21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
495_20231204_103211.jpg

Víkend v režii mladých nadějí, dorostenky urvaly všechny body!

Elévové, mladší žákyně, starší žáci a také dorostenky. Takový byl víkendový výčet znojemských účastníků na florbalových kolbištích. Ti nejmenší se bavili florbalem. Starší kolegové bojovali o ligové body. Všichni se ale snažili naučit něco nového v zápasové praxi. Na řadě je tedy další víkendová rekapitulace mládeže.

ELÉVOVÉ

Ve znojemských barvách se prezentuje hned trio týmů. „Bleci“ odcestovali do Slavkova, kde vyzvali krom tří brněnských soupeřů také Hodonín. „Kluci odjeli s cílem aplikovat trénované prvky do zápasové praxe. Konkrétně chtěli dělat kličky čelem, "hladové vlčáky" a sami si střídat. Pozitivní na všem je hlavně fakt, že se naše výkony s postupujícím časem zlepšovaly. A že kluci sami dokázali vyřešit problém se střídáním, který vyplynul ze hry,“ komentoval trenér Petr Jindra.

Skupina s označením ZŠ Mládeže hrála v Křenovicích. Tým vedený trenérkou Urbánkovou se prezentoval aktivním florbalem. Všichni chlapci a jedna dívka bojovali o každý míček. „Byli jsme nepříjemným protivníkem v každém souboji, pilovali jsme především aktivní pohyb na hřišti s míčkem i bez něj. Nastříleli jsme spoustu branek a turnaj si náležitě užili. Od zahřívacího domácího turnaje udělal tým velký pokrok a pochvalu si zaslouží všichni,“ uvedla trenérka týmu.

Dámské vedení má také třetí tým elévů, tentokrát s označením Green. I ten si užil zápasovou praxi. „Pro některé hráče se jednalo o první zápas kariéry. Ovšem nejen pro ně. Premiéru si užil také novopečený trenér Filip Bajgar, který rozšířil trenérský tým teto kategorie,“ komentovala trenérka Marie Pelánová.

Její svěřenci se postupně utkali s Holubicemi, Gepardy Brno, Gullivers Brno a domácími Aligators. Kluci v zápasech nabrali nové zkušenosti a učili se dovednostem, jež budou následně pilovat na trénincích.MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Premiéru si užil také trenér Jan Ochman u mladších žákyň. Ty se prezentovaly na domácí palubovce. "Holky se nejprve postavily novému týmu z nedalekých Hodonic s nimž sehrály vyrovnaný zápas, ve kterém se bojovalo o každý centimetr hřiště až do samotného závěru utkání. V něm jsme nakonec byli úspěšnější. K výhře jsme přidali remízu s Bulldogs, prohru s Gullivers. A výsledkem tak byl příjemně strávený den s nově nasbíranými zkušenostmi,“ prohlásil trenér.

STARŠÍ ŽÁCI

GREEN vs Orel Boskovice 5:12

GREEN vs Florbal Židenice 3:7

BLACK vs Hattrick Brno 2:12

BLACK vs Snipers Třebíč 1:11

Do hry se dostaly i oba žákovské týmy. „Bleci“ odjeli hrát na brněnský SportPoint. „Grýni“ pro změnu na Vysoké učení technické. „Přestože máme dva týmy, trénujeme společně. A z toho vychází i naše herní představení. Doháníme resty z doby kovidové, kdy kluci přišli o možnost nejlepšího rozvoje a teď jim vybrané dovednosti chybí. A tak se chceme hlavně učit. Krom přihraj a běž chceme trénovat odvahu hráčů, postavení čelem do hry a aktivní hru na celém hřišti. Všechny prvky se zlepšují, vyžaduje to však čas,“ hodnotil trenér Petr Jindra. Jeho „bleci“ podlehli Hattricku Brno a Třebíči. Tým green pod vedením Jana Zerbsta pak nestačil na Boskovice a brněnské Židenice.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

vs. Hattrick Brno 3:2 sn

vs. Florbal Židenice 4:1

Natěšenost na domácí turnaj provázela znojemské starší žákyně, jež vyzvaly dvoje soupeřky z Brna. „V prvním duelu s Hattrickem děvčata svědomitě plnila, na čem jsme se domluvili. Radost mi udělal také týmový výkon děvčat,“ chválil trenér Miroslav Kuřitka. V druhém duelu jeho svěřenkyně dominovaly. „Chtěli jsme si vyzkoušet vysoký presink a diktování tempa v celém průběhu hry. To se podařilo, což mě velmi těší,“ dodal.

DOROSTENKY

vs. Florbal Židenice 1:0

vs. Zlín Lions 4:2

Vítěznou radost prožily o víkendu jen dorostenky. Na stejné hale jako žáci dokázaly naplno bodovat v obou duelech. Přehrály těsně Židenice i nevyzpytatelný Zlín. „První zápas proti Brňankám rozhodl jediný gól. Hra byla oboustranně vyrovnaná na obě strany. Ve druhém zápase si holky zkusily hru pod tlakem. S presinkem soupeře jsme si ale dokázaly poradit a díky dodržení stanovených pokynů následně i vyhrát,“ doplnila trenérka Eva Smutná.