21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
500_20231204_105540.jpg

Dvě dívčí družstva v akci. Elévky válčily doma, dorostenky vyrazily do Kyjova

Reportáže z chlapeckých turnajů máme za sebou. Zapomenout nesmíme ani na něžné pohlaví. Krom elitních žen se v akci představily i jejich následovnice. Dorostenky vyrazily na poměrně vzdálený výlet na Slovácko, když sehrály dvě utkání v Kyjově. To elévky to příliš daleko neměly. Většina z nich mohla totiž na domácí turnaj přijít pěšky.

ELÉVKY

vs Židenice, Hornets Brno ZŠ Horní, Bulldogs Brno

Domácí turnaje jsou vždycky specifické. V případě našich nejmenších florbalistek tomu nebylo jinak. Zvlášť pak pro Lucii Sobotkovou, která si na znojemské lavičce odbyla svou trenérskou premiéru. Holky se chtěly prezentovat aktivní hrou a praktikovat činnosti, na něž se zaměřují v tréninku, tedy pokrytí míčku a souboje 1-1. „S nasazením a přístupem holek jsme spokojené. Příjemným bonusem pak bylo vítězství ve všech duelech. Klíčové pro nás ale bylo hlavně to, že se holky ve hře snažily aplikovat to, na čem dlouhodobě pracujeme,“ komentoval novopečená trenérka.

DOROSTENKY

vs Bulldogs Brno 2:5

vs FBC Dragons Kyjov 5:3

Na daleký podzimní výlet se vydaly svěřenkyně Evy Smutné. Tentokrát totiž vyrazily až na Slovácko, tedy konkrétně do Kyjova. A to navíc v okleštěné sestavě. Ani to ale nakonec nevadilo. Holky se se vzniklým problémem dokázaly popasovat. „Se silnými buldočkami jsme dlouho dokázaly držet krok. Ve třetí třetině se ale ukázala kvalita soupeře, který převzal otěže zápasu do svých rukou a zvítězil v poměru 5:2,“ uvedla k prvnímu zápasu lodivodka.

Do druhé bitvy šly Znojmačky s odhodláním zvítězit. A to se nakonec podařilo. Byť to rozhodně nebyla žádná procházka růžovým sadem. „Duel byl vyrovnaný od první do poslední vteřiny. A byť dračice několikrát vedly, my jsme vždycky dokázaly skóre dorovnat. Poprvé do vedení jsme se dostaly na konci druhé periody. A pak už jsme ho nepustily,“ doplnila vesele Smutná. Její svěřenkyně od stavu 3:3 zápas zlomily ve svůj prospěch. Závěrečné sólo Nely Řepové pak rozhodlo o importu tří bodů do vinařského města.