21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
499_20231204_104900.jpg

Kvartet chlapeckých mládežníků v akci. Dorostenci drželi krok s favorizovanou Spartou

Týden zpět bylo ze znojemského pohledu na florbalových kolbištích pomyslné ticho po pěšině. Nyní už se ale hvizd rozhodcovských píšťalek rozezněl naplno. A tak je nejvyšší čas si zrekapitulovat, kdo ze Znojmáků se v průběhu hracího víkendu představil na palubovkách českých a moravských hal. Začneme chlapeckými kategoriemi. Největší pozornost byla upnutá k dorostencům, kteří hráli v Praze. Dokázali držet krok s favoritem celé soutěže.

JUNIOŘI

vs Panthers Otrokovice 2:8

vs Blansko 4:5

Jediným týmem, který se představil na hřišti o posledním říjnovém víkendu, byli junioři. Ti vyrazili do města spojeného s výrobou pneumatik, tedy do Otrokovic. Zde vyzvali domácí borce a Blansko. V dresu znojemských juniorů se poprvé představili i někteří méně zkušení hráči dorostu. Tomu pak pochopitelně odpovídal i herní projev.

„Dvě třetiny jsme proti kvalitním domácím dokázali držet krok. Ve třetí periodě se nám ale hra bohužel rozsypala jak domeček z karet. A tak jsme Otrokovicím vysoko podlehli. Do duelu s Blanskem jsme šli s odhodláním zvítězit. V tom nám ale bránil skvěle chytající gólman soupeře. Když nám pak soupeř ve druhé třetině odskočil na rozdíl tří branek, ani závěrečný tlak ve třetí části už nic nezměnil na tom, že jsme z Otrokovic odjížděli bez bodového zisku,“ komentoval zastupující trenér Jan Šťastník.

DOROSTENCI

vs Štíři Č. Budějovice 8:3

vs Sparta Praha 5:10

S Jihočechy se Ďuriškova parta utkala zhruba před měsícem a dokázala poměrně pohodlně zvítězit. Totéž chtěli Znojmáci zopakovat i tentokrát. „Duel byl od začátku hodně takticky svázaný, soupeř se na nás dobře připravil. Od začátku nám Budějovice významně ztěžovaly náš presink. Rozhodovaly tak pasáže na míčku, v nichž jsme byli lepší my. A díky velmi dobře řešeným přechodům středního pásma jsme dokázali vyhrát,“ uvedl k prvnímu zápasu trenér.

Ve druhé bitvě poměřili Jihomoravané síly s pražskou Spartou. Přestože předchozí utkání a postavení týmů v tabulce vyloženě nabízelo představu jednostranného zápasu, nebylo tomu tak. „Oba týmy se rvaly doslova o každý centimetr hřiště. Poměr gólovek hrál dokonce v náš prospěch. Jenže rozhodla pasáž ze druhé třetiny, kdy sparťané dokázali bez pardonu potrestat naše individuální chyby a z 1:2 to bylo rázem 1:5,“ vysvětloval trenér Martin Ďuriška.

Závěrečná hra vabank ve snaze korigovat skóre nepřinesla úspěch, a tak je výsledný rozdíl ve skóre poměrně značný. „Utkáním hodnotím rozhodně pozitivně. Je vidět, že se dokážeme v tréninkovém procesu, respektive jeho herní aplikaci, posouvat významně kupředu a blížit se těm nejlepším v republice. To je pro nás velkou motivací. Speciálně bych chtěl pak pochválit oba naše brankáře, kteří nás super výkonem drželi nad vodou,“ zakončil.


MLADŠÍ ŽÁCI

GREEN vs Židenice, Hodonice

BLACK vs Gepardi Brno, Gullivers, Židenice

Třetí kategorií, která čekala na svůj turnaj, byli mladší žáci. Ti v provedení green se pod vedením trenérů Jana Hándla a Jana Šťastníka představili na domácí palubovce ve Znojmě. „Protože se z turnaje odhlásil jeden z původně očekávaných týmů, hráli jsme v prodlouženém formátu třikrát dvanáct minut. V duelech s Židenicemi a v derby s Hodonicemi jsme dokázali nastřílet celkem osmnáct branek. Kluci bojovali a turnaj si užili,“ uvedl trenér Jan Šťastník.

Ten měl na povel i druhou partu, tedy skupinu s označením black. Ta odcestovala do Rousínova. Tam se bleci poměřili s brněnskými Gepardy, Gullivers a rovněž Židenicemi. „Nejvíc oceňuji fakt, že byl na hře a výkonu kluků patrný značný výkonnostní progres od minula. Dvakrát jsme ze zápasů odcházeli jako vítězové, jednou jsme okusili hořkost porážky. Klíčový je pro mě ale hlavně přístup kluků,“ zakončil hodnocení trenér třetí nejmenší kategorie.

PŘÍPRAVKA

Sobotní dopoledne mělo přídomek „florbalové“ také ve spojení se znojemskou přípravkou. Tu nečekal daleký výlet – odcestovala na půdu blízkých Hodonic. Tam družstva green i black sehrála duely s domácím tým, dvěma družstvy Gullivers Brno a chybělo nesmělo ani pikantní derby mezi oběma znojemskými partami. „Ve všech zápasech se projevovala aplikace prvků z tréninku, tedy především souboje 1-1. To vše doplněno postupnou gradací nasazení a výkonu hráčů. Zápasy nám navíc odhalily různé pozice u hráčů, čehož si vážíme. A stejně tak podpory všech přítomných v hale,“ prohlásila trenérka Marie Pelánová.