20_20231222_101202.jpg
534_20240321_111918.jpg

LAUFENI V AKCI: Jak si o víkendu vedly mládežnické týmy?

JUNIOŘI

vs. Florbal Vsetín 5:7
vs. PANTHERS OTROKOVICE 10:3

Junioři vyrazili na ligový turnaj do Kyjova, kde měli za soupeře Vsetín a Otrokovice, zatím co se Vsetínem prohráli 5:7, Otrokovice zdolali přesvědčivě 10:3.

komentář trenéra Čecha: "Zápas proti Vsetínu byl dvě třetiny spíš taktickou bitvou. Soupeř na nás po celý zápas hrál nepříjemnou osobní obranu a my jsme se nedokázali příliš prosadit. Přesto jsme ale na začátku 3. třetiny odskočili o 2 góly a měli vítězství na dosah. Laxním přístupem jsme o něj ale přišli. Do utkání s Otrokovicemi jsme nastoupili s velkým odhodláním a nasazením. Soupeř hrál otevřený florbal a my jsme jednoznačně dominovali a zápas jsme po celou dobu kontrolovali.Po prvním utkání jsme si museli důrazněji promluvit o přístupu hráčů, a proto jsem moc rád, že tato domluva padla na úrodnou půdu a kluci 2. zápas zahráli výborně, někteří zaznamenali i premiérové góly v juniorské kategorii."DOROSTENCI

vs. Viking TJ Kobylisy 7:1,7:3

komentář trenéra Ďurišky: "Na celou sérii mám neutrální náhled, ale jsem samozřejmě rád, že jsme zvládli první krok v play-off. V rámci obou zápasů jsme se zaměřovali na prvky naší hry, které chceme aplikovat v další sérii s Black Angels. Kladně hodnotím dominantní vstup do druhého utkání, kdy jsme soupeře nepustili v podstatě k balonku. Za negativum této série považuji uspokojení s výsledkem, kdy jsme se absolutně nesoustředili na zakončení a tím pádem jsme zahodili obrovské množství šancí."

STARŠÍ ŽÁCI BLACK

vs. FBC GEPARDI BRNO blue 10:3
vs. PANTHERS OTROKOVICE 6:5

K dalšímu ligovému turnaji v rámci nadstavbové části ligy starších žáků vyrazili naši strži do Šlapanic, kde jim za soupeře byly celky Gepardů a Otrokovic. Gepardy přejeli starší žáci přesvědčivým způsobem 10:3, s Otrokovicemi to bylo strhující utkání, ve kterém nejprve soupeř vedl již 4:1, ale fantastickou otočkou při které vsítili LAUFENI za 8 minut hned 5 branek, zvítězili 6:5.

komentář trenéra Šťastníka: "Skvělý turnaj! Chlapci dělají velké pokroky, pracují na sobě a lepší se z týdne na týden. Gepardům jsme chtěli oplatit dvě těsné porážky ze základní části, což se povedlo a vyhráli jsme přesvědčivě. V utkání s Otrokovicemi jsme byli v pozici jasného outsidera, soupeř přijel v plné síle i s hráči, kteří pravidelně nastupují za dorost a zaslouženě vedl již 4:1. My jsme ovšem nic nezabalili a stále se soustředili na svou hru, což přineslo ovoce. Nutno říct, že Otrokovice byli techničtější a florbalovější, my ještě doháníme určité manko, ale do hry vložili chlapci velké nasazení, obětavost a dodržování taktických pokynů a odměnou jim bylo nečekané, ale zasloužené vítězství nad dobrým soupeřem."


STARŠÍ ŽÁCI GREEN

vs. FBK Atlas Blansko 3:12
vs. Hornets Brno ZŠ Horní 1:12

komentář trenéra Zerbsta: "Starší žáci Green pokračují v nepříznivých výsledcích. Poslední dva zápasy se nesly ve znamení individuálních chyb a práci s psychikou. Stále se objevují technické nedostatky, ačkoliv se hráčům dařilo v rámci rozvoje plnit dílčí úkoly jako provádět z goal zóny střelbu zápěstím atd."


