20_20231222_101202.jpg
531_20240307_103930.jpg

LAUFENI V AKCI: Jak si o víkendu vedly mládežnické týmy?

Ligový kolotoč je v plném proudu, a to od nejmenších přípravek a elévek až po dorostenky a juniory. Jak si vedli znojemští LAUFENI a znojemské LAUFENKY v dalších ligových bojích ?

JUNIOŘI

vs. Zlín Lions 4:11
vs. K1 Florbal Židenice U19 6:2

Junioři ke svému dalšímu ligovému turnaji pod vedením trenéra Čecha vyrazili do Hodonína, kde se utkali se Zlínem a Židenicemi. Tým byl vzhledem ke kolizi s play-off mužského áčka složen výhradně z hráčů dorosteneckého věku a i těch bylo pouze 10 do pole. Mladíci bojovali seč jim síly stačily, ovšem na lepší výsledek, než prohru s favorizovaným Zlínem a výhru nad Židenicemi to nestačilo. Přesto za zmínku stojí individuální výkon dorostence Jakuba Votavy, který vstřelil hned 7 branek a na jednu přihrál.


DOROSTENCI


vs. FbC Písek 7:5
vs. ACEMA Sparta Praha UNYP 3:13

Na dorostence čekal poslední ligový dvojzápas základní části, který odehráli opět v Praze. Nejprve svedli souboj o 3. místo prvního koše s Pískem, který zvládli 7:5. Poté vyzvali pražskou Spartu a utrpěli vysokou pořážku 3:13. V základní části dorostenecké ligy divize C, tak obsadili konečně 3. místo za pražskými giganty Spartou a Chodovem.

Nyní již začíná dorostencům play-off o postup na MČR, aby tuto metu splnili musí zvládnout tři série. Ta první je na programu o víkendu 16. - 17.3 a změří v ní síly s pražskými Kobylisy.

STARŠÍ ŽÁCI BLACK

vs. ŠSK ZŠ Očovská Hodonín 2:5
vs. TROOPERS 3:6

Starší žáci black nenavázali na výborné výkony z uplynulého hracího kola. V souboji proti Hodonínu dokázali dvě třetiny solidně dodržovat stanovený herní plán, ve třetí části ovšem zabrali hodonínští hráči a zápas dotáhli do vítězného konce. Ve druhém střetnutí čekal na strže starý známý soupeř z Troopers, kterého minule zdolali přesvědčivě 9:5, tentokrát to ovšem byla jiná písnička, Troopers velmi dobře bránili a bojovali a oplatili našim chlapcům porážku z minulého turnaje.

STARŠÍ ŽÁCI GREEN

vs. Bulldogs Brno B 1:7
vs. Florbal Rosice 1:9

Starší žáci green svoje výkony nezlepšili ani tentokrát, inkasovali dvě výrazné porážky a je tak potřeba přijmout fakt, že rezervní tým starších žáků letos potřebnou výkonnost nemá. V týmu je ovšem mnoho chlapců s potenciálem a na trenérech je ho z hráčů dostat.

MLADŠÍ ŽÁCI BLACK

vs. FBŠ Hummel Hattrick Brno, TROOPERS Black, K1 Florbal Židenice U13 Pink

Mladší žáci black měli na programu domácí turnaj, ve kterém vyzvali tři brněnské protivníky. Vyrovnané zápasy přinesly spoustu zkušeností pro hráče ročníku 2011+2012, a to je v tomto rozvojovém věku to nejdůležitější. Díky svým výkonům si mladšáci vysloužili pozvánku na neoficiální Mistrovství Moravy, které se uskuteční v květnu v Lipníku nad Bečvou!


MLADŠÍ ŽÁCI GREEN


vs. TJ Hodonice ZŠ Tasovice, Hornets Brno ZŠ Horní, Sokol Brno I EMKOCase GulliversB

Greeni odehráli svůj další turnaj také před domácími diváky a fanoušky. Nechybělo tradiční derby s Hodonicemi a dvě měření sil s brněnskými celky. Důležité bylo především nasazení chlapců a zápal do hry.

PŘÍPRAVKA

BLACK vs. TJ Hodonice ZŠ Tasovice, K1 Florbal Židenice U9 Blue, TROOPERS White, FBC GEPARDI BRNO yellow

GREEN vs. TJ Sokol Brno - Husovice, FBC GEPARDI BRNO pink, TROOPERS Green, FBC GEPARDI BRNO blue

Přípravka odehrála další zápasy v rámci jihomoravské ligy přípravek ve sportovní hale v brněnských Tuřanech.

