20_20231222_101202.jpg
553_20240619_172833.png

Znojmo míří do Rakouska na zajímavý mezinárodní turnaj! Od čtvrtka budou LAUFENI hájit české barvy na UNITED WORLD GAMES 2024

Ve čtvrtek odjíždí početná znojemská výprava na turnaj United World Games, který se uskuteční v rakouských městech Villach a Klagenfurt. Tuto velmi zajímavou akci navštívilo Znojmo již v roce 2018, kdy z mezinárodního zápolení dovezlo dva cenné kovy. Podaří se na tento skvělý úspěch navázat i letos?

Korutanský sportovní svátek zahrnuje celkem 9 sportovních odvětví, mezi které patří např. volejbal, fotbal, basketbal, ragby nebo tenis. Dějištěm těchto světových her jsou rakouská města Villach a Klagenfurt. Hlavním centrem této velkolepé akce je fotbalový stadion v Klagenfurtu, který hostil v roce 2008 fotbalové EURO. Slavnostní zahájení za účasti všech výprav proběhne na tomto stadionu v pátek od 20:00 a LAUFENI nebudou chybět.

České florbalové barvy na tomto turnaji bude hájit Znojmo a Plzeň. Florbalové soutěže hostí Villach. Pojďme se podívat, koho nám los přidělil:

Mladší žáci

Mladší žáci jsou velkými favority turnaje, když mají za sebou během úspěšného roku 2024 již zlato ze švédské Gothie a stříbro z Mistrovství Moravy. V Rakousku se pokusí ukořistit třetí letošní cenný kov do sbírky. Ve skupině jim v cestě budou stát švýcarský UHC Pfannenstiel, maďarský tým UNIHOCKEY Szigeti Rókák SE, domácí VSV Unihockey a české Gorily Plzeň.

Starší žáci

Starší žáky čeká v turnaji švýcarský UHC Pfannenstiel, slovinský tým FBK Polanska Banda, další švýcarský tým Unihockey Club Wehntal Regensdorf a rovněž domácí VSV-Unihockey.

Držte znojemské výpravě palce!