Související zápasy

Florbal Znojmo

Junioři obhájili prvenství ve 2. lize juniorů!

Čtyři nejlepší celky 2. ligy juniorů odehrály ve Znojmě finálový turnaj o titul mistra ligy. Domácí LAUFEN v něm potvrdil roli velkého favorita a na cestě za titul nedal ani jednomu soupeři šanci, když si připsal v bojích o medaile dvě vysoké výhry! V semifinále rozdrtil tým Troopers a ve finále pak přehrál rozdílem třídy také tým Hodonína.

Final Four mělo na programu dva semifinálové duely a následné zápasy o umístění. Jako první šli do boje znojemští junioři jako 1. tým po základní části a jejich soupeřem byl 4. celek tým Troopers. Utkání začalo překvapivě a hostující Pařenica poslal Troopers již ve 2. minutě do vedení. Málokoho by v tu chvíli ale napadlo, že ještě v úvodní patnáctiminutovce bude zápas takřka rozhodnut. Laufen rozjel svoji střelnici a v rozmezí 9. a 14. minuty skóroval hned šestkrát! Pod kanonádu se podepsali tři dvougóloví střelci Martin Vavřina, František Blažek a Vítek Marušík. Ve 2. třetině, kdy mělo Znojmo hru pod svojí kontrolou, se vysoké vedení dále navyšovalo. Hattrick dovršil Martin Vavřina a své zásahy si připsali také Libor Kuba a Tomáš Světlík. Troopers stihli v této části jen korigovat brankou na 2:9. Ve třetí třetině Laufen za rozhodnutého stavu zvolnil tempo a připravoval se na finálový duel, přesto však stihl ještě navýšit vedení na celkových 11:2. Ve třetí třetině se prosadili Martin Vavřina a Tomáš Světlík.

Po jednoznačném výsledku tak junioři postoupili do finále, v němž narazili na tým ŠSK ZŠ Očovská Hodonín. Kdo čekal alespoň v duelu o zlato napínavější podívanou, byl na omylu. I v tomto utkání ukázal Laufen svoji dominanci a dokázal zvítězit ještě větším rozdílem! Hned v první třetině si domácí vytvořili náskok pěti branek po dvou trefách Františka Blažka a gólech Dennise Šťastníka, Damiána Jelínka a Martina Vavřiny. Ani ve 2. třetině pak tým z Hodonína nenašel recept na brankáře Jakuba Pechuru a znojemští střelci byli dále při chuti. Na postupných 8:0 zvyšoval Tomáš Světlík, další branku přidal František Blažek a prosadil se také Libor Kuba. Třetí třetina pak určila konečné skóre 12:1 a svými brankami se na něm podíleli také Jakub Lancouch a David Sedláček.

Junioři tak dle očekávání ovládli závěrečný FINAL FOUR a obhájili titul mistrů 2. ligy juniorů ze sezóny 2021/2022. Hoši děkujeme!

Semifinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – TROOPERS 11:2 (6:1, 3:1, 2:0)

Branky: 9. Martin Vavřina, 10. Vítek Marušík, 12. Martin Vavřina, 13. František Blažek, 13. Vítek Marušík, 14. František Blažek, 17. Libor Kuba, 18. Martin Vavřina, 20. Tomáš Světlík, 40. Martin Vavřina, 44. Tomáš Světlík - 2. Adam Pařenica, 25. Adam Pařenica. Diváci: 72.

Finále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – ŠSK ZŠ Očovská Hodonín 12:1 (5:0, 3:0, 4:1)

Branky: 8. František Blažek, 9. František Blažek, 10. Dennis Šťastník, 10. Damian Jelínek, 12. Martin Vavřina, 17. Tomáš Světlík, 18. František Blažek, 21. Libor Kuba, 34. Martin Vavřina, 36. Jakub Lancouch, 38. David Sedláček, 44. Tomáš Světlík - 38. Kryštof Koštuřík. Diváci: 138.