21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
463_20230522_111029.jpg

MLADŠÍ ŽÁCI: Tým se sehrál a sezóna byla super, říká Vojtěch Toufar.

V dalším díle našeho ohledu se vrátíme k týmu mladších žáků. Tato početná skupina reprezentovala klub Laufenu ve dvou různých soutěžích podobně jako starší žáci. Tým Black nastupoval v Lize mladších žáků, v níž se utkávalo pouze devět elitních týmů z jihu Moravy. Tým Green pak soupeřil v Jihomoravské lize s dalšími osmnácti celky.

Mladší žáci Black vedení trenérem Liborem Šťastou odehráli za celou sezónu 36 zápasů během 12 turnajů. Naši mladíci začali sezónu třemi vysokými porážkami, ale od té chvíle se rapidně zlepšovali. Hned při svém druhém turnaji porazili Vsetín i Hattrick Brno a na dalším turnaji si připsal cennou remízu proti brněnským Buldokům, které pak během sezóny dokázali i porazit. Pravidelné setkávání s elitními týmy přineslo tomuto týmu velké množství zkušeností. Nakonec dokázal tým Black 12 utkání vyhrát, v 19 případech odešel poražen a pětkrát se svým protějškem rozešel vyrovnaně.

Tým Green v čele s trenérem Janem Zerbstem hrál Jihomoravskou ligu košovým systémem. Téměř v rámci každého turnaje si tento tým dokázal připsat výhru a nakonec jich nastřádal ve 33 zápasech 12. V rámci listopadového, lednového a únorového turnaje přijel ze zápasů s plusovou bilancí dvou vítězství a jedné porážky. I tento tým tak dělal velké pokroky směrem dopředu.

O rozhovor jsme požádali Vojtěcha Toufara, který pravidelně nastupoval za tým Black.

Ahoj Vojto, máš za sebou první sezónu v mladších žácích, jak sis ji užil?

Dobrý den, sezónu jsem si užil moc. Na začátku to bylo trochu těžší, ale pak si to sedlo, tým se sehrál a bylo všechno super.

Až v této kategorii se hraje na hřišti 5 na 5. Byla to veliká změna?

Za mladší žáky jsem občas nastupoval už v době, když jsem hrával ještě za elévy. S hrou 5 na 5 jsem tedy měl zkušenosti a nebyla to pro mě velká změna.

Máš nějaké oblíbené spoluhráče, se kterými si na hřišti nejvíce rozumíš?

Nejde jmenovat jen určité spoluhráče, celkově jsme dobrý tým. Rozumíme si nejen na hřišti ale i mimo něj.

Jak ses vlastně dostal z Miroslavi až k florbalu ve Znojmě?

Díky panu trenérovi Jakubu Martinkovi. V Miroslavi mě trénuje od 5 let, a když mi nabídl, jestli nechci hrát ve Znojmě, neváhal jsem ani minutu. Na začátku jsem měl trochu strach z neznámého prostředí, ale po prvním tréninku jsem věděl, že toto rozhodnutí bylo správné.

Co je doposud tvým největším florbalovým zážitkem?

Turnaj Gothia Cup ve Švédsku. Byli jsme tým kluků, kteří se pořádně neznali a před turnajem proběhlo jen pár tréninků. I přes to jsme se dokázali sehrát, vytvořit dobrou partu a vybojovat zlatou medaili.