20_20231222_101202.jpg
485_20231009_155256.jpg

Report dívčích mládežnických týmů.

Rekapitulace uplynulých turnajů dívčí složky.

ELÉVKY

Sezonní premiéru absolvovaly nejmenší holky v Brně. Na Základní škole Horní poměřily síly s Židenicemi, Hattrickem, domácí ZŠ Horní a nebrněnskými Aligators. Holky si turnaj užily a těší se na další zápasy. „Na některých hráčkách byla patrná značná nervozita, neboť se pro řadu z nich jednalo o kariérní premiéru. I tak se ale své role zhostily dobře a nebály se hrát,“ hodnotila trenérka Eva Smutná.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Druhá nejmladší děvčata zamířila v září na turnaj do nedalekých Hodonic. Na turnaji holky ukázaly svůj potenciál a svou sílu. Děvčata se utkala s domácími Hodonicemi, brněnskými Židenicemi a Troopers. Ze všech tří utkání si odnesla vítězný pocit a spoustu vstřelených branek. Stejně jako jejich mladší kolegyně se těší na další florbalové ligové turnaje. Samy věří, že se jim bude i nadále dařit stejně jako při premiéře.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Starší žákyně ročníku 2009 a 2010 mají za sebou již dva ligové turnaje. Na prvním turnaji sezóny se stržky utkaly s brněnskými  Bulldogs, kterým podlehly až po samostatných nájezdech 1:2.  Ve druhém zápase to už byla jiná káva a se zlínskými Lions si poradily poměrně jasně 6:2. Druhý turnaj se odehrál opět v Brně, soupeřkami našich dívek tentokráte byli celky Gullivers Brno a Florbal Hodonín. Do úvodního utkání proti Gullivers Brno znojemské dívky nastoupily s jasnou taktikou vysokého pressinku a také snahou o co nejrychlejší zakončení, což se stržkám dařilo a zvítěžily vysoko 8:1. Ve druhém měření sil narazily holky na Florbal Hodonín a rozdíl mezi oběma celky byl ihned od úvodní minuty znatelný, LAUFENKY navyšovaly konstantně svůj náskok až na konečných 14:2. Trenér Miroslav Kuřitka projevil velkou spokojenost s oběma odehranými turnaji a věří, že je to ten správný impulz do další práce.

DOROSTENKY

Svěřenkyně trenérky Evy Smutné na brněnské hale VUT v prvním turnaji sezóny nejprve na nájezdy podlehly Hattricku Brno 2:3. Následně si ovšem poradily ve vyrovnaném utkání s Židenicemi poměrem 5:3. V druhém turnaji ligového ročníku se dorky představily před domácím publikem ve Znojmě. Soupeřkami v úvodním klání byly kyjovské Dragonky, kterým naše holky podlehly 1:3, za což mohla především mizerné zakončení. V druhém klání se dívky utkaly s Bulldogs Brno, které zcela jasně ukázalo rozdíl mezi oběma celky, od úvodní minuty sázely znojemským jednu branku za druhou a konečné skóre se zastavilo na stavu 2:17. Trenérka Smutná oba turnaje hodnotí následovně: „První turnaj se nám vyvedl výrazně lépe, sehrály jsmě dvě naprosto vyrovnaná utkání s kvalitními soupeřkami. Před domácím publikem jsme ovšem zvádly hrát pouze jedno utkání, v tom druhém nám soupeř otevřel oči a alespoň jsme všichni viděly, kde a jak musíme přidat, pokud se chceme rovnat s předními týmy soutěže.“