Související zápasy

Florbal Znojmo

V premiérové sezóně se ženy loučí s 1. ligou ve čtvrtfinále Play-Off

Po vyhnutí se předkolu Play-Off a postupu přes Hradec Králové čekalo ženy čtvrtfinále 1. ligy žen. V něm se vůbec poprvé v sezóně poměřily s týmem ze západní části 1. ligy a série naznačila, že západní část disponuje větší kvalitou. V prvním utkání se ženy neprezentovaly svojí houževnatou obranou a soupeř je svými rychlými góly zaskočil. V odvetě na domácí palubovce ženy sice vyrovnaly hru, ale trápilo je zakončení, a tak si pro sebe účast v semifinále uzmuly hráčky Black Angels. Účast ve čtvrtfinále Play-Off hned v nováčkovské sezóně je však velkým úspěchem!

1. čtvrtfinále

První souboj této série byl na programu v Praze Kbelích a bylo to Znojmo, kdo byl v úvodu utkání aktivnější, ale hned několik nebezpečných střel brankou neskončilo. Soupeř následně převzal iniciativu a se svými příležitostmi naložit výrazně lépe. První dva zásahy si připsala Kuchařová a Black Angels vedli 2:0! Do přestávky však padly další dvě branky a byla velká škoda, že na snížení Marie Pelánové domácí hráčky okamžitě odpověděly brankou na 3:1.

Utkání rozhodla pasáž po první přestávce. Průchodná obrana Laufenu inkasovala do poloviny utkání hned čtyřikrát a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Ve 3. třetině sice Znojmo svoji hru zlepšilo, ale na víc než na snížení vysokého vedení z hole Marie Bartuškové to nestačilo. Na zklamání však nebyl čas a hned na druhý den se oba týmy střetly ve znojemské odvetě.

2. čtvrtfinále

V odvetě ve Znojmě chtěly ženy před zaplněnou halou vzdorovat svému soupeři výrazně více, ale utkání ovlivnil nevydařený vstup do zápasu. V první desetiminutovce vyrobily několik chyb a soupeř je třemi brankami potrestal. Od 10. minuty však byly ženy svému silnému soupeři vyrovnaným protivníkem. Naději vykřesala svým ofenzivním výpadem Eva Smutná, která snížila na 1:3.

Od druhé třetiny se dařila hra Laufenu podle představ a místy svého soupeře dokázal přehrávat, ale slabinou ten den bylo proměňování šancí. Žádná z několika nadějných situací brankou neskončila a soupeř naopak vytěžil z minima maximum a navýšil své vedení na 1:4.

V poslední třetině se domácí hráčky snažily o aktivní hru, kdy už nebylo na co čekat. Jejich pohyb dělal soupeři problém, ale branky, které by utkání zdramatizovaly, se nedostavily. Ženy ještě v závěru inkasovaly při hře bez brankáře po páté, načež ještě odpověděla svojí druhou brankou v utkání a tou poslední v sezóně žen Eva Smutná.

Ženy se tak loučí s premiérovou sezónou v 1. lize, rozhodně se nemají za co stydět a končí se vztyčenou hlavou.

1. čtvrtfinále: Black Angels – TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:2 (3:1, 4:0, 1:1)

Branky: 16. Zuzana Kuchařová, 18. Zuzana Kuchařová, 19. Adriana Fricová, 24. Ester Janušková, 25. Markéta Chaloupecká, 25. Ester Janušková, 31. Zuzana Kuchařová, 50. Adriana Fricová - 19. Marie Pelánová, 49. Marie Bartušková. Diváci: 80.

On-line: ZDE

2. čtvrtfinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Black Angels 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky: 9. Eva Smutná, 60. Eva Smutná - 3. Ema Košťálová, 6. Lucie Svobodová, 9. Veronika Říhová, 32. Aneta Fryčová, 59. Markéta Chaloupecká. Diváci: 128.