Komentář trenérky Pelánové:
"Zkušenější tým převedl bojovné výkony ve velmi oslabené sestavě a nízkém počtu hráčů. Kluci se s tím vypořádali na výbornou, plnili pokyny a díky tomu poslali domů svým spoluhráčům vítězný pozdrav a spoustu vstřelených branek.
V týmu green by se dala radost rozdávat, kluci se hrou bavili, posouvají se každým tréninkem, a to je pro nás trenéry odměna. Ráda bych zmínila výkon našeho malého Šimona, který si ve svém malém věku zkusil první zápasy a hned v prvním střídání dal svůj první zápasový gól! Děkuji všem rodičům za spolupráci a podporu!"DOROSTENKY

vs. Bulldogs Brno 3:4 pn
vs. FBC Dragons 5:4 pn

Dorostenky se v okleštěné a oslabené sestavě v sobotu 2.3. vydaly na svůj předposlední turnaj sezóny do Kyjova. 

Komentář trenérky Smutné: " V prvním zápase nás čekal tým z čela tabulky a to Bulldogs Brno. Věděly jsme, že to nebude jednoduchý zápas, protože většina holek týmu z Brna nastupuje v 1. lize juniorek. Holky se s tím popraly na výbornou. Svou týmovostí a skvěou hrou jsme se dvakrát dostaly do vedení. Na začátku třetí třetiny se Brno po rychlé akci dostalo do vedení. O pár minut později Ella Endlová využila nahozený balonek od Bětky Kvapilové a v oslabení vstřelila vyrovnávající branku. Utkání tak šlo do samostaných nájezdů, kde jsme štěstí bohužel už neměly. Holkám bych chtěla poděkovat a strašně je pochválit za odmakaný zápas. Troufnu si říct, že to byl jejich nejlepší zápas sezóny, i když ne s úplně šťastným koncem. Vyzdvihnout bych chtěla skvělé výkony naší brankářky, která je věkem starší žákyně Šárky Hamříkové. V druhém zápasem nás opět trápilo zakončení narozdíl od soupeře, kterému tam padlo vše, co mohlo. V první třetině nám Dragonky odskočily na dvoubrankový rozdíl, který jsme musely dotahovat. A i tento zápas musel jít do samostatných nájezdů, ve kterých jsme byly tentokrát úspěšnější my. V zápase se blýskla třígólová Peťa Bendová a dvougólová střelkyně Samča Hrůzová."

STARŠÍ ZÁKYNĚ

vs. Bulldogs Brno 0:5
vs. Zlín Lions 5:3

V okleštěné sestavě držely stržky více jak dvě třetiny s favorizovanými soupeřkami z Bulldogs. V některých částech zápasu dokonce LAUFENKY soupeře předčily. Ve druhém zápase to bylo pro Znojmo spíše jako den a noc. Perfektní začátek s množstvím vypracovaných šancí a souhry dle taktického plánu vyneslo znojemským dívkám pětibrankové vedení. V druhé polovině zápasu, ale převzaly taktovku hráčky ze Zlína a díky našemu uspokojení z výsledku zahájili stíhací jízdu. Ta skončila třemi brankami ve znojemské síti a závěrečnou sirénou.

"Kladně hodnotím dobrý týmový výkon v prvním zápase proti Bulldogs, kde nám chybělo jen proměnovat šance." okomentoval turnaj trenér stržek Miroslav Kuřitka¨


ELÉVKY

vs. FBŠ Hummel Hattrick Brno GU11, K1 Florbal Židenice, Hornets Brno ZŠ Horní, Bulldogs Brno

Elévky TJ Znojmo LAUFEN CZ zavítaly do brněnské haly SportPoint.

Komentář trenérky Sobotkové:
"I přes týdenní volno s tréninkovou absencí, kterou děvčata měla kvůli jarním prázdninám se ovšem na výkonu vůbec neprojevilo. Popraly se s soupeřkami z protějších týmů po svém a daly do toho vše, dbaly především na dovednosti, které pilují na trénincích. Např.: vzájemnou komunikaci na hřišti, zvedlou hlavu a mnoho dalšího… Byla zároveň vidět týmová hra, která se projevila na kvalitě zápasů. Podle pohody v šatně byla znát dobrá nálada a kamarádské vztahy, které jsou také důležité. Ze zápasů si holky odnesly vzácné zkušenosti a hlavně dobrý pocit."