21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
526_20240223_111955.jpg

Starší žáci stihli 4 zápasy, dorostenci bojovali v Praze v prvním koši, činila se i dívčí sekce

Rozjezd únorových mládežnických zápasů byl vzhledem k jarním prázdninám pozvolný, nyní už ovšem všechny znojemské mládežnické kategorie bojují ve svých soutěžích na plné obrátky a my vám přínášíme report posledních dvou hracích víkendů.

DOROSTENCI

vs. Snipers Třebíč 7:2
vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:7

Svěřenci trenéra Ďurišky odcestovali v rámci prvního koše do Prahy, kde změřili síly s Třebíčí a Chodovem. V hokejově tradičním derby Znojmo vs Třebíč, byli úspěšnější znojemští borci, kteří rivala z Vysočiny zdolali poměrem 7:2. Ve druhém utkání dne nastoupili proti Chodovu, který byl v utkání velkým favoritem a to také potvrdil a zvítězil poměrem 7:2

komentář trenéra Martina Ďurišky:

"Poprvé v rámci ligové sezóny se utkali dorostenci s týmem Snipers Třebíč. Od úvodního buly bylo utkání pod kontrolou našich dorostenců. Na výsledku se podepsalo velké množství neproměněných šancí a také sympatický výkon soupeře. Jsem velmi rád, že do utkání zasáhl kompletní kádr a mohli jsme tak dát příležitost všem hráčům.

Ve druhém utkání jsme narazili na domácí Chodov, který v návaznosti na poslední porážku ve Strakonicích chtěl naplno ukázat svou sílu. Dominance soupeře při hře na míčku byla znatelná od první vteřiny. Celkově však utkání rozhodl jednoznačně nedůraz před naší brankou a zbytečná vyloučení, které si proti takto kvalitnímu soupeři nemůžeme dovolit."


V pondělí 4.3. se dorostenci utkají na domácí palubovce od 19:00 s týmem Výběru kraje Vysočina, který se připravuje na nadcházející ODM. Toto utkání bude generálkou na play-off, do kterého půjdeme ze 3. místa po základní části, kdy skončíme v závěsu za Chodovem a Spartou.

STARŠÍ ŽÁCI BLACK

vs. Zlín Lions 6:10
vs. Hattrick Brno 4:10

vs. Troopers 9:5
vs. Bulldogs Brno 2:3

Po konci trenéra Jindry převzal tým trenér Šťastník a jeho i jeho svěřence čekal náročný dvojvíkend, během kterého stihli odehrát hned 4 utkání. Nejprve se strži představili před domácím publikem ve Znojmě, kde jim soupeřem byli Zlín Lions a lídr tabulky Hattrick Brno. V utkání proti Zlínu byl k vidění divoký útočný florbal, a tak není divu, že po druhé části svítilo na výsledkové tabuli 6:6. Poté ovšem starší žáci odpadli a Zlín převzal otěže utkání a čtyřmi brankami v poslední části rozhodl o svém vítězství 10:6. Ve druhém utkání dne na Laufeny čekal těžký soupeř, lídr tabulky, Hattrick Brno. To, že to nebude lehké bylo vidět hned od úvodní minuty, když po 37 vteřinách prohrávali znojemští již 0:3, ovšem poté se zmobilozovali a utkání odehráli se ctí, soupeř vyhrál poměrem 10:4.

Hned následující víkend cestovali starší žáci na turnaj do Otrokovic, kde se utkali s Troopers a Bulldogs Brno. Cílem bylo jednoznačně ukořistit první výhru ligového ročníku, a to se také povedlo. Po dobrém výkonu porazili starší žáci Troopers poměrem 9:5 a mohli slavit první tři body do ligové tabulky. Ve druhém utkání čekal na chlapce rozjetý vlak Bulldogs Brno, kteří v prvním svém utkání dne zdolali kvalitní Hodonín vysoko 12:0. Znojmo ovšem předvedlo famózní výkon a jasného favorita utkání dlouho trápilo. Po 2. třetině dokonce znojemští vedli 2:1. Poté ovšem ukázal svou kvalitu soupeř z Brna a otočil utkání na konečných 2:3. Nicméně se jednalo o nejlepší turnaj znojemských stržů v tomto ligovém ročníku.

