21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
401_20221005_110133.jpg

Naše „nové“ týmy: Veteráni začali vítězně! V Divizi jsme zatím stoprocentní

Do sezóny 2022/2023 se znojemský florbalový oddíl rozrostl o nové týmy a především ty dospělácké. Všechny nově vzniklé kategorie zahájily svojí sezónu, a tak se pojďme společně podívat, jak se jim zatím daří. Vůbec poprvé v historii klub přihlásil Ligu veteránů a po roční absenci máme své zastoupení také ve 2. lize žen.

Po jarním postupu z Regionální ligy hraje rezerva A-týmu Divizi, která je čtvrtou nejvyšší soutěží rozdělenou do čtyř částí. Náš celek TJ Znojmo LAUFEN CZ U23, v němž působí především mladíci doplnění o některé zkušené hráče, si zatím vede skvěle, když z úvodních tří kol vydoloval pod vedením trenéra Šťastníka plný počet devíti bodů! Kvůli odloženému zápasu je tak zatím na skvělém 2. místě tabulky. Za zmínku stojí bláznivý zápas naší „U23“ proti Vysokému Mýtu, který Znojmo na své půdě ovládlo poměrem 18:11! Tuhle neděli se představí opět doma proti Skutči od 17 hodin! Produktivitu týmu vedou s devíti body David Přibil a Tomáš Kucharič.

Do bojů v Divizi zasáhli v úvodu sezóny tito hráči: David Přibil, Tomáš Kucharič, Gabriel Miklík, František Blažek, Milan Palášek, Jiří Šrámek, David Sedláček, Vojtěch Procházka, Jakub Ficko, Tomáš Světlík, Leoš Faltus, Vojtěch Vlček, Tomáš Bajko a brankář Radek Pechura.

Premiéru ve své soutěži si o uplynulém víkendu užil také tým Veteránů TJ Znojmo LAUFEN CZ. Ligu veteránů můžou hrát hráči nad 35 let a tato soutěž patří pod hlavičku Českého florbalu stejně tak jako jiné soutěže. Vrcholem Ligy veteránu je jarní Mistrovství republiky! Liga je rozdělena na tři divize, jedna se hraje v Čechách, další dvě jsou rozmístěny na Moravě. Znojmo bude patřit v té své k favoritům, stejně jako Hattrick Brno.

Veteráni hráli o víkendu svůj první turnaj ve znojemské hale a dařilo se jim skvěle! V prvním utkání nedali šanci Blansku a po výhře 8:2 slavili vítěznou premiéru. V úvodním zápase si připsal tři přihrávky Karel Virgl, který se připomenul se svým herním přehledem. Branky ale nezapomněl střílet například Petr Ostrý nebo Marek Krpoun, kteří se trefili dvakrát. Po jedné brance pak přispěli Tomáš Bulín, Petr Sláma, Pavel Palát a Tomáš Janků. Halou se to tak hemžilo bývalými vynikajícími florbalisty, kteří Znojmo táhli z nejnižších soutěží až do samotné extraligy! Druhé utkání se podobalo tomu prvnímu a opět z toho byla výhra o 6 branek. Veteráni porazili Prostějov 7:1 i díky třem asistencím Martina Peše nebo brance Martina Vlasáka.

Sestava Veteránů z úvodního turnaje: Veselý – Krpoun, Pa. Sláma, Virgl, Peš, Janků, Ostrý, Pe. Sláma, Bulín, Mahr, Palát, Vlasák, Bárta.

Do letošní sezóny byly také nově přihlášeny ženy B, které byly zařazeny do 2. ligy žen. V jejich kádru působí bývalé znojemské florbalistky vracející se po pauze zpět do florbalového kolotoče spolu s dravým mládím. Ženy B zajížděly na první turnaj do Brna a na úvod musely zkousnout dvě porážky od Shooters Beta a Bulldogs Brno C. První dvě branky žen v sezóně si připsaly Karolína Jelínková a Tereza Játiová.

Sestava žen B z úvodního turnaje: Jedličková – Ka. Jelínková, Tarczynska, Játiová, Špalek Kubíková, Bedáňová, Machalová, Nováková, Mikešová, Poláková.