Související zápasy

Florbal Znojmo

Vyrovnanou čtvrtfinálovou partii žen ovládly Židenice

Po úspěšném osmifinále přišla stopka. Ženy ve čtvrtfinálové sérii s Židenicemi měly opticky často herně navrch, ale trápilo je v obou utkáních především neproměňování vyložených šancí. V úvodním duelu v Brně utekla ženám druhá třetina, která rozhodla a v odvetě přišel ve vyrovnaném utkání krutý skalp až 22 sekund před koncem.

V těžké sérii byly favoritem Židenice, které Znojmo porazily hned ve třech vzájemných utkáních během sezóny, a tak začalo první utkání dle předpokladů. Ve 4. minutě otevřela skóre Natálie Janečková a Židenice vedly. Ženy však přispěchaly s okamžitou odpovědí a Nela Houšťová v 5. minutě srovnala stav na 1:1. V dalším průběhu utkání držel míček více na florbalkách Laufen, ale Židenice byly mimořádně efektivní a trestaly Znojmo během 2. třetiny především z brejkových situací a vybudovaly si náskok již 4:1. Po brance Markové na 5:1 v 51. minutě se následně utkání spíš jen dohrávalo. Marie Bartušková ještě přeci jen ještě snížila stav na 2:5 a ženy se vrhly do hry bez brankářky, ale domácí hráčky nepřipustily žádné drama a brankou do prázdné zpečetily výhru 6:2. Židenice se tak ujaly v sérii vedení 1:0 na zápasy.

Nedělní odveta ve znojemské hale slibovala výbornou podívanou se skvělou kulisou, což se nakonec potvrdilo. Domácí hráčky Laufenu hrály od počátku utkání ve výborném tempu a často se tlačily před hostující svatyni. Oba týmy se prosadily v první dvacetiminutovce jednou, když na branku Fuchsové odpověděla v 18. minutě Marie Bartušková. Ve 2. třetině byla branka několikrát na spadnutí, ale fanoušci Laufenu se jí ne a ne dočkat. Za to Židenice šly po brance v 28. minutě do vedení. O všem tak měla rozhodnout až poslední část. Obětavě hrající ženy zatlačily svého soka a ve 47. minutě opět z hole Marie Bartuškové srovnaly na 2:2! V poslední desetiminutovce to byla strhující podívaná a s blížícím se koncem vystrkovaly zkušené Židenice růžky. Když to už vypadalo v poslední minutě na prodloužení, tak hostující hráčky vytvořily tlak před domácí svatyní a Veronika Králová doklepla v čase 59:38 míček za záda brankářky Krulové. Z tohoto šoku se bohužel Laufen již vzpamatovat nedokázal a navíc Židenice 2 sekundy před koncem přidaly trefu do opuštěné klece.

Ženy ale mohly z této série a celé sezóny odejít se vztyčenou hlavou, když byly favoritovi častokrát více než vyrovnaným soupeřem. Nicméně soupeř prokázal větší kvalitu v zakončení. Ženy se i ve 2. sezóně v 1. lize dokázaly protlačit mezi prvních 8 týmů z celkových 25, což se zcela jistě počítá!

1. utkání čtvrtfinále: K1 Florbal Židenice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Branky: 4. Natálie Janečková, 22. Veronika Muselíková, 35. Markéta Sedláčková, 36. Zuzana Žampachová, 51. Barbora Marková, 59. Natálie Janečková - 5. Nela Houšťová, 56. Marie Bartušková. Diváci: 89.

Pozápasové rozhovory:

2. utkání osmifinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – K1 Florbal Židenice 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 18. Marie Bartušková, 47. Marie Bartušková - 15. Viktorie Fuchsová, 28. Petra Bílá, 60. Veronika Králová, 60. Jitka Drápalová. Diváci: 163.

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): „Dnes prohra bolí hlavně tím způsobem, jakým přišla. Ze všech utkání s Židenicemi jsme dnes byli nejblíže vítězství. Jsem hrdý na to, jak hráčky dneska utkání zvládly. Celá série byla o dobrých obranách a o koncovce, a v tom nás soupeř předčil včera i dnes. Rozhodně se nemáme za co stydět a odcházíme ze sezóny s hlavou nahoře. Byla to opět skvělá jízda a po loňském roce, kdy jsme byli nováček, jsme se zase o stupínek posunuli nahoru. Na tohoto soupeře to však nestačilo a je třeba si to přiznat. Děkuji soupeři za kvalitní sérii a naším divákům za podporu v celé sezóně. Jsou nejlepší v republice. Poslední poděkování patří VŠEM HOLKÁM, které do sezóny zasáhly.“

Komentář trenéra Starého (Židenice): „Play-Off zápas se vším co k tomu patří. Emoce, nasazení, pevné obrany, drama až do konce. Dnes to bylo velmi těžké, soupeř hrál dobře a závěr byl pro Znojmo možná až moc krutý. Jsem rád, že jsme takový zápas odehráli a že jsme zvládli nakonec urvat výhru. To jsou zkušenosti, které jinde nezískáme. Díky soupeři za oba zápasy. Díky všem fanouškům co nás přijeli do Znojma podpořit.“