21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
533_20240314_113226.jpg

LAUFENI V AKCI: Jak si o víkendu vedly mládežnické týmy?

MLADŠÍ ŽÁCI BLACK

vs. Bulldogs Brno black, TROOPERS black, Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Mladší žáci Black vyrazili do brněnských Tuřan na další ligový turnaj ligy mladších žáků.

Za soupeře jim tentokrát byly dva nejlepší celky soutěže - Bulldogs Brno a Troopers, na závěr mladšáky ještě čekal souboj proti těžkým Gullivers Brno.

V úvodním utkání proti brněnským Buldokům byl k vidění velmi vyrovnaný zápas, kde většinu času o jednu branku vedli buldoci, ovšem v poslední minutě se závěrečným tlakem podařilo LAUFENŮM srovnat a zápas tak skončil nerozhodně. Ve druhém utkání dne na znojemské chlapce čekal aktuálně nejlepší celek soutěže, Troopers, napínavý zápas měl nečekané rozzuzlení, když celý zápas vedl soupeř o jednu branku, ale mladším žákům se podařil husarský kousek, vstřelit v posledních 50 vteřinách utkání dvě branky a zápas získat na svou stranu. V závěrečném utkání turnaj byl k vidění útočný florbal bez obran, padlo celkem 14 branek a znojemští se mohli radovat z další výhry.

komentář trenéra Šťastníka: "Skvělý turnaj, musím celý tým pochválit, kluci makali a bojovali. Předvedli jsme pěknou hru a po zásluze jsme si připsali i cenné skalpy. V bráně nám velmi pomohla talentovaná Šárka Hamříková, která zejména proti Bulldogs bránu doslova zavřela, za pomoc jí patří velké díky."


MLADŠÍ ŽÁCI GREEN

vs. TJ Hodonice ZŠ Tasovice, FBC GEPARDI BRNO yellow, TROOPERS green

Mladší žáci Green odehráli svůj turnaj doma ve Znojmě.

V ranním utkání nejprve nestačili v derby na Hodonice, poté všem zabrali a odehráli dvě sympatická utkání, ve kterých se rozešli nerozhodně s rezervou Gepardů a zdolali druhý tým Troopers.

komentář trenéra Hándla: "První zápas nebyl z naší strany dobrý a Hodonice zaslouženě zvítězily. V kabině jsem musel trošku zvýšit hlas a v klukách vzbudit patřičný zápal do hry, pak už to byl jiný tým a odehráli jsme dvě utkání, za které si kluci zaslouží pochvalu."

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

vs. Florbal Hodonín 12:0
vs. Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 7:1

První zápas ve stylu debutu brankářky Melany Pecinové v kategorii starších žákyň. Celý zápas jsme dobývali stojící obranu Hodonína a nedokázali jsme se v hlavách naplno soustředit. Místy výkon připomínal spíš páteční trénink než oficiální zápas. Nicméně se i přesto nám podařilo zápas si pohlídat a nepřipustit senzaci.

Zápas proti Gullivers byl úplně odlišný co se týče výkonu i přístupu. Na brněnské hráčky jsme nastoupili hned od první minuty ve vysokém tempu s jasnými instrukcemi totálním presinkem, rychlým zakončením a hrou 1-2-2.

komentář trenéra Kuřitky:
"Za celý herní den bych rád vyzdvihl Toničku Suchou s jejím bodovým přínosem 4+3 za dva zápasy a všechny mladší žákyně, které hlavně ve druhém zápase předvedli velmi dobrý výkon."