21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
496_20231204_103709.jpg

Ženy trápily střešovický Tatran, diváky v hale bavila aktivní hra!

Ono to půjde, ne že ne. Přestože na znojemskou půdu přijel jeden z aspirantů na postup do Superfinále florbalu, vývoj utkání sedmého kola ČEZ extraligy rozhodně nenapovídal o rozdílných ambicích obou soupeřů. Znojmačky dokázaly vyjma slabší pasáže ve třetí periodě se svým soupeřem držet celý zápas krok.

Hrát aktivně, kompaktně, důsledně a jednoduše. Takové bylo zadání od trenérského štábu směrem ke znojemským hráčkám. A nutno dodat, že se jej držely po většinu utkání. „Říkali jsme si, že klíčové bude hlavně zachytit úvod duelu. Nechtěli jsme, aby se opakoval scénář z bitvy s Chodovem, kdy právě prohospodařený začátek rozhodl o vývoji celého zápasu,“ komentoval zastupující trenér Petr Jindra, který protentokrát šéfoval znojemské lavičce.

Přestože měl Tatran výrazně vyšší procento držení míčku, kvalitní a pružná defenziva Znojma v čele s gólmankou Malkusovou dlouho držela čistý štít. Až do 19. minuty, kdy Tatran využil nedůrazu a po krásné kombinaci se dostal do vedení. „Škoda gólu do šatny, možná že to mohlo být ještě větší drama. Ale na kdyby se nehraje, stalo se a holky se teď hlavně musí z téhle chyby poučit,“ doplňoval Jindra.

Ani ve druhé třetině to nebyl žádné válec ze strany Pražanek. Tvrdě dobývaly znojemskou svatyni. Navíc musely čelit i několika zajímavým brejkům domácích. Ani jeden ale neskončil gólem. To hráčky z republikové metropole skórovaly hned dvakrát. A tak i před třetí třetinou byla tahle partie hratelná směrem k možnému bodovému úspěchu.

„Bohužel už nám regulérně začaly docházet síly. Holky se snažily, ale proti fyzicky skvěle připravenému soupeři to bylo prostě málo. Na téhle úrovni je holt kondice naprosto zásadním faktorem,“ konstatoval zastupující trenér. Jeho svěřenkyně inkasovaly ještě čtyřikrát, jednou se ale dokázaly samy z gólu radovat. A tak duel skončil poměrem 1:7.

Žádná ostuda se ale nakonec nekonala. Pražanky se na tyhle body hodně nadřely. „Vzhledem k ambicím a kvalitě soupeře si myslím, že musíme být spokojeni. Zápas byl odmakaný na sto procent, nikdo nic nevypustil. Jen se prostě ukázal aktuální rozdíl mezi námi a Střešovicemi. Jsem ale přesvědčen o tom, že podobný výkon by mohl v duelu s Třincem znamenat atak bodového zisku. Důležitá pro mě byla i zpětná vazba od některých diváků, kteří chválili atraktivní a aktivní hru. Prý se bylo na co koukat,“ zakončil hodnocení Jindra.

V tomto týdnu míří parta kolem kapitánky Smutné právě do Slezska. Lavičce už bude znovu šéfovat trenér Jiří Uher.