21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
465_20230609_110605.jpg

Rozhodnuto… Ženy Znojma se poprvé v historii představí v nejvyšší soutěži!

Poprvé v klubové historii okusí znojemský ženský florbal nejvyšší tuzemskou florbalovou soutěž! Jak se k této možnosti dostal ? S kým změří síly ?

Na začátku června, dva měsíce po odehrání svého posledního zápasu, dostalo družstvo žen TJ Znojmo LAUFEN CZ od Českého florbalového svazu zajímavou nabídku… Doplnit nejvyšší tuzemskou florbalovou soutěž žen, hranou pod názvem Extraliga žen!

Asi si říkáte, jak je to možné? Vždyť Znojmo vypadlo ve čtvrtfinále 1. ligy s brněnskými Židenicemi…

Extraligu žen čekalo totiž po dohrání soutěžního ročníku 2022/2023 velmi turbulentní období, které asi málokdo čekal. Nejprve stáhl žádost o účast v nejvyšší soutěži Jičín, který se nakonec přihlásil až do 2. ligy, práva účasti mezi extraligovou smetánkou se vzdal také pražský Start98, který přihlásil 1. ligu žen. Když o start v soutěži neprojevil zájem ani sestupující tým Panthers Praha a následně ani tým Florbalové akademie Mladá Boleslav, došla řada na prvoligové celky a této šance se chopil znojemský tým.

Otazník visel také nad postupujícím nováčkem z Třince, který si možnost hrát nejvyšší soutěž vybojoval vítězstvím v baráži nad Panthers Praha. Navzdory původnímu veřejnému prohlášení, že severomoravský celek v soutěži startovat nebude, nakonec dostal výjimku a stejně jako naše ženy v soutěži působit bude.

V rámci nového soutěžního ročníku extraligy žen na Znojmo čekají zvuční soupeři! Na znojemskou palubovku zavítají mistyně ČR 1. SC Tempish Vítkovice, kde působí naše odchovankyně Eliška Willmannová. Dále budou k vidění souboje s FBC Ostrava, pražskými celky Florbal Chodov, Tatran Střešovice nebo FBŠ Bohemians. Ženy narazí také na FBC Liberec, FBS Olomouc, Bulldogs Brno, Florbal Židenice a FBC Intevo Třinec.

Do extraligy žen se tak zapojí jedenáct celků a v každém kole čeká jeden z nich volný termín. Žádný tým nesestupuje přímo do 1. ligy žen. Poslední celek ligového ročníku bude čekat baráž s neúspěšnými prvoligovými finalistkami.