Z derby s nepořízenou. A-tým si z Brna odváží vysokou prohru 2:10

Nepříjemnou prohru zapsal při nedělním odpoledni na hřišti Gullivers znojemský A-tým. V zápase tahal od počátku za kratší konec a soupeř nemilosrdně trestal chyby v obraně Znojma. Skóre se nakonec zastavilo na dvouciferném čísle – 2:10.

Gulliveři nastartovali svůj brankostroj v 5. minutě. Kreativní řešení standardní situace zaskočilo celou znojemskou obranu a nikým nehlídaný Svoboda uklízel na zadní tyči do prázdné branky. Od této chvíle byli Gullivers na hřišti lepším týmem, dokázali si vypracovat mnoho šancí a hosty držel nad vodou především spolehlivý Pechura. V 15. minutě však byl i on krátký na pokus Matuly, který stál na konci rychlého přečíslení. Zkorigovat skóre mohl před koncem první části Vavřina, který se dvakrát objevil ve slibné pozici, ale nedokázal propasírovat míček za Prokešova záda. Minutu před koncem pak nedůraz hostů ve vlastním brankovišti potrestal třetím gólem Fanta.

Druhou periodu přeci jen zahájili hosté aktivněji a odměnou jim byla branka z hole Tomáše Kuchariče, kterému nezištně asistoval František Blažek. Následná pasáž přibližně 10 minut přinesla oběma týmům přesilovky, které však zůstaly nevyužité a stav zápasu tak zůstával stále na rozdílu dvou branek ve prospěch domácích. V 35. minutě chybovala obrana Znojma a sudí nařídil trestné střílení. K exekuci se postavil Svoboda a bezpečně proměnil na 4:1. Do konce třetiny přidali při chuti hrající brňané ještě další dva zásahy. Druhý gól v zápase přidal Fanta a hattrick zkompletoval přesnou střelou do šibenice Svoboda, čímž Pechuru vyhnal z brány a zbytek zápasu pak dochytal Adam Lysák.

Znojmo se snažilo stav utkání ve třetí třetině zvrátit, otevřelo hru a dokázalo se dostávat i do nebezpečnějších příležitostí. Gulliveři však dobře bránili svůj náskok a v 53. minutě dokázali sami udeřit. Fanta jako druhý hráč v zápase zkompletoval hattrick a posunul skóre na 7:1 pro domácí. Znojmo odpovědělo prakticky obratem, když skvělou individuální akci prakticky přes celé hřiště předvedl Sedláček a přesnou střelou nedal Prokešovi šanci – 7:2. Ani domácí se však nenechali zahanbit a zápas uzavřeli třemi góly v rozmezí jedné minuty, když se postupně prosadil Valeš, podruhé v zápase Matula a na závěr z trestného střílení přidal svou čtvrtou branku večera Fanta.

Hvězdou zápasu na straně domácích byl vyhlášen brankář Michal Prokeš. Za znojemské pak obránce David Sedláček.

A-tým může sérii proher utnout již o prodlouženém víkendu. Nejprve v pátek 17.11. přivítá doma od 20:00 Otrokovice a následně v neděli od 18:00 v dalším jihomoravském derby Bulldogs Brno.