21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
551_20240530_115231.jpg

Mužské áčko je v plné přípravě na další prvoligový ročník! Jaké jsou novinky v týmu?

Přípravu na prvoligový ročník 2024/2025 zahájil v květnu elitní mužský celek TJ Znojmo LAUFEN CZ. Hráčský kádr doznal pouze minimálních změn a i trenérský tým zůstal ve stejném složení. Co na hráče čeká v nejbližších týdnech a měsících? Zeptali jsme se jednoho ze dvou trenérů mužstva Zdeňka Rady…

Ahoj Zdeňku, pověz nám, v jaké fázi se aktuálně nachází znojemský mužský A-tým?

Ahoj,
přípravu jsme oficiálně zahájili 24. května, kdy jsme se s hráči sešli formou teambuildingové akce. Dali jsme si krátký výběh a poté si zahráli plážový volejbal. Následně byl klukům oznámen plán fyzické přípravy na následujících 9 týdnů, tzn. do konce července.

Začali jste prý s přípravou a poznáváním týmu ale již dříve, je tomu tak?

Ano, je to tak, ještě před tímto zmiňovaným oficiálním zahájením přípravy jsme se jako tým setkávali. S kolegou Petrem Čihalem jsme klukům naordinovali především delší výběhy, ale také jsme si zahráli fotbálek a vyzkoušeli jsme si i kopec v Gránicích. Byla to taková předpříprava na tvrdou fyzickou zátěž, která na kluky nyní čeká.

V úvodu jsme říkali, že trenérské duo ty a Petr Čihal zůstává beze změn, došlo ovšem k jedné změně v rámci realizačního týmu letní přípravy, jaké?

Letošní letní přípravu povede zkušený kouč Jakub Šigut, věřím, že to pro nás bude velkým přínosem. Budeme makat v posilovně, běhat, absolvovat kruhové tréninky, atd. Tohle všechno až do konce července. Hráči, kteří bojují o ligovou sestavu mají od 27.5 pět tréninků týdně po dobu 9 týdnů. Dále zařadíme i několik šestých tréninků, kdy budeme absolvovat společný výšlap v údolí řeky Dyje, kola, fotbalový turnaj, atd. Chceme osvěžit letní přípravu, aby to kluky bavilo.


Kdy vás čeká přesun do haly na hokejku?

Celý srpen nás čeká dřina v hale, přátelské utkání a také zápasy vrcholové části poháru.

Díky za rozhovor a ať se daří vám i celému týmu!

Kádr doplnili hráči ročníku 2007, kteří se věkem posunuli do juniorské kategorie, a to jmenovitě Lukáš Krejčiřík, Radim Dočekal, Damián Jelínek, Martin Klempa, Adam Kylián, Patrik Mareš, Šimon Melichárek, Jan Ochman a Štěpán Stegura . Z mimoznojemských hráčů nastoupil do přípravy 23letý Adam Klimeš z Brna, který v minulém ligovém ročníku působil v Národní lize v dresu Aligators. Jediný člen loňského kádru, který nenastoupil do přípravy a přerušil zatím své působení ve znojemském dresu je, kvůli škole, Tomáš Světlík.

Aktuální podoba kádru pro prvoligový ročník 2024/2025:

brankáři: Lukáš Bauer, Jakub Pechura, Adam Lysák, Lukáš Krejčiřík

hráči v poli: Tomáš Bajko, Vojtěch Vlček, David Sedláček, Libor Kuba, Leoš Faltus, Jakub Lancouch, Jan Novák, Milan Palášek, Martin Ďuriška, Petr Mašek, František Blažek, David Přibil, Tomáš Kucharič, Jan Gerža, Vítek Marušík, Adam Rýznar, Dennis Šťastník, Martin Vavřina, Adam Klimeš, Radim Dočekal, Damián Jelínek, Martin Klempa, Adam Kylián, Patrik Mareš, Šimon Melichárek, Jan Ochman, Štěpán Stegura.