20_20231222_101202.jpg
554_20240624_113606.jpg

Znojmo přidalo do české medailové sbírky světových her v Rakousku dvě bronzové medaile z florbalových soutěží!

United World Games! Korutanský sportovní svátek, jehož dějištěm byla rakouská města Villach a Klagenfurt. Jedním z 9 sportovních odvětví na těchto hrách byl i florbal, ve kterém Českou republiku reprezentovalo Znojmo a Plzeň.

Mladší žáci U13

Mladší žáci vstoupili do turnaje na výbornou, když v prvním hracím dni zdolali nejprve maďarský UNIHOCKEY Szigeti Rókák SE 12:3 a poté švýcarský UHC Pfannenstiel 8:1. Druhý hrací den vypadal podobně, nejprve výhra nad Gorilami z Plzně 8:6 a poté nad rakouským týmem VSV Unihockey U13 9:3, což znamenalo postup do semifinále z 1. místa skupiny při skóre 37:13. V semifinále ovšem mladším žákům vystavil stopku slovinský výběr FBK Polanska Banda, na který mlži nestačili 2:5 a čekal je tak zápas o bronz proti VSV Unihockey U13, který zdolali i podruhé v turnaji, tentokrát 14:2 a po zásluze tak přidali první medaili pro českou výpravu z florbalových světových her.

Starší žáci U15

Starší žáci zahájili turnaj těžkým zápasem proti slovinskému výběru FBK Polanska Banda, se kterým nejprve 0:2 prohrávali, ale postupným zlepšením hry zapsali vítězství 8:6. Druhý zápas dne proti švýcarskému UHC Pfannenstiel II zvládli strži přesvědčivě 11:2. Druhý hrací den přinesl nejprve kanonádu proti rakouskému VSV-Unihockey U15 17:0, a také napínavou bitvu o 1. místo ve skupině proti švýcarskému Unihockey Club Wehntal Regensdorf, které po vítězství 6:4 brali nakonec borci ze Znojma. Do play-off tak postoupili chlapci, stejně jako jejich mladší kolegové, z 1. místa při skóre 42:12. V semifinále se LAUFENŮM do cesty postavil švýcarský UHC Pfannenstiel I, se kterým to byla velká bitva do posledních vteřin, nicméně střelou v poslední půlminutě utkání si výhru 5:4 pro sebe ukořistil celek ze země helvétského kříže. V boji o bronz se střetli dva vítězové svých skupin, český TJ Znojmo LAUFEN CZ a rakouský KAC Floorball U15, lepší výkon podali čeští mladíci a zvítězili 5:1. Přidali tak do konečného účtování světových her ještě jeden cenný kov pro českou výpravu.

Děkujeme hráčům a trenérům za reprezentaci klubu na zahraničním turnaji a rodičům za hlasitou podporu!