Dorostenky odstartovaly sezónu dvěma výhrami

Až do října musely čekat dorostenky na svůj první turnaj v rámci 1. ligy dorostenek. Premiéra to však byla sladká, když si dokázaly poradit šestibrankovým rozdílem s Aligátorkami a porazili i Židenice. Do tabulky, ve které je 5 týmů převážně z Brna a okolí, si tak připsali 6 bodů. Hned o tomto víkendu jsou naplánovány další zápasy a dorostenky se představí v sobotu v domácí hale proti silným brněnským celkům Hattricku a Bulldogs Brno.

V prvním utkání v hale VUT Brno se Znojmo utkalo s FBC Aligators. Zápas nabíral od začátku jasný směr a naše hráčky si šly pro povinné vítězství. Po dvou brankách Oujezdské přidala také po dvou zásazích Krupičková a výhru 6:0 pečetily Vlachová s Tesaříkovou.

Druhý zápas s Židenicemi už tak jednoznačný nebyl a Znojmo muselo obracet vývoj utkání. První třetina vyzněla lépe pro brněnský tým, ale hned v úvodu 2. třetiny šláply dorostenky do pedálu a po brankách Machalové a Tesaříkové otočily na 2:1. Následně Eliášová jistila výsledek brankou na 3:1, na kterou Židenice ještě dokázaly odpovědět, ale branka Oujezdské z 30. minuty dala razítko na znojemské vítězství 4:2.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Aligators 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Branky: 11. Lucie Oujezdská, 14. Lucie Oujezdská, 16. Nikola Krupičková, 20. Nikola Krupičková, 24. Zdeňka Vlachová, 30. Eliška Tesaříková.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – K1 Florbal Židenice 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 13. Katka Machalová, 17. Eliška Tesaříková, 27. Barbora Eliášová, 30. Lucie Oujezdská - 3. Adéla Žampachová, 29. Viktorie Hrazdírová.