21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
486_20231013_175424.jpg

Report mládežnických chlapeckých týmů!

Rekapitulace turnajů chlapecké složky.

PŘÍPRAVKA

Naše nejmenší kategorie odstartovala sezónu v Kuřimi. V přátelské atmosféře s bojovným duchem vstoupili mnozí do svého prvního ostrého zápasu v životě. V každém utkání plnili naši nejmenší do puntíku pokyny, které jim jejich trenéři ordinovali  „Děti se zaměřovali především na hru 1 na 1 a především si každý zápas užít s úsměvem na rtu. Děkujeme rodičům za hlasitou podporu z tribuny!“ okomentovala první turnaj trenérka přípravky Marie Pelánová

ELÉVOVÉ

Druhá nejmladší kategorie klubu prožívá trochu náročnější období. Po změně trenéra si všechno tak trochu sedá, čemuž odpovídá i aktuální herní projev týmu. Svěřenci nového trenéra Petra Jindry se poprvé představili na domácí půdě. Poměřili síly především s brněnskými soupeři. „Čeká nás náročná sezona. Jelikož chceme zcela naplňovat klubovou koncepci, bylo třeba upravit některé herní i tréninkové prvky. Důležité ale je, že je děti postupně začínají přijímat za své. A tak je jen otázkou času, než se jim odhodlání hladových vlčáků vryje pod kůži,“ komentoval trenér.

V akci se představilo družstvo ze ZŠ Mládeže pod vedením trenérky Urbánkové. Na svém turnaji poměřila Mládežka síly s Gepardy, Židenicemi, Troopers a Hattrickem. Elévci makali jak o život a bojovali o každý volný balónek a tak by to v této kategorii mělo být .

MLADŠÍ ŽÁCI

Svěřenci trenéra Jana Šťastníka si stihli zahrát v Kuřimi a na brněnské ZŠ Čejkovické. Vzhledem k dosavadnímu útočně laděnému zaměření tréninkových jednotek lze vypíchnout hlavně velmi slušnou ofenzivní kvalitu v zápasech. Dvanáct vstřelených branek je velmi slušnou vizitkou.

Mladší žáci green zavítali na turnaj pro změnu do Kuřimi, kde sbírali cenné zápasové zkušenosti pro týmům například Husovic nebo Vyškova . Spoustu vstřelených branek přineslo trenérskému štábu jistě radost a dětem zpětnou vazbu, že poctivě trénovat se jistě vyplatí

STARŠÍ ŽÁCI

Již dvojí zápasovou porci za sebou mají starší žáci. Ve velmi pozitivním světle se jeví především brankářské opory. Herně to ale ještě není úplně ono. Aktivní styl plný presinku a napadání je fyzicky náročný, což zatím trochu limituje nižší počet hráčů v týmech black i green. Vhod tak přijde výpomoc ze strany mladších kolegů. „Velmi pozitivní je postupný mentální posun hráčů, kteří se stávají maximálně samostatnými. To je pro ně nejlepším vkladem do budoucna,“ uvedl trenér „stržů“ green Jan Zerbst.

DOROSTENCI

Šest duelů už mají za sebou dorostenci v nejvyšší soutěži. V samotném úvodu ligy si dokázali poradit s Pískem. Pak se ale třikrát museli sklonit před silou soupeře. Duely se Spartou a Chodovem ukázaly obrovské kvality Pražanů. Zápas se Strakonicemi jsme si ale prohráli vyloženě sami. Přístupem k prvním dvěma třetinám si kluci zadělali na průšvih, který už v závěrečné periodě dohnat nedokázali.

V dalším kole to již byla ovšem jiná písnička, dorostenci se v Českých Budějovicích střetli s Draky z Říčan, které zdolali poměrně hladce 5:1. A poté v derby s Jihlavou prokázali svůj herní progres, soupeře porazili 9:1 a o nadcházejícím víkendu budou bojovat o postup zpět do 1.koše.

JUNIOŘI

Největší bodový zisk ze všech mládežnických duelů mají na svém kontě junioři. Na první turnaji porazili nejstarší mládežníci nejprve Židenice vysoko 12:3 a poté Troopers 9:4. Na druhém turnaji dokázali vyválčit 4 body v křenovické sportovní hale, kde sice nejprve na nájezdy podlehli Hodonínu, aby následně o gól přehráli stejně staré borce z Aligators. Junioři tak jsou aktuálně na třetím místě tabulky a jistě budou bojovat o postup na final four 2. ligy juniorů, což se Znojmu podařilo v posledních dvou letech a finálový turnaj dokázali vždy LAUFENI ovládnout, tak držíme palce.