Související zápasy

Florbal Znojmo

Dorostenky na Vítkovice nestačily a i jim sezóna končí

I dorostenky měly o víkendu na programu vyřazovací boje. Díky 2. místu po základní části v jihomoravské divizi 1. ligy dorostenek se holky kvalifikovaly do 1. kola Play-Off. V něm bohužel narazily ihned na velmi silného soupeře z Vítkovic. Podobně jako u dorostenců se hrálo na dvě utkání v jednom dni, které pořádaly domácí Vítkovice.

Vítkovice od začátku do konce tohoto dvojutkání prokazovaly nesmírnou kvalitu. Čisté konto dokázaly naše dorostenky držet do 5. minuty prvního utkání. Další branky padly v minutě deváté, kdy na druhou branku domácích dokázala odpovědět Bára Brančová po akci Terezy Játiové – 2:1. Následně si ale Vítkovice vytvořily slibný polštář do odvety a ještě do první přestávky navýšily skóre na 5:1. Následně svěřenkyně trenéra Kučery zpevnily obranu a za dvě třetiny už inkasovaly pouze jednou. Druhou brankou v utkání pak uzavřela skóre prvního duelu Bára Brančová. Vítkovice zvítězily 6:2.

Vítkovice tak měly v odvetě slibný náskok a při jejich kvalitě bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. V první třetině ještě Znojmo dokázalo držet krok, ale i přesto se domácí florbalistky ujaly vedení 2:0. Ve zbytku zápasu se projevila ztráta motivace a Vítkovice přidávaly jednu branku za druhou. Porážku 1:13 mírnila alespoň čestným zásahem Zdeňka Vlachová.

Účast v 1. kole Play-Off byla pro dorostenky především velkou zkušeností do dalších sezón a i 2. místo po základní části ve své divizi lze považovat za úspěch. Holky děkujeme!

1. zápas: 1. SC Tempish Vítkovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:2 (5:1, 1:0, 0:1)

Branky Znojma: 9. Bára Brančová, 29. Bára Brančová. Diváci: 20.

2. zápas: 1. SC Tempish Vítkovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 13:1 (2:0, 5:1, 6:0)

Branky Znojma: 24. Zdeňka Vlachová. Diváci: 25.