20_20231222_101202.jpg
552_20240617_110752.jpg

Je rozlosováno! Muži začnou prvoligovou sezónu na půdě Otrokovic, ženy zamíří do Jihlavy

V neděli 16. června proběhl v Brně losovací aktiv celostátních florbalových soutěží mužů a žen pro ročník 2024/2025. Svůj rozpis tak znají prvoligové celky mužů a žen. Z mládežnických týmů svůj jízdní řád znají dorostenci. Rozlosovány byly také pohárové soutěže mužů a žen.

Muži TJ Znojmo LAUFEN CZ vzhledem ke každoroční obsazenosti sportovní haly v měsíci září začnou svou prvoligovou pouť dvěma venkovními duely, nejprve zavítají v rámci 1. kola o víkendu 7. – 8. září na palubovku Otrokovic, o týden později vycestují na půdu Orky Čelákovice, která sice v minulém ročníku sestoupila do Národní ligy, nicméně neudělení superligové licence týmu Black Angels znamenalo posun jednoho prvoligového celku, konkrétně Pardubic, zpět do Superligy a tím pádem na uvolněné místo v 1. lize mužů byl vzat zpět jeden sestupující celek, v tomto případě Orka.

První domácí utkání odehrají muži o víkendu 21. – 22. září s nováčkem soutěže, Torpedem Havířov.

Muži se rovněž zúčastní letní vrcholové části pohárové soutěže, v rámci které do Znojma zavítají dva atraktivní superligoví účastníci, nejprve LAUFENI změří síly s brněnskými Buldoky, poté s pražskými Bohemians. Jediné venkovní pohárové utkání se odehraje v Brně v rámci derby s Hattrickem.

Ženy TJ Znojmo LAUFEN CZ po sestupu z ČEZ Extraligy odstartují prvoligovou soutěž v sobotu 14. září na půdě Jihlavy. V rámci dalšího herního víkendu na LAUFENKY čeká venkovní dvojzápas s brněnskými celky Aligators a Gullivers Brno, který se odehraje o víkendu 28. a 29. září. Poprvé před domácími diváky se ženy představí o víkendu 12. a 13. října, kdy přivítají týmy Kutné Hory a Světlé nad Sázavou. Do pohárové soutěže se letos ženy nepřihlásily.

Chlapecká kategorie U17, tedy naši dorostenci budou v letošní sezóně startovat v rámci 1. ligy dorostenců, divize východ. Za soupeře jim v nejvyšší tuzemské soutěži budou například Pardubice, Sokol Královské Vinohrady, Otrokovice, Třinec či Náchod. První turnaj odehrají dorostenci v Otrokovicích o víkendu 14. – 15. září, kde budou čelit domácím Otrokovicím a Šternberku. Poprvé doma se chlapci představí v rámci 3. ligového turnaje v říjnu, konkrétně o víkendu 12. – 13. října, kdy na domácím turnaji změří síly s brněnskými Troopers a Třebíčí.