Povedený víkend všech chlapeckých kategorií!

O uplynulém víkendu se v různých koutech jihomoravského kraje představily hned čtyři chlapecké mládežnické kategorie. Všem se víkend povedl na výbornou a Znojmo tak sbíralo jednu výhru za druhou!

V domácím prostředí se představili junioři. Skrze kolizi se zápasem dorostenců nastoupilo za juniory hned několik žen, které se na hřišti, ani ve statistikách rozhodně neztratily. V prvním utkání hostili junioři brněnské Hornets a utkání měli jasně ve své režii. Svých devět branek rovnoměrně rozdělili do všech tří dvacetiminutovek a nakonec soupeři uštědřili debakl 9:3! Ve statistikách tohoto utkání vyčníval Milan Palášek, který nasbíral 5 bodů.

Ve druhém utkání, ve kterém je doplnili někteří navrátivší dorostenci, se museli junioři na vítězství nadřít o něco více. Rozuzlení přišlo až ve třetí třetině a stav byl dlouho vyrovnaný 1:1. Junioři dokonce ještě 9 minut před koncem prohrávali 1:2, ale při závěrečném tlaku dokázali zvrátit utkání na konečných 4:2!

Hornets Brno ZŠ Horní – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:9 (0:3, 2:3, 1:3)
Branky: 19. Marek Zapletal, 28. Vítek Pařízek, 35. Jan Ručka - 1. Štěpán Blažek, 9. Leoš Faltus, 10. Štěpán Blažek, 17. Kamila Reischlová, 28. Štěpán Blažek, 29. Leoš Faltus, 35. Milan Palášek, 42. Nela Houšťová, 45. Milan Palášek.

TJ Znojmo LAUFEN CZ Black – FBC Gepardi Brno 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 3. František Blažek, 36. Martin Vavřina, 39. David Přibil, 42. Milan Palášek - 9. Štěpán Dohnal, 33. Zdeněk Řehoř.

Na programu měli své zápasy také dorostenci. Ti po skvělých výsledcích udrželi první koš a navíc parádně rozehráli jeho další díl. V prvním utkání narazili na silný Hattrick Brno, ale Znojmo předvedlo parádní nástup do utkání a první třetinu ovládlo zcela jasně poměrem 6:1! První dvacetiminutovka udala jasný ráz celému utkání a i přesto, že se gólově začal prosazovat také Hattrick, tak si dorostenci došli pro vysokou výhru 11:6!

Druhé jejich utkání se Šternberkem bylo jako přes kopírák. Znojemští mladící na svého soupeře vlétli a první třetinu vyhráli poměrem 5:0. V uvolněnějším dalším průběhu utkání se pak gólově dokázala prosadit obě družstva, ale Znojmo svůj zaslouženě vybudovaný náskok přetavilo v další vysokou výhru poměrem 13:6! Za zmínku stojí nasbíraných 12 kanadských bodů Viléma Bednaříka za obě utkání! Dorostenci tak vykročili správnou nohou do dalších bojů v rámci 1. koše!

FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:11 (1:6, 2:3, 3:2)
Branky: 14. Michal Malec, 16. Michal Malec, 22. Michal Horák, 37. Tomáš Jančařík, 37. Jakub Vařecha, 45. Jakub Vařecha - 5. Martin Vavřina, 5. František Blažek, 6. Tomáš Světlík, 7. David Sedláček, 10. František Blažek, 14. Martin Vavřina, 16. František Blažek, 24. David Přibil, 29. Vilém Bednařík, 40. Vilém Bednařík, 44. Vilém Bednařík.

TJ Znojmo LAUFEN CZ Black – FBC Topgal Šternberk 13:6 (5:0, 6:3, 2:3)
Branky: 9. David Přibil, 9. Jakub Hybler, 10. František Blažek, 11. Vilém Bednařík, 12. Damian Jelínek, 17. Vilém Bednařík, 19. Martin Vavřina, 20. Vilém Bednařík, 26. Dennis Šťastník, 28. František Blažek, 30. František Blažek, 42. Vilém Bednařík, 43. Tomáš Světlík - 16. Martin Mikolajek, 25. Dominik Papica, 27. Dominik Papica, 39. Petr Marghold, 44. Petr Marghold, 45. Dominik Papica.

Neméně se dařilo také jejich mladším kolegům ze starších žáků! Ti momentálně nastupují ve 2. výkonnostním koši a čekali je zápasy s Třebíčí a s domácím Slováckem. Utkání s Třebíčí bylo tou správnou prověrkou, protože soupeř hrál fyzický florbal ve vysokém tempu. Utkání sice začalo lépe Znojmo, ale soupeř se třemi brankami dostal do vedení 3:1. Starší žáci ale 8 minut před koncem pozměnili taktiku a dostali soupeře pod velký tlak, ze kterého vytěžili tři vstřelené branky a povedený obrat na 4:3. Rozhodující branku vsítili až v poslední minutě utkání. Výhru řídil především Adam Kylián, který si připsal tři kanadské body.

Ve druhém utkání se Slováckem bylo Znojmo jasným favoritem, a to také potvrdilo. Utkání rozhodla především druhá třetina, kterou Znojmo ovládlo poměrem 5:1 a došlo si pro vysokou výhru 10:4. Pochvalu zaslouží celý tým v čele s brankáři Kaliským a Votavou.

Snipers Třebíč modří – TJ Znojmo LAUFEN CZ Black 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)
Branky: 11. Štěpán Janšta, 26. Tobiáš Jahoda, 28. Kryštof Krupica - 7. Štěpán Stegura, 30. Jan Janíček, 33. Adam Kylián, 36. Štěpán Stegura.

TJ Znojmo LAUFEN CZ Black – FBC Slovácko 10:4 (2:2, 5:1, 3:1)
Branky: Adam Kylián, 3. Adam Kylián, 15. David Veselý, 17. Mikuláš Mareš, 22. Luboš Čech, 23. Radim Dočekal, 23. Jiří Jedlička, 26. Radim Dočekal, 33. Adam Kylián, 34. Jan Ochman - 5. Richard Kovařík, 12. Richard Kovařík, 20. Michal Giesl, 33. Richard Kovařík.

No a konečně elévové, kterým se rovněž povedl turnaj na výbornou, kdy byly ve hře všechny tři týmy elévů. Dařilo se především týmu Laufen Black, který třikrát zvítězil a v jednom utkání remizoval. V domácí hale se neztratily ani týmy Laufen White a ZŠ Mládeže, kteří si připsaly po jedné výhře, remíze a dvou porážkách. Dobré výkony se zrodily proti silným týmům, jako jsou Gullivers, Troopers a Bulldogs Brno.