STARŠÍ ŽÁCI GREEN

vs. Hattrick Brno blue 3:12
vs. Židenice 0:13

B-tým starších žáků odehrál další ligový turnaj v brněnských Tuřanech, nutno říct, že se greenům tentokrát příliš nevedlo a inkasovali dvě vysoké porážky. Proti brněnskému Hattricku je pozitivem alespoň dobře odehraná první a třetí třetina, které skončili 0:1 a 2:4, ovšem výpadek v prostřední části znamenal porážku 3:12. Proti Židenicím to byla od začátku jednostranná záležitost a strži prohráli zaslouženě 0:13.

ELÉVOVÉ

BLACK vs. Florbal Židenice pink, Brno-Husovice, Gepardi Brno blue, Gullivers

GREEN vs. Aligators White, Gepardi Brno yellow, TROOPERS green, ZŠ Horní yellow

ZŠ MLÁDEŽE vs. Aligators green, Florbal Rosice, Bulldogs Brno orange, Gepardi Brno white

komentář trenérky Marie Pelánové:

"V sobotu kluci plnili pokyny na výbornou, zejména 1v1 , zápasy jsme si užili, bereme si z nich pozitivní i negativní věci a budeme dále pracovat na tréninku. Za nedělní turnaj zaslouží hráči velkou pochvalu, především za nasazení a bojovnost, která se v zápasech vyskytovala."

komentář trenérky Edity Urbánkové:

"Tentokrát jsme to měli těžší, jelikož hned několik hráčů vyrazilo se školou ZŠ Mládeže na hory a nebyli tak k dispozici. Prostor tak dostali i hráči věkem přípravkoví a byla to pro ně první turnajová zkušenost v životě. Parádní turnaj, kde se nám podařilo hned třikrát zvítězit. Především vítězný zápas proti Bulldogs Brno jsme si moc užili a florbalem se bavili na výbornou. Některé věci se nám nedařili a na těch budeme pracovat na tréninku."
DOROSTENKY

vs. Florbal Židenice 3:2
vs. Zlín Lions 6:2

komentář trenérky Evy Smutné:

"V neděli 18.2. se tým dorostenek vydal do Brna na sportovní halu Sportpoint, kde je v prvním zápase čekal tým z Židenic. Do zápasu jsme nastoupily aktivně a snažily jsme se dělat prvky, které trénujeme v poslední době na tréninku. Bohužel špatný důraz před naší bránou, který dokázaly Židenice trestat, nás stál 3 body. Druhý zápas už byl o něco lepší. Do tohoto zápasu jsme šly s tím, že si vyzkoušíme na soupeře vyvíjet tlak, a to se nám dařilo. Dokonce se nám dařilo konečně i střelecky a zápas jsme zvládly poměrem 6:2."

vs. Florbal Židenice 3:4

"V úterý 20.2. čekala holky lednová dohrávka s ŽidenicemI. Věděly jsme, že to nebude jednoduché. První třetina skončila 0:0, i když znojemské hráčky měly poměrně dost šancí. Ve druhé třetině šly Židenice do dvoubrankového vedení, které už znojemské hráčky i přes velmi dobrý tlak v závěru nedokázaly dotáhnout, a tak prohrály 3:4."

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ 

vs. Hodonice, Gullivers Brno, Hattrick Brno

komentář trenérky Evy Smutné:

"Mladší žákyně vyrazily na turnaj do nedalekých Hodonic, kde se postupně utkaly s domácímí Hodonicemi a brněnskými celky Gullivers a Hattrick. Všechny zápasy byly vyrovnané od záčatku až do samotného konce. Holky si z turnaje odnesly výhru, prohru a remízu."