ChomutovZnojmo
11:3(3:1,2:2,6:0)
so 27. 1. 2024 15:00 @ Městská SH Chomutov, 1. liga mužů, 23. kolo

V přímém boji o TOP6 podlehl A-tým Chomutovu

Jeden z nejdelších výjezdů sezony čekal v sobotu na znojemský A-tým. Utkání na půdě Chomutova, které bylo předvojem superligového klání mezi Karlovými Vary a Spartou, se zprvu vyvíjelo velmi vyrovnaně, bohužel nepovedená třetí třetina znamenala nakonec vysokou prohru 11:3.

První třetina nabídla bohatou gólovou pasáž mezi 10. a 12. minutou. Na straně Chomutova se v tomto úseku trefili Šarša, Dušek a Martin. Za Znojmo zvládl skórovat František Blažek, a po přečkaném oslabení poté v 17. minutě také Martin Vavřina.

Ve druhé části se překonávali především oba brankáři, kteří více než 15 minut hry drželi skóre neměnné. Branku diváci viděli až ve 36. minutě, do které své trefy vměstnali za domácí Halej a Holovej, ale za hostující Laufeny korigoval jen Vavřina. Do třetí třetiny tak oba celky vstupovaly za stavu 5:3 pro domácí Chomutov.

Myšlenky na body vzal hostům hned po 40 sekundách třetí části Skuhrovec, na kterého o minutu a půl později navázal Pleskač. Velkou šanci s vývojem zápasu něco udělat mělo Znojmo ve 44. minutě po faulu Kellermana. Přesilovku však nevyužili a Chomutov s ubíhajícím časem jasně převzal otěže zápasu do svých rukou. Mezi 51. a 56. minutou přidali své druhé trefy v utkání Skuhrovec, Halej a Dušek. Tečku za zápasem udělal půl minuty před koncem Bernas a stanovil tak výsledek zápasu na 11:3 pro domácí Chomutov.

Hvězdou zápasu na straně domácích se stal brankář Martin Frühbauer. Za hosty se hvězdou zápasu stal autor první branky František Blažek.

Možnost odčinit porážku budou Laufeni mít již tuto sobotu 3.2., kdy na domácí půdě hostí dalšího konkurenta v boji o první šestku, tým Gullivers Brno. Utkání začíná ve 20 hodin.