ZnojmoIBK HK
5:2(1:1, 1:0, 3:1)
st 9. 3. 2022 20:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga žen, 3. kolo

Jízda žen pokračuje! Ve čtvrtfinále si to rozdají s Black Angels

První dvě utkání série mezi ženami a Hradcem Králové nerozhodly o postupujícím do čtvrtfinále Play-Off, a tak přišlo ve středu večer na řadu 3. rozhodující utkání. Naplněn tak byl předpoklad, že půjde o velmi vyrovnanou sérii.

Výhodu ale mělo v rozhodujícím klání Znojmo díky lepšímu umístění v základní části, a to mohlo být rozhodujícím faktorem. V nervózní první desetiminutovce se hrála vyrovnaná partie, ale zaslouženě to byly hostující hráčky, které se dostaly po brance Židkové v 11. minutě do vedení. Domácí Laufen se oklepal až díky vyrovnávající brance, která mu dodala sebevědomí, a od tohoto momentu měl utkání pevněji ve svých rukách. Vyrovnávací branku vstřelila Daniela Cihlářová ve 14. minutě.

V prostřední části si přes jinak pevné obrany vytvářely více šancí domácí hráčky a jedna taková se ujala ve 33. minutě, kdy poslala Znojmo do vedení veledůležitou brankou Bára Procházková – 2:1! Škoda jen, že další šance žen ve druhé dvacetiminutovce zůstaly nevyužity.

V poslední třetině bylo k vidění drama až do konce. Laufen přiblížila postupu hned po přestávce Eliška Willmannová, ale Hradec ve 47. minutě svojí druhou brankou utkání opět zdramatizoval – 3:2! V poslední desetiminutovce se srdnatě bránící domácí družina snažila držet svého soupeře dále od brankářky Šplíchalové a navíc postup do čtvrtfinále pojistila dalšími trefami. V 58. minutě se prosadila opět Bára Procházková a při hře bez brankáře trefila ještě v poslední minutě odkrytou branku efektivním lobem Eliška Willmannová.

Nováček soutěže trochu nečekaně proklouzl až do čtvrtfinále Play-Off mezi osm nejlepším týmů z celkových 26 v 1. lize žen. Cesta žen sezónou tak pokračuje a nyní narazí v dalším kole na silný tým z Prahy. V další sérii na dvě vítězná utkání si to Znojmo rozdá s Black Angels a tato bitva započne už o tomto víkendu.

3. osmifinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – IBK Hradec Králové 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky: 14. Daniela Cihlářová, 33. Bára Procházková, 44. Eliška Willmannová, 58. Bára Procházková, 60. Eliška Willmannová - 11. Natálie Žídková, 47. Tereza Kautská. Diváci: 111.