Související zápasy

Florbal Znojmo

Ženy zakončily základní část na 4. místě a vyhlíží soupeře pro osmifinále Play-Off

Základní část soutěže skončila po uplynulém víkendu i ženám. Ty prožily zcela odlišné dvě utkání, ve kterých hostily na závěr dva brněnské týmy. V pátečním utkání proti Hattricku potvrdily roli favoritek a zvítězily přesvědčivě 5:1. V nedělním vyvrcholení základní části pak polovinu utkání vzdorovaly favoritovi z Židenic, ale druhá polovina utkání jim vůbec nevyšla a prohrály 3:8. Nyní mají ženy tři týdny volno a budou čekat na předkolo Play-Off, z něhož vzejde jejich soupeř pro osmifinále.

V pátek přijel Hattrick v roli outsidera a Znojmo od úvodních minut nátlakovým florbalem tlačilo na hostující hráčky. Brankářku Poláčkovou se jim dařilo ale překonávat jen zřídka, a tak se v úvodní třetině ujalo jen efektivní přehození zblízka od Báry Procházkové. Znojmo se v prostřední třetině ještě zlepšilo, ale opět se ujala jen jedna střele. Ovšem ta stála za to! Z vlastní poloviny se rozběhla Eva Nečasová a míček napálila přímo do šibenice – 2:0! Brankářka domácích Krulová byla naopak téměř bez práce. To nejlepší si schovaly hráčky Laufenu do poslední dvacetiminutovky, kdy jim vyšel nástup do třetiny, a zápas třemi brankami rozhodly. Nejprve se ujala opět střela Evy Nečasové a ve 45. minutě na ni navázala po dobrém napadání Adéla Spoustová – 4:0! Pátá branka na sebe nenechala dlouho čekat a zrodila se za další minutu. Laufen opět výborně napadá a toho využívá Marie Pelánová brankou na 5:0. Sympaticky bojující Hattrick se nakonec před koncem dočkal alespoň čestné branky z hole Hyksové.

V očekávání byl ale především nedělní duel, kdy do Znojma dorazil lídr tabulky z Židenic. Zápas sliboval vyrovnanou partii, což bohužel platilo jen do poloviny utkání. Nástup do utkání se povedl ex-extraligovým florbalistkám, které po hrubé chybě domácích vstřelily ve 2. minutě první branku. Aktivně hrající Laufen se ale dočkal brzkého vyrovnání, když při standartní situaci nabila Filáková Evě Nečasové a ta srovnala. Více se toho v úvodní třetině nestalo. Ve 2. třetině se zprvu hrál opět vyrovnaný florbal ve vysokém tempu, ale polovina utkání vše zlomila. Ve 33. minutě přišla další hrubá chyba, která posadila Židenice na koně. A po dalších velmi laciných brankách ve 34. a 40. minutě to už bylo 1:4. Znojmo po přestávce doufalo ve zdramatizování duelu, ale to se nestalo. Malátně bránící Laufen inkasoval do 50. minuty ještě třikrát a bylo rozhodnuto. Nepříznivý výsledek alespoň částečně vylepšily branky Marie Pelánové a Daniely Cihlářové.

Porážka znamenala propad na 4. místo tabulky. Nyní čeká na ženy pauza a za čtrnáct dní se dozví soupeře pro osmifinále Play-Off. Jimi budou buď Aligátorky (5. místo) nebo Přerov (12. místo), které spolu svedou souboj v předkole Play-Off. Osmifinále je na programu 11. a 12. března a Znojmo započne pouť vyřazovacími boji na domácím hřišti.

23. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 10. Bára Procházková, 31. Eva Nečasová, 42. Eva Nečasová, 45. Adéla Spoustová, 46. Marie Pelánová - 56. Linda Hyksová. Diváci: 105.

Sestřih utkání:

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): První dvě třetiny jsme se hledali, nebyla tam lehkost, přesto jsme soupeře přehrávali, ale brankářka Hattricku dnes chytala výborně. Až ve 3. třetině jsme našli tu pravou herní pohodu a protrhli střelecké trápení. Velká pochvala také celému týmu za obranou fázi, která toho soupeři příliš nedovolila. Děkujeme soupeři za fér utkání a přejeme štěstí do předkola Play-Off. My se již těšíme na nedělní vyvrcholení základní části.“

Komentář trenérky Prouzové (Hattrick): Pokud jde o bojovnost, nemám moc co vytknout, florbalovst ale nulová. K tomu jsme tři góly soupeři darovali, což v součtu s naší mizernou produktivitou podtrhlo výsledek. Díky soupeři za férové utkání a divákům za bouřlivou kulisu.“

24. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – K1 Florbal Židenice 3:8 (1:1, 0:3, 2:4)
Branky: 7. Eva Nečasová, 52. Eliška Nesnídalová, 58. Daniela Cihlářová - 2. Michaela Sabolová, 33. Petra Bílá, 34. Klára Jahodová, 40. Monika Jahodová, 42. Viktorie Fuchsová, 48. Natálie Janečková, 48. Anna Klvačová, 53. Veronika Králová. Diváci: 74.

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): „My jsme dnes odehráli zcela odlišné dvě poloviny utkání. V první jsme byli místy i lepším týmem. Srazili nás ale totální hrubky po polovině utkání a první čtyři góly jsme si dali defacto sami. Od stavu 1:4 jsme odpadli a soupeř nás zválcoval. Musíme to hodit za hlavu, máme za sebou povedenou základní část a i přes dnešní facku půjdeme do osmifinále sebevědomě. Gratulujeme soupeři a děkujeme divákům za podporu i za nepříznivého stavu. Budeme Vás v Play-Off potřebovat.“

Komentář trenéra Starého (Židenice): „Zápas ve vysokém tempu a intenzitě, od obou týmů velmi dobré utkání. Od nás poctivý koncentrovaný výkon po celých 60 minut. Holky zaslouží jednoznačně pochvalu. Poměrně dlouho vyrovnaný zápas, který jsme rozhodli v průběhu druhé třetiny a ve třetí jsme už byli lepší. Děkujeme soupeři za velmi kvalitní zápas.“