Série prolomena! A-tým po skvělém výkonu zdolal před fantastickou kulisou Otrokovice, následně v těsném zápase podlehl v derby Bulldogs Brno.

Skvělé utkání si ve sváteční večer mohly užít na dvě stovky diváků. Ač začal zápas o 20 minut později z důvodu technických komplikací na straně Otrokovic, nemuseli diváci litovat, jelikož jim domácí tým připravil skvělou podívanou a silného soupeře udolal rozdílem 2 branek – 6:4.

Horší start do zápasu však domácí předvést nemohli. Otrokovicím stačilo pouhých 30 vteřin k tomu, aby zapsaly první trefu po souhře Sovjáka se skórujícím Vykopalem. Ještě hůře mohlo být v 7. minutě. Přesilovku po faulu Bajka však domácí za přispění Lysáka v brance ubránili. Otrokovičtí byli nadále více na míčku, avšak aktivní obrana domácích přinesla kýžené ovoce. V 15. minutě využil minelu obrany hostů František Blažek přesně zakončeným samostatným únikem. Tentýž hráč následně 15 vteřin před koncem třetiny v totožné situaci poslal Znojmo poprvé v zápase do vedení.

Čtyři minuty stačily hostům ve druhé třetině na vyrovnání. Hezkou akci Sovjáka s Červenkou zakončil v brankovišti nikým nehlídaný Gál. Znojmo rychle přispěchalo s odpovědí. Další z mnoha rychlých protiútoků brilantně využil asistující Blažek a velmi chytře zakončující Martin Vavřina, který v plné rychlosti jednoruč překonal Kohúta v brance hostů. Dvě minuty ale Otrokovice uspěly ve snaze o vyrovnání, když závar před domácí brankou vyřešil Červenka nekompromisní střelou nad rameno Lysáka. Ve 31. minutě se po vyloučení na obou stranách zúžila hra do situace 4 na 4 a více prostoru na hřišti rychle zužitkoval nenápadnou střelou po rozehrávce z rohu Tomáš Kucharič. Ve 33. minutě rozjásal halu ještě více domácí kanonýr Petr Mašek, jehož střela si po několika odrazech našla cestu až za záda bezmocného Kohúta. Korekci skóre ještě ve druhé třetině zařídil v přesilovce David Ležatka, který na hraně pravidel usměrnil vysoký míček za záda Lysáka.

Poslední třetina slibovala velké drama a atmosféra v hale začala náležitě houstnout. Otrokovice ve snaze za vyrovnáním tlačily domácí obranu do kouta. Ta však srdnatě odolávala veškerým šancím a Lysák v bráně předváděl znovu skvělé zákroky. V 51. minutě dostalo Znojmo možnost přesilové hry po faulu Červenky, bohužel ji ale využít nedokázalo. Čas se krátil a hostům se na hole začala vkrádat nervozita. Domácí vycítili příležitost a z ojedinělé akce zasadili soupeři finální úder. Domácí kapitán Martin Ďuriška využil přihrávku Jana Nováka a skrytou střelou na zadní tyč překonal Kohúta. Změnu skóre nepřinesla ani hra Otrokovic bez brankáře a tak si všechny body zůstaly ve Znojmě!

Hvězdou utkání na straně domácích byl autor dvou branek František Blažek. Na straně hostů se pak hvězdou utkání stal Vlastimil Červenka.

Nádherné florbalové utkání dvou tradičních rivalů nabídlo fanouškům nedělní odpoledne ve znojemské sportovní hale. Zápas, který rozhodně bavil, byl bitvou až do posledních vteřin. Znojemští marně dotahovali náskok soupeře a prohráli nejtěsnějším rozdílem 4:5.

Vstup do zápasu se domácím stejně jako proti Otrokovicím nepovedl a už ve 3. minutě prohrávali, když se střelou z křídla prosadil Valachovič. Tradičně dobře organizovaná hra Bulldogs plná dlouhých pasáží s držením míčku nebyla pro Laufeny překvapením. Ti si trpělivou obranou drželi soupeře v uctivé vzdálenosti a snažili se využívat případných rychlých kontrů. Přímočará hra Znojma přinesla ovoce v 16. minutě. Novák skvělou přihrávkou na šířku hřiště vybídl ke skórování Petra Maška a ten se v těchto situacích zpravidla nemýlí.

Na vyrovnanou první třetinu navázala totožným obrazem hry i pasáž druhá. Brňané trpělivě kombinovali s míčkem a domácí nadále dokázali bezpečně odrážet útoky soupeře. Zápas na svou stranu začali hosté překlápět ve 28. minutě, kdy dostali možnost přesilové hry po faulu Nováka. Oslabení domácí ještě ubránili, minutu na to však hosté zahájili silnou tříminutovou pasáž, ve které se postupně trefili Vaverčák, Zukal a Gregr a rychle odskočili domácím na 1:4. Opaření domácí neztratili dech a do konce třetiny ještě dokázali po šťastném gólu Martina Vavřiny upravit na 2:4.

Jak druhou část ukončili, tak energicky vstoupili domácí i do části poslední. Dvě minuty po začátku využili přečíslení 3 na 2 nahrávající Vavřina a zakončující Tomáš Kucharič a rázem to bylo jen o gól. Nervozita se zákonitě začala vkrádat na hole i hostům a utkání začalo nabírat na obrátkách. Činili se především oba golmani, kdy jak domácí Bauer, tak hostující Haltmar několikrát vytasili skvělé zákroky i proti vyloženým šancím. O něco lépe se pak buldokům začalo dýchat v 52. minutě. Rychlou kombinaci zakončil na zadní tyči volný Zukal a vrátil hostům dvougólový náskok. Znojmo reagovalo oddechovým časem a vrhlo všechny síly do útoku. Tlak domácích gradoval a přispělo k němu i vyloučení hostujícícho Gregra. Přesilovka využil těsně před koncem fantastickou pumelicí domácí kapitán Martin Ďuriška a poslední dvě minuty tak slibovaly velké drama. Laufeni vsadili na hru bez brankáře a mačkali hosty hluboko v bloku. Haltmar však za svá záda již další střelu nepustil a všechny 3 body si tak z palubovky odvezli hráči Bulldogs Brno.

Hvězdou zápasu na straně domácích byl vyhlášen Tomáš Kucharič. Za hosty se hvězdou zápas stal autor dvou branek Adam Zukal.

V dalším čeká A-tým další derby – tentokráté s týmem Hattrick Brno. Utkání začíná v sobotu 25.11. netradičně již v 16 hodin