Související zápasy

Florbal Znojmo

Ženy se poperou v rozhodující bitvě o čtvrtfinále!

Souboj mezi Znojmem a Hradcem Králové rozhodne až středeční rozhodující bitva na jihu Moravy! Ženy si při své premiéře v Play-Off sice připsaly zaslouženou výhru 7:4, ale na druhý den se podařilo florbalistkám Hradce domácí výhrou 3:2 sérii srovnat. Série se tak za stavu 1:1 přesouvá zpět do Znojma, kde se bude ve středu večer hrát o postup do čtvrtfinále Play-Off. Poraženému týmu naopak sezóna skončí.

1. osmifinále

Při sobotní premiéře žen v Play-Off vládla ve sportovní hale parádní atmosféra a diváky ze sedadel zvedla hned ve 3. minutě Bára Procházková. Ženy se soustředily především na pozornou obranu, která však v 1. třetině přesto jednou inkasovala.

Ve 2. části předvedly ženy skvělý nástup a hned ve 22. minutě předvedla svůj typický důraz na brankovišti Hana Kovářová – 2:1. Tato branka dodala týmu ještě větší energii a Nela Houšťová se dvakrát prosadila zblízka ještě před polovinou utkání – 4:1! Pohodlný náskok však ženy v prostřední části ztratily, když Hradec dvakrát využil nedůrazu na obrané polovině – 4:3.

Třetí třetina tak slibovala pořádné drama, ale ženy rozhodně nechtěly vyklidit pole a naopak ještě zvýšily svoji aktivitu, což neslo své ovoce. Nejprve se zdálky prosadila Marie Bartušková a po pěkném uvolnění od mantinelu a střele Báry Procházkové to bylo už 6:3! Ženy ve 3. třetině nepouštěly Hradec do blízkosti své branky, ale přeci jen se ještě hostující hráčky prosadily střelou z poloviny hřiště. Následná hra bez brankářky Hradci nevyšla, když Laufen vybojoval balón a Soňa Dibelková pečetila výhru 7:4 do prázdné branky.

2. osmifinále

K nedělnímu utkání se vydaly ženy brzy dopoledne s vědomím, že je nečeká nic jednoduchého. Od začátku utkání vypadaly svěžeji hráčky Hradce, které měly více ze hry. Znojmo se soustředilo opět na poctivou defenzívu, což se jim v 1. třetině dařilo a diváci v ní branku neviděli.

Ve 2. části se jich ale přeci jen diváci dočkali. Ve 26. minutě chybovaly ženy při vlastním oslabení a Hradec trestal – 1:0! Skvěle ale na úvodní branku zareagovala Eva Smutná, která našla Nelu Houšťovou, a bylo srovnáno! Domácí tým však byl dále aktivnější a odměnou mu byly dvě branky, které nakonec rozhodly o osudu utkání. Před poslední třetinou tak ztrácely ženy na svého soka 2 branky.

Ve 3. třetině vrhly hráčky Laufenu vše do útoku a napadaly Hradec hluboko na jeho polovině. Změna v herním plánu sice nesla úspěch, ale potřebné branky se nedostavily. Ženám se tak podařilo pouze snížit z hole Romany Bačové na 3:2.

Stav série je srovnán 1:1 na zápasy a rozuzlení přinese rozhodující středeční bitva. Vítěz této série se hned o víkendu představí ve čtvrtfinále Play-Off proti pražskému týmu Black Angels.

1. osmifinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – IBK Hradec Králové 7:4 (1:1, 3:2, 3:1)

Branky: 3. Bára Procházková, 22. Hana Kovářová, 27. Nela Houšťová, 30. Nela Houšťová, 41. Marie Bartušková, 47. Bára Procházková, 59. Soňa Dibelková - 12. Natálie Žídková, 31. Natálie Žídková, 35. Anna Miholová, 50. Lenka Karalová. Diváci: 161.

Sestřih branek:

2. osmifinále: IBK Hradec Králové – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky: 26. Adéla Kozlová, 29. Tereza Kautská, 37. Natálie Žídková - 27. Nela Houšťová, 55. Romana Bačová. Diváci: 46.

Komentář trenéra Martinka: „Dnes vyhráli domácí zaslouženě. My se prali se po celý zápas se zakončením, což rozhodlo, protože na 3 obdržené branky by se zápasy měly vyhrávat. Nicméně ve středu máme opět výhodu domácího prostředí a půjdeme si v něm plní sil pro postup. Děkuji soupeři za utkání.“

Program osmifinále 1. ligy žen:

3. rozhodující utkání: Středa 9. 3. (20:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ – IBK Hradec Králové