21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
549_20240528_120656.jpg

Jaké bude trenérské složení mládeže a elitních týmů pro nový ligový ročník?

Ligová sezóna poslední znojemské kategorie skončila teprve o prvním květnovém víkendu, čeká tedy na naše mládežnické kategorie letní volno? Kdeže! Všechny kategorie florbalového klubu TJ Znojmo LAUFEN CZ plynule přešli ze soutěžní sezóny do přípravy na nadcházející ročník. Avšak stejně jako se mění kádry jednotlivých kategorií, tak změnami projdou také některé realizační týmy LAUFENŮ. Jaké bude tedy složení trenérských štábů mládeže v nové sezoně 2024/25? A co elitní kategorie mužů a žen?

Začneme elitními týmy, u mužů se nic nemění, u kormidla zůstává trenérské duo Zdeněk RadaPetr Čihal. Za to u elitního ženského celku dochází ke změně, na střídačce žen již nebude pokračovat hlavní trenér Jiří Uher, ani jeho asistentka Pavlína Nováková. Nově ženy v 1. lize povede trenér Marek Krpoun, který má bohaté zkušenosti s trénováním ženského florbalu v našem klubu.

Tým juniorů, který se aktuálně celý připravuje s mužským týmem pod vedením trenérů áčka, povede v sezóně opět trenér Robert Čech. U dorostenců došlo ke změně, na vlastní žádost skončil hlavní trenér Martin Ďuriška. Na jeho místo u chlapců do 17 let nastoupil zkušený trenér Jiří Uher, který v právě skončeném ligovém ročníku vedl extraligový celek žen, asistentem u dorostenců bude klubový šéftrenér Jan Šťastník. U starších žáků došlo ke změně již v průběhu minulé sezóny, kdy končícího trenéra Petra Jindru vystřídal trenér Jan Šťastník, nyní se žádná změna nechystá a tréninkovou skupinu starších žáků povede Jan Šťastník společně s trenérem Janem Zerbstem. Trenérský štáb mladších žáků zůstává beze změny, čtveřice trenérů Jan Šťastník, Jan Hándl, Adam Kylián a Adam Rýznar pokračuje dále. U elévů taktéž proběhla trenérská rošáda již v lednu, kdy Petra Jindru vystřídala v pozici hlavní trenérky kategorie trenérka Marie Pelánová. Toto platí i nadále, asistentem jí bude Filip Bajgar. U týmu elévů na ZŠ Mládeže se nic nemění, tým povede i pro další sezónu trenérka Edita Urbánková, která rovněž na škole trénuje i nesoutěžní tým přípravky. Nejmenší přípravka má početný realizační tým a ten také zůstává beze změny, kvartet Marie Pelánová, Veronika Filáková, Jiří Jedlička a Patrik Mareš pokračuje.

Dívčí kategorie zůstávají úplně beze změn, tedy dorostenky povede trenérka Eva Smutná. Starší žákyně povede trenér Miroslav Kuřitka a mladší žákyně opět trenérka Eva Smutná, asistentkou jí bude Alžběta Kvapilová. U elévek bude působit kvartet Eva Smutná, Lucie Sobotková, Jan Ochman a Alžběta Kvapilová.

V rámci letní přípravy se o naše florbalisty a florbalistky starají také kondiční trenéři v posilovně. Zatímco elitní mužský celek si pro letní blok vzal pod taktovku trenér Jakub Šigut, mládežnické kategorie v klubové posilovně vede kondiční trenérka Edita Urbánková.