OtrokoviceZnojmo
1:4(1:0,0:2,0:2)
so 10. 2. 2024 18:00 @ SH Štěrkoviště Otrokovice, 1. liga mužů, 25. kolo

Důležitá výhra v Otrokovicích nadále drží Znojmo v boji o TOP6!

Těžké utkání na půdě ex-superligového týmu čekalo Laufeny při sobotním podvečeru. Otrokovice, které si již vybojovali jistotu domácího prostředí pro čtvrtfinále, měli určitě motivaci oplatit znojemským hráčům prohru z prvního vzájemného utkání. Domácím se však před Znojmem museli sklonit i podruhé, když podlehli po boji 1:4.

Domácí vstoupili do utkání dobře a využili hned první přesilovou hru po faulu Ďurišky. Vykopal se nerozpakoval a trefil přesně nad Bauerovo rameno. Hra se v průběhu první části vyrovnala a přinesla šance na obou stranách, avšak stav 1:0 se přenesl i do části druhé.

Pět minut z druhé třetiny stačilo Znojmu na vyrovnání. Blažek hezky prostrčil na střed osamocenému Tomáši Kucharičovi a ten se v podobných pozicích nemýlí. Znojmo od této chvíle přebralo otěže zápasu a do vedení je ve 36. minutě dostal ve dvojnásobné přesilovce Petr Mašek, který se trefil přesně nad rameno Kohúta.

Možnost na vyrovnání měli zkraje třetí třetiny po faulu Blažka znovu domácí. Pevná obrana Laufenů vyztužená o výborně chytajícího Bauera však zmařila všechny pokusy Otrokovických. TI pomalu stupňovali tempo a měli i vyložené šance. Žádná však nebyla využita a tak se potvrdilo známé pravidlo nedáš – dostaneš. Vavřina ve 48. minutě hezkou individuální akcí našel v malém brankovišti seběhnuvšího Davida Sedláčka, který hezky usměrni míček za záda bezmocného brankáře domácích. Poslední záchvěv snahy o vyrovnání opustil domácí při další přesilové hře po faulu Bajka. Když ani ta nebyla využita, sáhli Otrokovice ke hře bez brankáře. Tu potrestal svým druhým gólem v zápase Kucharič a i za přispění skvěle chytajícího Bauera skončil zápas výsledkem 1:4 v neprospěch domácích.

Hvězdou zápasu na straně domácíh byl vyhlášen autor jediné branky František Vykopal. Za hostující Znojmo byl hvězdou zápasu vyhlášen obránce Tomáš Bajko.

A-tým se v tabulce drží aktuálně na 8. místě se ztrátou 3 bodů na šestý Hradec Králové. V případě, že Znojmo v sobotu porazí Start a hráči Chomutova a Hradce nebudou bodovat, protlačí se Laufeni na konečné 6. místo, čímž by se vyhnuli předkolu play off.

Zápas se Startem začíná v sobotu v 18:00 ve sportovní hale ve Znojmě! Všichni fanoušci jsou srdečně zváni!