ZnojmoŠtíři
6:5 po prodl.(4:1, 0:2, 1:2, 1:0)
so 4. 2. 2023 18:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 24. kolo

Třetí výhra! A-tým zdolal Štíry v prodloužení

A-tým se i po následujícím kole veze dále na vítězné vlně. Série výher tak přišla právě včas, kdy tým potřebuje každý bod. Laufen sice nemá situaci dvě kola před koncem ve svých rukách, ale i nadále živí naději na Play-Off. Tentokrát uvízli v drápkách domácích Šíři z Českých Budějovic, kteří se sice vrátili po nepříznivé úvodní dvacetiminutovce do utkání, ale Znojmo zasadilo rozhodující úder v prodloužení.

Ve 24. kole sledovala slušně zaplněná tribuna výborný nástup domácích do utkání. Již ve 2. minutě rozjásal tribuny střelou z levého křídla František Blažek! Následně dostal Laufen výhodu přesilové hry a v 5. minutě to bylo po výběhu Martina Pánka na střed už 2:0. V evidentní pohodě hrající domácí se tlačili dál před Hanouska a ten musel lovit po střele Šrámka míček již po třetí. Hosté o sobě ale dali také vědět a ve 14. minutě snížil na 3:1 po povedené přesilovkové souhře Dominik Vlček. Poslední slovo však měli v této pasáži domácí, když vybídl Šrámek v akci dva na jednoho Pánka, pro nějž nebyl problém uklidit míček do branky – 4:1!

Domácí ale v další fázi utkání nedokázali navázat na vydařenou 1. třetinu a Štíři toho dokonale využili. Těm se podařilo vrátit do utkání dvěma skrytými zásahy až od poloviny hřiště. Ve 27. minutě to tak již bylo pouze o gól, další branky v této části nepadly.

O osudu utkání měla rozhodnout poslední část, ale nestalo se tomu tak. Domácí tribunu šokoval ve 49. minutě Froněk a muselo se tak za stavu 4:4 začínat od začátku. Po téměř 40 minutách hry ale o sobě dal konečně vědět také Laufen poté, co načasoval přesně nahrávku Petr Mašek na Martina Pánka, který dovršil hattrick. 55. minuta ale přinesla o 12 sekund později další branku. Štíři se z úderu ihned oklepali a opět srovnali z hole Sirotka na 5:5. Zápas tak dospěl s trochou štěstí až do prodloužení, hosté totiž vstřelili branku vteřinu po siréně a domácím tak pomohla štěstěna.

Z prodloužení měli více hosté, kteří drželi míček na svých hokejkách, ale Laufen nakonec zabral. Vteřinu před koncem prodloužení našel při standartce z rohu Martin Pánek Maška a ten se ze své oblíbené pozice nemýlil – 6:5! Laufen tak bral v sobotním utkání 2 body a dále žije v boji o Play-Off. Na hranici, která zaručuje záchranu a postup do Play-Off se seřadily 3 týmy na stejných bodech. Se Startem má Znojmo horší vzájemnou bilanci s Troopers naopak lepší, a tak je situace velmi zamotaná.

24. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Štíři Č. Budějovice 6:5 pp (4:1, 0:2, 1:2 – 1:0)

Branky: 2. František Blažek, 5. Martin Pánek, 12. Jiří Šrámek, 16. Martin Pánek, 55. Martin Pánek, 65. Petr Mašek - 14. Dominik Vlček, 23. Petr Žáček, 27. Tomáš Brožek, 49. Lukáš Froněk, 55. Matyáš Sirotek. Diváci: 142.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Petr Mašek

Hráč utkání za tým Č. Budějovice: Matyáš Sirotek