Související zápasy

Florbal Znojmo

Osmifinále Play-Off žen rozhodne až třetí rozhodující duel!

Kdo očekával nervy drásající a vyrovnanou bitvu, měl pravdu. Přesně takto vypadá osmifinálová série žen proti Aligátorkám. Oba duely nabídly malé množství branek a především také dvě výhry o jediný gól. Po domácí páteční výhře uspěly na své palubovce také soupeřky a vrátily tak sérii na poslední rozhodující zápas do Znojma.

Do prvního utkání osmifinále před slušně zaplněnou tribunou ve Znojmě naskočily ženy s velkou vervou a z úvodního tlaku vytěžily zaslouženou branku z hole Marie Bartuškové – 1:0. Aligátorky si však záhy vysloužily přesilovou hru, a tu potrestala nemilosrdně Tereza Lengálová – 1:1. Hra se poté uklidnila a k vidění byl spíše boj než florbal. Opticky měl Laufen navrch především od 2. třetině a bylo viditelné, který tým se snaží hrát florbal, ale obrana Aligátorek fungovala na výbornou. Až s koncem 2. třetiny vytvořil soupeř hrubou chybu, kterou potrestala přesnou trefou Adéla Spoustová – 2:1! Chleba se následně lámal v úvodu třetího dějství, kdy Znojmo opět nátlakovou hrou vybojovalo míček a podruhé v zápase se prosadila Marie Bartušková – 3:1! Laufen hrál od té chvíle, co potřeboval a snažil se držet míček na svých hokejkách, což se mu dařilo. Komplikace přišla až v závěru, kdy  Aligators odvolali při hře 4 na 4 brankářku a početní výhodu využili ke snížení skóre na 3:2. V závěru si už domácí hráčky s tlakem soupeře poradily a vybojovaly v této sérii první bod.

Odveta byla na programu v neděli od 14 hodin v Křenovicích a v očekávání byl podobný průběh utkání. Znojmo drželo převážně míček a tlačilo se před domácí svatyni. Na první gól si ale diváci museli počkat až do 18. minuty, kdy si odražený míček před bránou našla Bára Procházková a poslala Laufen do vedení 1:0! Ve 2. třetině to byl opět boj a škoda jen, že střela Evy Smutné skončila pouze na tyči. Za to Aligátorky vytěžily z minima maximum a ve 33. minutě dokázaly srovnat zásluhou Tamary Pevné. Ve 3. třetině to bylo o jedné brance, která tam bohužel spadla domácím hráčkám v 51. minutě. Laufen se poté několikrát ocitl v dobrých situacích, ale střelecky se mu vůbec nedařilo nebo ztroskotal na poctivé defenzívě domácích hráček. K vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankářky, a tak se série za stavu 1:1 na zápasy přesouvá k rozhodujícímu duelu do Znojma!

Ten je na programu ve středu ve 20 hodin a všichni fanoušci jsou srdečně zváni!

1. utkání osmifinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Aligators Šitbořice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 3. Marie Bartušková, 38. Adéla Spoustová, 43. Marie Bartušková - 8. Tereza Lengálová, 58. Tereza Lengálová. Diváci: 158.

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): Potvrzuji slova kolegy. Soupeř nachystaný, my správně nastaveni, duel hodný Play-Off. První třetinu jsme se trošku hledali a vstřebávali jinou soutěž. Od 2. třetiny jsme se zlepšili a začali soupeře přehrávat, vytěžili jsme však pouze jeden gól. V poslední části jsme si zkraje zkušeně hlídali výsledek a přidali další gól. Na konci jsme si zkomplikovali situaci vzájemným vyloučením a pustili soupeře do hry 5 na 4, ve kterém byl soupeř dnes nebezpečný. Konec dobrý všechno dobré, ale víme, že první bod nic neznamená. Děkujeme soupeři a našim skvělým fanouškům za super atmosféru.“

Komentář trenéra Dolíhala (Aligators): Někdo by řekl jen osmifinále 1. ligy žen, ale utkání se vším všudy. Takto má vypadat Play-Off. I přesto, že jsme si nepřipsali první bod v sérii, můžeme odejít s hlavou nahoře. Zápas rozhodly individuální chyby, které soupeř bez milosti potrestal. Však i toto k tomu patří. V neděli máme jasný úkol, vrátit sérii zpět sem. Děkuji holkám i soupeřkám, rozhodčím i neskutečným divákům. Na závěr bych chtěl poprosit všechny naše fanoušky, udělejte si v neděli čas a přijeďte udělat do Křenovic nezapomenutelnou atmosféru.“

2. utkání osmifinále: Aligators Šitbořice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 33. Tamara Pevná, 51. Anna Hanusová - 18. Bára Procházková. Diváci: 65.

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): „Tuhý boj pokračuje. Dnes vytěžil soupeř z minima maximum, naopak naše koncovka byla dnes mizerná. Rozhodly, jak říká kolega maličkosti, ale zejména hlad v předbrankovém prostoru. Víme, co zlepšit, připravíme se a půjdeme si v domácím prostředí za postupem. Našemu týmu věřím pořád stejně. Děkuji holkám opět za skvělý přístup a obrannou fázi. Dík patří také našim fanouškům, kterých tu bylo opravdu dost. Soupeři gratuluji a vidíme se ve středu u nás.“

Komentář trenéra Dolíhala (Aligators): „Stejně jako ve Znojmě, tak dnes se ukázalo, že tuto sérii budou rozhodovat maličkosti. Druhý zápas s rozdílem 1 branky, to o něčem vypovídá. Když jsme se dostali k brance soupeře, šli jsme si za tou brankou, a to dnes rozhodlo. Zvládnutá skoro 2 minutová Powerplay soupeře na konci ukázala, že holky jsou na Play-Off připraveny. Děkuji soupeři za skvělé utkání a těšíme se na rozhodující utkání. Zvlášť děkuji všem našim fanouškům, a i těm Znojemským, za skvělou atmosféru v hale! P.S. Čekáme Vás ve středu ve Znojmě.“