21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
519_20240125_112125.jpg

Elévky předvedly fair-play a pomohly soupeřkám. Dorostenky držely krok s favoritem

Šestice znojemských družstev se o víkendu představila na florbalových palubovkách. Mladší žáci tentokrát okusili příchuť porážky. Byť jen v jednom duelu. Dorostenky držely krok s favoritkami z Bulldogs Brna. A milé gesto předvedly elévky, které ochotně pomohly soupeřkám.

MLADŠÍ ŽÁCI

BLACK vs Bulldogs Brno 3:5, Gepardi Brno 12:3, Hattrick Brno 8:3

GREEN vs Hodonice ZŠ Tasovice 2:0, FBC Slavkov 6:1, Sokol Brno-Husovice 13:2

Do krajského města, konkrétně na halu Tesla, se vydala družina mladších žáků BLACK pod vedením trenéra Jana Šťastníka. Cestu jí zkřížily tři brněnské týmy. „Proti Bulldogs jsme tahali za pomyslný kratší konec provazu a zaslouženě prohráli. Chuť jsme si spravili proti Gepardům, kde jsme jasně dominovali a nastříleli neuvěřitelných dvanáct branek!“ popisoval lodivod Šťastník.

Dobré rozpoložení z duelu s Gepardy se promítlo také do poslední turnajové partie proti Hattricku. „Do posledního zápasu proti Hattricku šli chlapci s velkou touhou zvítězit, ovšem soupeř byl dlouhou dobu proti. K vidění byl pohledný a rychlý florbal plný branek, a to na obou stranách. V závěru utkání se ovšem začali prosazovat moji svěřenci a převážili tak misky vah na naši stranu,“ doplnil trenér. Přidal také komplexní turnajové shrnutí.

Z celkového pohledu dobrý turnaj. Aplikovali jsme to, na čem pracujeme v tréninkovém procesu, tedy velkou obětavost a nasazení při obranné fázi. A také kreativitu, rychlost a přímočarost ve fázi útočné. Kluky chci za tento turnaj pochválit. Dělají pokroky jako tým i jako jednotlivci,“ zakončil.

GREENi zamířili do nedalekých Hodonic, tedy takřka na domácí půdě. „V derby s Hodonicemi jsme se prezentovali dobrou obranou a neinkasovali žádnou branku. V dalších dvou zápasech jsme pro změnu předváděli skvělou útočnou hru a nastříleli soupeřům dohromady devatenáct branek. Ani jeden z duelů ale nebyl snadný, všechny nás patřičně prověřily. Něco se nám povedlo, něco méně. A právě na to, co nám nešlo, se teď zaměříme v tréninku,“ připojil svůj komentář trenér žáků GREEN Jan Hándl.

PŘÍPRAVKA

vs Bulldogs Brno black, orange, Hattrick Brno

Nejmenší kluboví florbalisté vycestovali k prvním povánočním ligovým duelům do jihomoravské metropole, konkrétně na halu Lesná, kde vyzvali trojici domácích družstev. A také si zahráli v provedení green a black proti sobě. Oba týmy se zaměřovaly na souboje jeden na jednoho a návraty do obrany.

Tým green byl složen převážně z nových hráčů. Se stanovenými úkoly se pral statečně. Také víme, na čem máme pracovat a zařadíme to do tréninků. Tým black ukázal své kvality. Ani v “oslabené” sestavě nenašel přemožitele. Každý hráč zaslouží pochvalu, jde vidět, že děti mají chuť do hry a chtějí se zlepšovat, což je pro nás trenéry základ. Děkujeme všem rodičům za podporu!“ komentovala vystoupení nejmenších dětí trenérka přípravky Marie Pelánová.

DOROSTENKY

vs Bulldogs Brno 3:4

vs FBC Dragons 7:4

Dorostenky v sobotu odehrály svůj druhý domácí turnaj. V úvodní bitvě vyzvaly lídryně soutěže z Bulldogs Brno. „Troufnu si říct, že z naší strany to byl nejlepší zápas sezony. Hra byla opravdu vyrovnaná. Holky plnily přesně to, co jsme si řekly. Bohužel nás ale trápila koncovka, a tak jsme zápas nedotáhly do vítězného konce. Vyzdvihnout musím výkon naší brankářky Šárky Hamříkové, která na svůj věk předvádí neskutečné výkony,“ chválila trenérka Eva Smutná.

Dobře naladěné po prvním vyrovnaném souboji s nejlepším týmem soutěže šly dorostenky do dalšího duelu s touhou zvítězit. A tu se tentokrát podařilo přetavit v realitu. „Holky svou produktivitu tentokrát dokázaly využít na maximum. Většinu zápasu byly na míčku a tvořily akce, které končily gólem. Děkuji jim za odmakaný turnaj,“ doplnila Smutná.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

vs Hodonice, Hattrick a TROOPERS

Další kategorií, která měla povánoční premiéru, byly mladší žákyně. Původně se měly na domácí palubovce představit 6. ledna, ale kvůli statečnému boji o medaile na turnaji ve Švédsku hrály až nyní. Připraveny pro ně byly tři zápasy, respektive stejný počet soupeřek.

Zápas s Hodonicemi byl stejně jako minule vyrovnaný, z vítězství jsme se ale tentokrát radovaly my. V duelu s Hattrickem jsme sice dokázaly se soupeřkami držet krok, na přetavení ve výsledkový úspěch to však tentokrát nestačilo. A největší radost mi udělalo poslední utkání. To si totiž holky kompletně řídily samy. A zvládly to bravurně,“ smála se lodivodka Eva Smutná.

ELÉVKY

vs Hornets ZŠ Horní Brno, Aligators, Bulldogs Brno, Hattrick Brno

A poslední kategorií, která měla premiéru v kalendářním roce 2024, byly elévky. „Holky hrály s velkým nadšením. Z čeho mám největší radost, je prokázání principů fair-play. Soupeřky z Bulldogs Brno měly na turnaji málo hráček. A tak šly naše holky ochotně pomoct,“ rozplýval se trenér Jan Ochman.

Skvělý fyzický fond ukázala brankářka „Kimi“, která odchytala celkem šest zápasů. Krom našich duelů totiž pomohla i aligátorkám v boji proti Hattricku. „I přes náročný program si to holky užily. A kvůli tomu to přece všichni děláme,“ smál se lodivod nejmenších děvčat.