Napodruhé v derby úspěšně! Laufeni v ofenzivním utkání přestříleli Hattrick a slaví důležitou výhru!

Kdo v sobotu odpoledne zavítal na florbal rozhodně neprohloupil. Domácí Laufeni potěšili diváky krásným ofenzivním utkáním a zaslouženě berou všechny body po výhře 9:6.

Znojemští v posledních zápasech bojovali se vstupy do utkání a tento nešvar se jim povedlo velmi úspěšně napravit. V prvních 7 minutách sami dvakrát udeřili po zásazích Nováka a Blažka a rychle utekli soupeři na rozdíl dvou branek. Ve 12. minutě mohli domácí přidat i třetí zásah, ale přesilovku po faulu Gryce využít nedokázali. Hattrick zvládl překonat obranu domácích až po sedmnácti minutách, kdy po hezké kombinaci skóroval Gryc. Když posléze domácí nedokázali potrestat ani vyloučení Vlacha, odcházelo se do šaten za stavu 2:1 pro domácí.

Necelých šest minut druhé třetiny trvalo znojemským na odpálení brankových ohňostrojů. Ofenzivní show načal chytrým zakončením Tomáš Kucharič, na něhož navázal exkluzivní dělovkou v přesilovce Petr Mašek. Na 5:1 zvyšoval znovu Kucharič šťastnou tečí Vlčkovi střely z poloviny hřiště a soupeř z Brna reagoval oddechovým časem. Tento tah se hostům vyplatil, jelikož během minuty slepenými góly Fuchse a Slezáka korigoval na 5:3. Vítr z plachet ale zanedlouho hostům sebral Jan Novák. Tahoun domácích se nejprve prosadil po fantastickém výhozu Jakuba Pechury a o šedesát vteřin později vymetl všechny pavučiny v přesilové hře po dalším faulu Gryce. Brněnští do konce třetiny zvládli upravit skóre už jen přesilovkovou trefou Broma na 7:4.

Tříbrankový náskok domácí srdnatě hájili kompaktní obranou, kterou opět podporoval skvělými zákroky ve formě chytající Jakub Pechura. Hosté museli začít více riskovat a toho dokázali domácí využít v 50. minutě, kdy Jan Gerža vystihl přihrávku hostů a krásnou střelou zvýšil náskok domácích na 8:4. Hattricku se konečně podařilo skórovat až v 53. minutě, kdy na konci další krásné kombinace stál Bednář. Následná hra bez brankáře už však efekt pro hosty nepřinesla. V 57. minutě navíc prázdnou klec soupeře trefil z vlastní poloviny po přiťuknutí Maška znovu Novák a posunul skóre už na 9:5. Kosmetickou úpravu zaznamenal deset vteřin před koncem opět po hezké kombinace celé pětky Halama a stanovil výsledek zápasu na 9:6.

Hvězdou utkání na straně domácích se po právu stal čtyřgólový střelec Jan Novák. Na straně soupeře byl hvězdou zápasu zvolen Tomáš Brom.

A-tým čeká příští víkend náročná porce zápasů, kdy se nejprve střenou v pátek 1.12. od 20 hodin na domácí půdě s rozjetým Kladnem. V neděli pak vyjíždí na horkou půdu Orky Čelákovice, které aktuálně drží sérii dvou výher v řadě. Zápas začíná v neděli 3.12. od 18 hodin ve sportovní hale v Mladé Boleslavi.