21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
548_20240516_150948.jpg

Zdraví máme jen jedno! Florbal Znojmo stanovuje dětem do 15 let povinné nošení ochranných brýlí

Florbalový klub TJ Znojmo LAUFEN CZ reaguje na vývoj našeho sportu, který se v posledních letech neustále zrychluje a v rámci prevence ochrany zdraví dětí zavádí na rámec předpisů soutěže povinné nošení ochranných brýlí v tréninku i v soutěžních utkáních pro všechny hráče a hráčky ve věku do 15 let.

Zavedení tohoto kroku bylo s velkým časovým předstihem komunikováno směrem k rodičům již letos na rodičovských schůzkách. Letošní ligový ročník 2023/2024 byl přechodným rokem pro zavedení této povinnosti, kluboví trenéři komunikovali směrem do florbalové komunity doporučení s brýlemi hrát již letos. Od 1. září 2024 toto doporučení přechází v povinnost.

„Přibývající úrazy v oblasti očí v našem klubu nás jen utvrdili v bezodkladném zavedení tohoto preventivního opatření, kterým je povinné nošení ochranných brýlí u dětí. Důvodem je zejména ochrana zdraví dětí, jelikož se objevují napříč republikou nebezpečné úrazy očí, jakými jsou například nešťastné zásahy florbalkou nebo míčkem.“ komentuje toto zásadní klubové rozhodnutí generální manažer znojemského florbalového klubu TJ Znojmo LAUFEN CZ Jan Šťastník.

Znojemský klub stanovil tuto povinnost v rámci našeho klubu pro všechny své hráče a hráčky do 15 let. Týká se to tedy chlapeckých kategorií – přípravka, elévové, mladší žáci, starší žáci a dívčích kategorií – elévky, mladší žákyně, starší žákyně.

„Do tohoto věku budeme ochranné brýle vyžadovat na všechny florbalové aktivity organizované klubem, tedy tréninky a zápasy. Víme, že některým dětem a rodičům bude chvíli trvat, než si na brýle zvyknou, ale jedná se o ochranu jejich zdraví. Věříme, že za pár týdnů to pro ně bude naprosto běžná součást florbalové výbavy. Osobně jsem se setkal s drtivou většinou pozitivních ohlasů na zavedení povinnosti ochranných brýlí. Jediný negativní argument, který zazněl byl ten, že se brýle při hře dětem často mlží. Věřím, že společně s rodiči najdeme správný recept na údržbu brýlí a tím odpadne i jediný argument proti. Je pro nás důležité, abychom trenéři, klub i rodiče vnímali potřebu ochrany zdraví našich dětí a vystupovali v otázce povinného nošení brýlí jednotně."  dodává Jan Šťastník.

Kluboví pracovníci budou poskytovat maximální součinnost rodičům při pořízení brýlí, objednání za zvýhodněné ceny bude možné přes standartní objednávkové kanály kdykoliv. Klub jako podporu tomuto kroku poskytne v rámci předsezónního období v srpnu při příležitosti vetetrhu UNIHOC DAY exkluzivní 50% slevu na pořízení ochranných brýlí UNIHOC nebo ZONE.