ELÉVOVÉ

BLACK vs. FBC SLAVKOV black, F.A.T.R. Dubňany Black, FBŠ Hummel Hattrick Brno U11, K1 Florbal Židenice Pink U11

V sobotu 16.3. se vydali elévové black sbírat další cenné zkušenosti a zážitky do sportovní haly v Kuřimi. Naše druhá nejmladší kategorie předváděla celé dopoledne výborné a oku lahodící výkony. Po celý den provázela tým dobrá nálada a obzvláště zlepšující se týmovost jak už v šatně, tak především na hřišti. Ve většině zápasů Laufeni potvrdili roli favorita a zvládli zdolat soupeře krásnými akcemi a skvělým týmovým výkonem. Obrovskou pochvalu si naši mladíci zaslouží za pokrok, který za celou sezónu udělali, dokázali držet krok a udávat tempo hry se soupeřem, který se možná na první pohled zdál jako nemožný cíl. Za zmínku právě stojí souboj s brněnským rivalem - Hattrick Brno, kdy se góly přelévali ze strany na stranu.


GREEN
vs. TJ Znojmo ZŠ Mládeže, FBŠ Hattrick Brno Blue, FBK Atlas Blansko, FRC Mikulov

Druhý tým elevů se o víkendu představil ve sportovní hale Lesná v Brně. Tým do Brna odcestoval s cílem plnit natrénované prvky z tréninku, předvést zodpovědný výkon a v neposlední řadě si zápasy hlavně užít a nasbírat zápasové zkušenosti. Kluci začali zápasový den hezky z ostra, kdy je v prvním zápase čekalo městské derby se ZŠ Mládeže. Po prvním zápase šla výkonnost a radost ze hry jen vzhůru. Na hráčích byla znát radost ze hry a chuť se posouvat kupředu. Děkujeme všem rodičům za podporu, a hráčům za předvedou hru.


MLÁDEŽE
vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ green, FRC Mikulov, FBŠ Hattrick Brno blue, FBK Atlas Blansko

Elévové ZŠ Mládeže v rámci dalšího svého ligového turnaje narazili v úvodním utkání dne na znojemské LAUFENY, dále na Mikulov , Blansko a pořadatelský Hattrick Brno.

komentář trenérky Urbánkové: "Skvělý turnaj, měli jsme pomalejší rozjezd proti našim klubovým spoluhráčům z LAUFENU, ale po prvním poločase se na še mládežková mašinka nastartovala a profrčela celým hracím dnem bez zaváhání. Musím kluky i holky pochválit. Ukázali opět posun a zejména aktivitě na útočné polovině tleskali i rodiče soupeře, za což jim děkujeme. Těšíme se na další turnaj."


DOROSTENKY

vs. Zlín Lions 7:0
vs. FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:2

Na svůj poslední turnaj sezóny vyrazily naše dorostenky a v lize končí na 3.místě.

komentář trenérky Smutné:
"První zápas nás čekal tým ze Zlína. Už od záčátku jsme určovaly tempo a zápas byl víceméně v naší režii, když jsme po dvou třetinách vedly 4:0. Zlín se snažil najít recept na naši brankářku, ale to se jim nepovedlo ani v jednom případě a tak se Šárce podařilo udržet třetí čisté konto v sezóně. Druhý zápas jsme věděly, že bude o něco težší. Čekal nás totiž Hattrick Brno, který se nám zatím nepodařilo porazit. Hattrick dorazil v malém počtu a toho jsme chtěly využít dostat je pod tlak a získávat balonky. To se nám dařilo a mohly jsme si ze zápasu odnést vítězství 5:2. Holkám bych chtěla poděkovat za odmakaný poslední turnaj a vyzdvihnout Peťu Bendovou, která měla za tento turnaj 5+1. Zároveň bych chtěla holkám poděkovat za odmakanou skvělou sezónu. Holkám 07 přeji hodně štěstí v ženách."

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

vs. Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, K1 Florbal Židenice

V sobotu 16.3. odehrály svůj další turnaj i mladší žákyně na hale Kounicova Brno.

komentář trenérky Smutné:
 "Mladší žákyně vyrazily na turnaj do Brna, kde se postupně utkaly s týmy Gullivers a Židenic. Všechny zápasy byly vyrovnané od záčatku až do samotného konce. Holky si z turnaje odnesly prohru a výhru."