21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
522_20240202_094810.jpg

Extraligové ženy touží po plné hale a první výhře. Muže čeká derby s Brnem

Kdy, když ne teď? Drobné parafrázování známého sloganu spojeného se sametovou revolucí se hodí na nadcházející duel znojemských žen. Ty totiž doposud získaly pouze jediný bod. Nyní však na domácí půdě přivítají dalšího nováčka soutěže z Třince. A rozhodně chtějí před nacházejícím play-down uspět. Totéž platí o mužském „áčku“. To se teď po vydařeném vstupu do ročníku trochu trápí. Chuť si chce spravit v derby proti brněnským Gullivers.


Konec základní části se kvapem blíží. A na bodovém kontě znojemských žen zatím stále svítí jednička. Kdy jindy by tedy měla přijít změna než právě nyní? V sobotu 3. února se svěřenkyně trenéra Jiřího Uhra postaví florbalistkám Třince, dalšímu nováčkovi soutěže a aktuálně předposlednímu týmu nejvyšší soutěže žen.

Dlouhodobě se s děvčaty snažíme pracovat na našem herním projevu. Malými krůčky se posouváme kupředu. Teď je ta pravá chvíle, abychom to všechno zúročili. Potřebujeme se totiž před blížícím se play-down chytit také psychicky,“ uvedl lodivod elitního ženského družstva. Jedna z výkladních skříní klubu si chce také napravit reputaci a získat zpět fanoušky po nepovedeném duelu s pražským Chodovem. V něm se holky protrápily k vysoké prohře. Ta je ale zapomenuta, myšlenky všech se upínají k duelu se Slezankami. O to víc, že také duel ve městě spojeném s železárnami Znojmačky prohrály.

"Hrozně bych si přála, aby přišla pokud možno plná hala, která nám pomůže se o první extraligovou výhru poprat. Udělejme z toho takovou malou fanouškovskou mobilizaci a budu ráda, když nám přijdete na pomoc!" prosila kapitánka žen Eva Smutná.

Nebudou to ale jen ženy, kdo se představí svým fanouškům na domácí palubovce. Hned po nich totiž vstupují do boje muži. V předposlední domácí bitvě základní části vyzvou brněnské Gullivers. Také nejznámější družstva znojemského florbalu chce znovu najet na vítěznou vlnu. „Od začátku kalendářního roku jsme vyhráli pouze duel s Plzní. Od té doby odcházíme jako poražení. A to teď chceme samozřejmě zlomit. Výhra v derby se navíc vždycky počítá dvojnásob,“ uvedl hlavní trenér mužů Zdeněk Rada.

S Brňany to bude zajímavý duel z více důvodů. Aktuálně mají na svém kontě o pouhé čtyři body víc. Tento náskok by se v případě úspěchu Znojmáků podařilo prakticky smazat. Dalším silným motivačním prvkem bude výsledek duelu v jihomoravské metropoli. V tom totiž svěřenci Jaroslava Čížka dokázali vyhrát vysoko 10:2, což budou chtít florbalisté z města vína odčinit. A v neposlední řadě je třeba zmínit, že se jedná de facto o souboj sousedů v tabulce. Gullivers jsou aktuálně pátí, Znojmo sedmé.

POZVÁNKA NA VÍKEND

ČEZ Extraliga žen

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Intevo Třinec, 3. 2., 16.30, Sportovní hala Znojmo

1. liga mužů

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, 3. 2., 20.00, Sportovní hala Znojmo