Související zápasy

Florbal Znojmo
713_20260216_143414.jpg

Famózní neděle elitních týmů: Ženy doma porazily Vysoké Mýto, muži venku deklasovali Olomouc!

Nedělní program přinesl našim fanouškům dvojnásobnou radost. Ženský tým zvládl domácí utkání proti FTC Vysoké Mýto a muži si s chutí zastříleli na palubovce FBS Olomouc!

Ženy zdolaly přesvědčivě Vysoké Mýto a posouvají se na čtvrté místo!

Zápas žen začal ve velmi svižném tempu a Laufenky od prvních minut ukazovaly, že chtějí soupeřkám vrátit překvapivou porážku z prvního vzájemného utkání. Aktivní napadání, rychlý přechod do útoku a důraz před brankou přinesly ovoce už ve 4. minutě, kdy otevřela skóre Nela Čerstvá po přihrávce Petry Bendové. Domácí hráčky byly i nadále nebezpečnější. Kombinační hra slavila další úspěch v 15. minutě, kdy se prosadila Bára Procházková a zvýšila na 2:0. Znojmo si vytvářelo další šance, dobře pracovalo na míčku a soupeřky prakticky nepouštělo do výraznějšího tlaku.

Ve druhé třetině pokračoval domácí koncert. Nejprve se trefila Petra Bendová a následně po pěkné souhře zakončovala přesně Adéla Pátková již na 4:0! Hostující celek se sice snažil zjednodušit hru a dostat míček častěji před domácí branku, ale znojemská obrana pracovala spolehlivě.

Třetí třetina nabídla divákům otevřenější podívanou. Vysoké Mýto dokázalo snížit a po využité přesilové hře ještě zdramatizovalo utkání. Domácí tým však prokázal zkušenost a pokaždé přišla rychlá odpověď. Svou druhou a třetí branku v utkání přidala Bára Procházková, která tak zkompletovala hattrick! Další zásah zaznamenala Petra Bendová a závěrečnou pojistku obstarala v 59. minutě Adéla Pátková po přihrávce Anety Balážové.

Znojmo tak vítězí 8:4 po velmi dobrém výkonu a nyní již na holky čeká výjezd na půdu druhého celku prvoligové tabulky, týmu Světlé nad Sázavou.

Muži zničili Olomouc 12 brankami a jsou třetí!

Mužský tým vstoupil do utkání v Prostějově, kam vyvezla výjezdní utkání pořádající Olomouc ve velkém stylu. Už v 2. minutě otevřel skóre Jan Novák po spolupráci s Petrem Maškem a nastartoval gólový večer. Znojmo hrálo sebevědomě, rychle otáčelo hru a trestalo každou chybu soupeře. Do konce první třetiny se prosadili také Martin Vavřina, Štěpán Blažek a František Blažek, takže po úvodních dvaceti minutách svítil na tabuli stav 0:4 pro Laufeny!

Druhá třetina přinesla ještě výraznější převahu našich barev. Rychlé protiútoky, důraz v předbrankovém prostoru i aktivita obránců znamenaly další góly. Trefili se znovu Jan Novák i Štěpán Blažek a svůj gólový příspěvek připojil i nestárnoucí Tomáš Kucharič! Znojmo navíc ustálo i oslabení a po dvou třetinách vedlo už 0:7.

Ve třetí části se hra více otevřela. Domácí borci dokázali dvakrát skórovat, ale Laufeni okamžitě odpovídali. Prosadil se Petr Mašek, znovu  Martin Vavřina a premiérovou trefu mezi muži si připsal i Štěpán Stegura, což vyvolalo velkou radost na hostující střídačce. Gólově bohatý účet uzavřeli ještě přesnými trefami Štěpán Blažek v přesilové hře a Petr Mašek!

Znojmo předvedlo skvělý výkon a především vysokou produktivitu. Tři body z Olomouce posouvají znojemský celek na vytouženou třetí příčku, což by i předsezonní cíl trenérského tandemu Zdeněk Rada - Petr Čihal. K udržení této pozice je ovšem potřeba zvládnout ještě dva domácí duely s nováčky soutěže. Nejprve Laufeni vyzvou poslední Písek a v posledním ligovém kole přivítají aktuálně devátý Šumperk.