21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
504_20231204_110747.jpg

Junioři ve Zlíně bez ztráty květinky. Starší žáci blízko prvním bodům

Další florbalem nabitý víkend této sezony za sebou mají malí i ti větší florbalisté ze Znojma. V akci se představila chlapecká i dívčí družstva širokého kategoriálního spektra. De facto od nejmenších po největší. Nejvíc se dařilo juniorům, kteří ač tvořeni pouze dorostenci, zválcovali své soupeře ve druhé juniorské lize. Blízko prvním ligovým bodům byli také starší žáci, kteří se pomalu zvedají a čím dál víc trápí své jihomoravské soupeře. Zahrála si i přípravka, dorostenky a elévky.

JUNIOŘI

vs Panthers Pohořelice 15:1

vs Aligators U19 12:3

S Pohořelicemi se klukům povedl vstup do zápasu. Pak ale přišlo uspokojení z výsledku. A hra začala ztrácet původní parametry. „V tu chvíli bylo pro kluky hlavním protivníkem vlastní nastavení a udržení se v zápasu po celou dobu. Přesto bylo vidět mnoho pěkných akcí a gólových situací. Výsledek 15:1 hovoří za vše,“ uvedl k prvnímu duelu trenér Robert Čech.

V druhém utkání čekal na juniory papírově daleko obtížnější a věkově výrazně starší soupeř. Kluci ale utkání zvládli po taktické stránce na jedničku. „Hra vycházející z dobré obrany, podpořená výborným výkonem gólmana, slavila úspěch. Zápas byl prakticky rozhodnutý po první třetině. Oproti prvnímu utkání ale kluci šlapali po celých 45 minut a soupeři nedali vůbec žádnou šanci s vývojem zápasu cokoliv udělat,“ doplnil hodnocení lodivod kategorie.

Dodal také, že hráči předvedli nejlepší výkon v sezoně a zaslouženě vysoko zvítězili. „Za celý turnaj bych chtěl všechny kluky pochválit. Zejména v druhém utkání zahráli na hranici svých možností a někteří i za nimi. Kluci si názorně vyzkoušeli, že pokud k utkání přistoupí poctivě a splní stanovenou taktiku, mohou se rovnat i výrazně fyzicky vyspělejším soupeřům,“ zakončil nadšený kouč.

STARŠÍ ŽÁCI

BLACK vs Panthers Otrokovice 2:6, vs Troopers 6:8

GREEN vs Florbal Rosice 1:5, Bulldogs Brno B 2:10

Starší žáci se vydali na další turnaj do Brna na halu SportPoint. Tentokrát poměřili síly s otrokovickými Panthers a s Troopers z Brna. Bez přehánění šlo o nejlepší turnaj sezony. A to i díky pomoci bojovných a nadšených kluků z mladších žáků. "Chtěl bych poděkovat našim mladým nadějím za pomoc. Snad se jim turnaj s námi líbil. Celkově jsem byl spokojen s tím, co jsme na turnaji předváděli. V podstatě rozhodl jen náš nedůraz před bránou. Jinak kluci zaslouží za přístup, nasazení a chování velkou pochvalu," komentoval trenér Petr Jindra. Jeho svěřenci sice opět nedokázali bodovat, tentokrát ale k prvnímu výsledkovému úspěchu nechybělo mnoho. Znatelný a postupný progres slibuje naděje ve směru k příštímu domácímu turnaji.

Pěknou hru předváděli také „greeni“. S těmi tentokrát odcestovali i dva hráči běžně nastupující za tým „bleků“, což mělo mít mimo jiné motivační efekt. „Nejvíc ze všeho mě těší, jakou máme v týmu atmosféru a jak je na klucích patrný postupný progres. Zatímco na začátku sezony jsme byli chvílemi vyloženě otloukánkem, nyní dokážeme hrát vyrovnané partie i s nejlepšími soupeři. Kluci sami si při hře začínají věřit. To je nejlepší příslib do budoucna,“ hodnotil trenér Jan Zerbst.

PŘÍPRAVKA

vs Slavkov, Hodonice-ZŠ Tasovice, Florbal Židenice, Troopers, Atlas Blansko

Přípravka v sobotu ráno vyrazila ke svým dalším ligovým zápasům, a to konkrétně na brněnskou základní školu v Čejkovické ulici. Týmu BLACK se postavili soupeři ze Slavkova, Hodonic, a dvakrát z brněnských Židenic. „V zápasech jsme se zaměřili především na souboje 1-1. I přes “výpadek” v prvních dvou zápasech, který se týkal nasazení a zápalu do hry, si odvážíme cenné zkušenosti a splněný týmový cíl,“ komentovala trenérka Marie Pelánová.

Tým GREEN pod vedením trenérky Veroniky Filákové se utkal s týmy ze Slavkova, Troopers, Židenic a Blanska. „Naším cílem bylo sbírat nové zkušenosti a zápasovou praxi, zároveň nechyběly souboje 1-1 a spousta gólových oslav. Za celý trenérský tým děkujeme všem hráčům za předvedené výkony a všem rodičům za obrovskou podporu!“ nadšeně dodala mladá lodivodka nejmenších dětí.

DOROSTENKY

vs Zlín Lions 3:0

vs Hattrick Brno 1:4

Dorostenky v sobotu zamířily na dobře známou halu VUT. V prvním zápase se utkaly se Zlínem. I přes velký tlak a vyslané střely na branku „Lionek“ se na první branku čekalo až na konec druhé třetiny, kdy se po samostatném úniku prosadila Bendová. „Začátek třetí třetiny byl opatrný, ale Eliška Jelínková krásnou střelou od mantinelu navýšila na 2:0. Přestože na nás Zlín v závěru zkoušel hru v šesti, zvládly ji holky nejen ubránit, ale dokonce i naposledy skórovat. Ella Endlová střelou do prázdné brány uzavřela skóre na konečných 3:0,“ přiblížila průběh duelu trenérka Eva Smutná.

Následně také pochválila holky za odmakaný zápas a tři zvládnutá oslabení. Vyzdvihla také brankářku Šárku Hamříkovou, která si připsala další čisté konto. Tímto ale pozitiva skončila. Ve druhém duelu už to tak pozitivní nebylo. „Zápas plný individuálních chyb na obranné polovině a nepřesných střel na soupeřovu branku. V tomhle případě jsem spokojená určitě nebyla. Holky bohužel jednoznačně prohrály 1:4,“ doplnila lodivodka na závěr.


ELÉVKY

vs Bulldogs Brno, Aligators, Florbal Židenice, Hattrick Brno

Poslední mládežnickou kategorií, která se představila v ligovém duelu, byly elévky. Ty odcestovaly do jihomoravské metropole, konkrétně na halu na Lesné. „Holky si turnaj užily se vší parádou a mohly se radovat ze tří výher a jedné prohry. Hlavně ale aplikovaly ve hře to, co zkoušíme na tréninku. A to mě těší ze všeho nejvíc,“ završila hodnocení Eva Smutná.