21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
521_20240206_112713.jpg

Ve Znojmě končí trenér Petr Jindra, starší žáky a elévy přebírají noví trenéři

Pouze půl roku, zhruba tak dlouho trvalo angažmá šéftrenéra Petra Jindry ve Znojmě. Protože klub opouští zcela, bylo třeba vyřešit i náhradní trenérské varianty u jím vedených kategorií. Elévy tak nově povede dosavadní asistentka a trenérka přípravky Marie Pelánová. Starších žáků BLACK se ujme Jan Šťastník.

Když si v létě definitivně plácli na spolupráci, mělo to být na delší časové období. Nakonec ale neočekávané okolnosti rozhodly, že se z delšího horizontu stala jen polovina sezony. Petr Jindra, šéftrenér klubu, Znojmo po šesti měsících s koncem ledna definitivně opouští. Na vlastní žádost.

Když jsme se domlouvali na spolupráci, vlastně jsem si ani neuměl představit, jak náročné bude někdy i šestkrát týdně dojíždět z Jihlavy do Znojma. Přestože mě řízení velmi baví, hlavně teď v zimě se z toho někdy stala spíš noční můra,“ vysvětloval jeden z důvodů svého poměrně brzkého konce teď už bývalý šéftrenér.

Nešlo však pochopitelně jen o toto. Důvodů pro konec bylo samozřejmě víc. „Nechtěl bych rozebírat detailně vše. Ale po původní domluvě o „klubovém restartu“ v určitých oblastech došlo k tomu, že mnou nastolená „revoluce“ nebyla především mezi rodiči přijata pozitivně. Dlouhodobě vyznávám severský styl založený na multisportu a lásce nejen ke sportu. Snažím se v lidech probouzet vášeň a nadšení pro činnost, které se zrovna věnují. Ani opakované vysvětlování ale nepomohlo k tomu, aby to rodičovská komunita přijala. A fungovat v negativní atmosféře jednoduše nejde. Když nemáte podporu takto důležitých osob, jedna strana musí skončit. Volba v tomhle případě tedy byla jasná,“ připojil další důvody odchodu Jindra.

Vaz mu srazily i výsledkové neúspěchy starších žáků. „Kdo viděl všechny sezonní zápasy a florbalu rozumí, musí uznat, že herní i kvalitativní progres individualit byl znatelný. Bohužel se nám ale nepodařilo vyhrát, což je pro většinu lidí měřítko úspěchu či neúspěchu. Jsem ale bytostně přesvědčen o správnosti zvolené cesty, což dokazuje i vybojovaný bronz na švédském Gothia cupu. Nikdy tudíž necuknu z myšlenky, že u mládeže je rozvoj nad výsledkem zápasu. A doufám, že toto v budoucnu ocení i moji skvělí svěřenci ze starších žáků, kteří udělali v průběhu sezony ohromný pokrok,“ doplnil vyjádření Jindra. Nezapomněl ani poděkovat lidem okolo sebe.

Určitě chci Znojmu popřát hodně štěstí v budoucnu. Dále bych rád poděkoval všem svým svěřencům i kolegům trenérům. Speciální poděkování pak zaslouží můj skvělý parťák Honza Zerbst. Lepšího kolegu-trenéra jsem si nemohl přát. Vzájemné obohacení mi pomůže i do dalšího života,“ zakončil.

"Dalo by se toho říct mnoho. Ten půl rok s Petrem v našich řadách byl rozhodně zajímavý. Petr přinesl zajímavý pohled na spoustu věcí a vyvolal i spoustu emocí. Pravdou je, že ne vždy vše fungovalo podle našich představ. Hlavním kámenem úrazu byla vzdálenost Petrova bydliště od znojemského florbalového klubu, narazili jsme na spoustu limitů, které pro nás byly důležité a potřebné a Petr je zkrátka nezvládal vždy plnit. Když s tím návrhem Petr přišel, bylo to asi očekávatelné rozuzlení situace. Z mého pohledu nebyl hlavní důvod Petrova konce výsledek nějaké kategorie či neporozumění rodičů, ale především to, že jsme do něj po odchodu Jakuba Martinka vložili veškeré naděje na zkvalitnění celoklubového procesu, splnili mu všechny podmínky a přání, které při jednáních měl a pak to v realitě vypadalo jinak." vyjádřil se k odchodu Petra Jindry generální manažer klubu Jan Šťastník.

S odchodem Jindry se pojí i další změny v klubu. Znojmo bude nově v projektu PP3 zařazeno do nižší modré skupiny. Zároveň bude potřeba nahradit ho u jím trénovaných kategorií. Starší žáky přebírá trenér mladších žáků Jan Šťastník. Elévy povede dosavadní asistentka družstva Marie Pelánová spolu s bývalým hráčem A-týmu Davidem Mahrem. Pozici šéftréna bude na přechodné období zastávat Jan Šťastník.