ZnojmoAligators
Odehráno
st 15. 3. 2023 20:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga žen, 3. kolo

Ženy nedaly Aligátorkám šanci! Ve čtvrtfinále je čekají silné Židenice

V osmifinálové sérii žen proti Šitbořicím došlo na den D a rozhodující duel. Po úvodních dvou nesmírně vyrovnaných utkáních přišla ve třetím duelu znojemská gólová smršť, kdy ženy svého soupeře zlomily během druhé dvacetiminutovce a dokráčely si v této sérii pro zasloužený postup. Ve čtvrtfinále Play-Off se nyní ženy postaví proti silným Židenicím.

Středeční rozhodující klání mezi Znojmem a Aligátorkami bylo hned od začátku doprovázeno výbornou atmosférou v hale. Laufen na svého soupeře vletěl a vytvořil si tlak, úvodní branku se však dlouhé minuty vsítit nepodařilo. Až v 19. minutě zafungovala spolupráce Kristýny Černé s Adélou Spoustovou a druhá jmenovaná otevřela účet důležitého zápasu – 1:0. O pár sekund později ale domácí tým fauloval a Aligátorky potrestaly početní výhodu vyrovnávající brankou. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Od 2. třetiny se ale převaha domácích začínala projevovat s každou minutou více a více. Především ale ženy protrhly střelecké trápení a spustily doslova kanonádu. Tu odstartovala ve 29. minutě po individuální akci Eva Nečasová, která vsítila veledůležitý gól. Na tento moment navázala hned o minutu později Marie Bartušková další přesnou trefou – 3:1! Znojmo tyto minuty doslova ovládlo a přišla další trefa. Ve 33. minutě dorazila za záda hostující brankářky vlastní střelu Eva Nečasová – 4:1! S koncem druhé třetiny však několikrát zahrozily také Aligátorky, ale především při samostatném úniku Pevné podržela svůj tým výborně chytající Veronika Šplíchalová. Nejlepší dvacetiminutovka v sérii z pohledu Laufenu ale ještě vygradovala v poslední minutě, kdy našla Daniela Cihlářová na středu Báru Procházkovou a ta se nemýlila – 5:1.

Aligátors se s tímto nepříznivým stavem nehodlaly spokojit a ihned po buly ve třetí třetiny se vrhly do hry bez brankářky. Laufen ale pečlivě bránil a hned ve 43. minutě sebrala hostujícímu týmu veškeré naděje svojí druhou brankou Bára Procházková, která zamířila přesně do opuštěné klece. Závěr utkání se nesl v duchu perfektní atmosféry, kterou umocnili od 2. třetiny příchozí hokejový fanoušci. Laufen si předváděnou hru postup do čtvrtfinále rozhodně zasloužil, nutno však podotknout, že Aligátorky byly nepříjemným a sympatickým soupeřem.

Nyní se ženy v další sérii postaví proti vítězi základní části Židenicím. S tímto soupeřem mají ženy v této sezóně zápornou bilanci, když obě utkání ovládl soupeř. I přesto se očekává napínavá série, v níž se bude bojovat o každý metr hřiště. Série startuje již tento víkend sobotním utkáním na hale VUT v Brně. Odveta se odehraje ve Znojmě od 20 hodin. PŘIJĎTE NA FLORBAL!

3. utkání osmifinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Aligators Šitbořice 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
Branky: 19. Adéla Spoustová, 29. Eva Nečasová, 30. Marie Bartušková, 33. Eva Nečasová, 40. Bára Procházková, 43. Bára Procházková - 20. Pavla Buráňová. Diváci: 232.

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): Začnu poděkováním soupeři za skvělou sérii, na Play-Off byl perfektně nachystán. První dvě utkání velmi těsné, dnes se však naplno projevilo, že jsme byli v sérii týmem, který diktoval tempo hry a byl florbalovější. K tomu jsme dnes přidali důraz na útočné polovině a hlavně pohyb, protože v něm jsme měli v této sérii navrch. O utkání rozhodla 2. třetina, kde z nás spadl po vstřelených gólech tlak. Ve 3. třetině jsme už nepustili soupeře do snížení a brali zasloužený postup. Obrovský klobouk dolů před celým týmem, jak se dnes vypořádal s psychicky náročným utkáním. Každá si splnila, co měla, výborný týmový výkon. Teď si užijeme postup, v pátek se sejdeme a pobavíme se o tom, jak na dalšího soupeře. Děkujeme neskutečným divákům za krásný zážitek.“

Komentář trenéra Dolíhala (Aligators): Skvělá sezóna s hořkým koncem. V průběhu celé sezóny jsme formovali nějakým způsobem sestavu. I přes to, že na skoro každý zápas jsme jeli v jiném složení, tak holky dřely, jak mohly až do samotného konce. V Play-Off jsme ukázali, že jsme kvalitně připraveni a osmifinálová série byla třešničkou na dortu. Skvělý a vyrovnaný florbal v pátek a v neděli, dnes nám to nesedlo. Soupeř dnes ukázal svoji sílu a byl šťastnější. Holky, děkuji za skvělou sezónu a těším se na další! Zvláštní dík patří našim skvělým fanouškům, za neskutečnou podporu, kterou nám tu dnes projevily. DÍKY VŠEM ZA SEZÓNU! Gratuluji soupeři k zasloužené výhře a přeji hodně štěstí v dalších kolech.“