Florbal Znojmo
ZnojmoOssiko
2:3 po prodl.(0:1, 1:0, 1:1, 0:1)
ne 20. 2. 2022 16:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga žen, 22. kolo

Ženy podlehly Třinci v prodloužení. I tento výsledek jim zajistil skvělé 2. místo po základní části!

Základní část premiérové sezóny žen v 1. lize je u konce! Poslední díl napsaly ženy v domácím utkání s jasným vítězem základní části Třincem, kterému podlehly ve vyrovnaném zápase až v prodloužení. Tento výsledek je však nemusel mrzet, protože v tentýž den padl tým Aligators Šitbořice v Dobrušce, což znamenalo, že si ženy jako nováček soutěže zajistily konečné 2. místo a přímý postup do osmifinále Play-Off!

Ještě před nedělním šlágrem s Třincem čekal ženy sobotní zápas s Torpédem Havířov. V utkání byly domácí hráčky lepším týmem a celé utkání měly ve svých rukách. Při vítězství 6:1 se o branky Laufenu postaraly 2x skórující Eva Smutná a Eva Nečasová, další branky pak přidaly Marie Bartušková a Eliška Nesnídalová.

V posledním kole soutěže byl favoritem utkání Třinec, ale domácí tým byl odhodlán svého soupeře poprvé v sezóně porazit. Do utkání vstoupily lépe hostující florbalistky a domácí hráčky působily poněkud zakřiknutě. Skvěle však svůj tým v 1. třetině podržela brankářka Šplíchalová, která dovolila soupeři skórovat pouze jednou.

Ve 2. třetině se ženy oklepaly a byly mírně nebezpečnější než soupeř. Hned ve 22. minutě to také vyjádřily gólově, když svůj výpad do útočné třetiny zakončila střelou zápěstím Eva Smutná – 1:1. Škoda jen, že v této pasáži utkání zůstaly další šance Laufenu nevyužity.

Do poslední třetiny se čekalo drama, oba týmy dobře bránily a bylo jasné, že mnoho branek nepadne. Přesto to však byla gólově nejbohatší třetina. Třinec se dostal ve 49. minutě po důrazu ve znojemském brankovišti do vedení 2:1. Urputně hrající ženy si však šly ihned pro zasloužené vyrovnání, když předvedla krásnou kombinaci na jeden dotek přihrávající Smutná a zakončující Bartušková – 2:2!

Utkání tak došlo do prodloužení, ve kterém se hrálo opatrně, ale přeci Znojmo vytvořilo chybu v postavené obraně a lídr soutěže toho využil a sebral bod navíc. Ve stoje tleskající diváci ocenili nejen bojovný výkon žen, ale také konečné 2. místo v soutěži, což je na nováčka skvělý počin!

Nyní mají ženy volný víkend a jejich soupeř pro osmifinále Play-Off vzejde z předkola. Souboj na dvě vítězná utkání svedou s jedním z dvojice Hradec Králové – Rtyně v Podkrkonoší. Série začne na palubovce Znojma a druhý den je na programu venkovní odveta. Kdyby se série dostala do stavu 1:1 na zápasy, tak rozhodující duel proběhne opět na znojemské palubovce.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Intevo Třinec 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky: 22. Eva Smutná, 50. Marie Bartušková - 1. Lucie Mišúnová, 49. Klára Hrobařová, 62. Petra Bieleszová. Diváci: 116.

Sestřih z utkání:

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): Hezké vyvrcholení základní části. Dění na hřišti odpovídalo tomu, že hraje 1. s 2. týmem tabulky. Měli jsme několikátý zápas problém s 1. třetinou - málo pohybu, málo odvahy. Ve 2. třetině si troufnu říct, že jsme byli o chloupek lepší. Jinak zasloužená remíza po 60 minutách. Škoda, že tam v prodloužení nespadla ta třešnička na dortu. Klobouk dolu před holkami. 2. místo po základní části jsme zdaleka nečekali. Nicméně to je minulost a v Play-Off se vše maže. My se na to musíme pořádně připravit a vyřazovací část sezóny si patřičně užít. Holky děkuji, děkujeme opět skvělým fanouškům a soupeři přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny.“

Komentář trenéra Czeczotky (Třinec): Ze Znojma vezeme 2 cenné body. Zápas byl podle očekávání těžký a také tomu odpovídal průběh hry. Znojmo je nepříjemným soupeřem, ale dneska jsme byli po většinu zápasu lepší. Děkuji naším holkám a soupeři. Hodně štěstí v PO. Zdravíme naše hráčky na marodce.“