20_20231222_101202.jpg
555_20240627_103502.jpg

Hummel Open Game je minulostí. Dorostenky vybojovaly bronzovou medaili! V akci byla také připravka

Další ročník turnaje Hummel Open Game v Brně je minulostí. Představily se na něm dva znojemské týmy, které si užily spoustu florbalu a jiných aktivit v rámci turnaje. Dorostenky dovezly bronzové medaile, přípravka vypadla v prvním kole play-off.

 DOROSTENKY

V prvním zápase základní skupiny naše dorostenky čekal jediný soupeř, a to pražský Start98. Tento zápas skončil těsnou výhrou našich dívek 4:3. Druhý zápas měl být proti týmu Prague Tigers Nehvizdy Orange, který se však těsně před turnajem odhlásil, což našim dorostenkám přineslo kontumační výhru 5:0.

Druhý den byl pro dívky do 17 let nejnáročnější, jelikož je čekaly tři zápasy. V dopoledním boji podlehly týmu Floorbal Club Písek 1:2. Další zápas, plný nepřesností a nízké produktivity, skončil remízou 3:3 s týmem FBC Došwich Milevsko. Poslední zápas dne zakončily proti týmu FBC Dobruška, kde si spravily střeleckou chuť a vyhrály 6:0. Se ziskem 10 bodů a lepším vzájemným zápasem skončily na druhém místě a postoupily rovnou do čtvrtfinále.

Čtvrtfinálové klání proti hráčkám z FBŠ SLAVIA Plzeň rozhodly až samostatné nájezdy. V první polovině se minutu před koncem prosadily pouze hráčky z Plzně jediným gólem. Znojemské hráčky nedokázaly najít recept na výborně chytající brankářku Plzně až do 17. minuty druhé poloviny, kdy Natalie Turini vybojovala míček v rohu a přihrála před bránu Petře Bendové, která se svou pohotovou střelou nemýlila a srovnala skóre na 1:1. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů. Jediný proměněný nájezd Natky Turini a vychytané čisté nájezdové konto Šárky Hamříkové poslaly Laufenky do semifinále.

V semifinále je čekal dobře známý tým Bulldogs Brno, který holky v loňském roce vyřadil už v prvním kole. Hráčky z Brna ukázaly svou kvalitu, kterou předváděly celou sezónu. Ačkoliv se znojemské hráčky nevzdávaly a bojovaly až do konce, prohrály vysoko 8:0. I tak ale mohla propuknout radost ze zisku bronzových medailí.

PŘÍPRAVKA

Na turnaji v Brně naši nejmenší zažili svou první zkušenost s florbalem na velkém hřišti 5 na 5. V úvodním zápase proti TROOPERS prohráli 6:0. Druhý zápas proti Hornets Brno skončil kontumační výhrou v naši prospěch.

Páteční den přinesl našim přípravkářům čtyři náročná utkání. Začali remízou 2:2 s Gepardy Brno, poté těsně prohráli 1:0 s Tigers Poruba a další porážku si odnesli od Vítkovic 5:1. Druhý hrací den zakončili prohrou 2:1 s Bulldogs Brno.

V sobotu odehráli naši nejmladší opět čtyři zápasy, přičemž nezvládli zápasy s Gulivers Brno (0:4), Mladou Boleslaví (1:4) a slovenským CAPITOLEM (0:8). Radost přišla až v posledním zápase, kdy zvítězili 7:1 nad Hattrickem Brno a postoupili do play-off.

V play-off narazili na první tým ze skupiny Bulldogs Brno. Stejně jako dorostenky, nedokázala přípravka najít recept na tento brněnský klub a prohráli 10:0.

Na turnaji jsme měli zastoupení i v kategoriích dorostenců a elévek. V kategorii dorostenců to byli Jiří Jedlička a Matyáš Přibil, kteří hráli za tým BLACK ANGELS. Ve skupině sice skončili na 2. místě, ale jejich účast na turnaji skočila ve druhém kole play-off. Lukáš Světlík za tým Sokol Brno I EMKOCase Gullivers White skočil ve skupině na 3. místě. Jejich cesta skončila v osmifinále. V kategorii elévek to byla Adéla Kotková a Tereza Sobotková za tým Bulldogs Brno, kde získaly bronzové medaile!

Všem hráčům a hráčkám děkujeme za reprezentaci našeho klubu!