21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
520_20240131_102339.jpg

Dorostenci zakončí základní část mezi elitou. Čekání starších žáků trvá

Celkem čtyři mládežnické kategorie se o uplynulém víkendu představily v rámci dalšího soutěžního víkendu. Dorostenci odcestovali do Strakonic s cílem udržet nejvyšší koš. To se jim sice v oslabené sestavě podařilo, na oslavné chorály to však tentokrát rozhodně nebylo. Nekoncentrovanost stála možnost poprvé vyhrát starší žáky. Nepovedená osmiminutovka je odsoudila k dalšímu čekání na první sezonní vítězství.

DOROSTENCI

vs FBC Strakonice 7:5

vs Sparta Praha 3:15

Výhra rovná se udržení nejvyššího koše. S jednoduchou matematickou rovnicí odjížděli dorostenci, tedy elitní mládežnický tým Znojma, na daleký jihočeský výlet. „Přestože byl první duel turnaje převážně v naší režii, zcela otevřeně říkám, že jsem nebyl příliš spokojený. Soupeř byl houževnatý, což jsme čekali. Jenže my nejen že nevyužili několik zásadních možností k výraznému brankovému odskočení. Ale místo toho jsme vytvořili hromadu chyb, které pak vyústily v branky soupeře,“ komentoval úvodní představení trenér dorostenců Martin Ďuriška.

Kdo se podíval na výsledek předchozího střetnutí se Spartou, mohl se snad domnívat, že to bude vyrovnaná bitva a boj o každý míček. Jenže opak byl pravdou. Svou roli sehrál i fakt, že zatímco sparťané povolali do akce i hráče, kteří běžně nastupují v nejvyšší juniorské lize, Znojmo bylo oslabeno o čtyři absentující zraněné či nemocné hráče.

První perioda naprosto korespondovala s počtem chyb. Sparta nekompromisně potrestala všechny tři naše, my naopak jen jednu soupeře. Ve druhé pasáži přišel bod zlomu utkání, kdy jsme mohli vstřelit více než pět branek z vyložených příležitostí a dostat se tak zpět do utkání. Bohužel přišel opačný případ a Pražané převážili duel jednoznačně na svou stranu, když výsledkově ještě více odskočili. Ve třetí periodě se do zápasu dostali všichni naši hráči a snaha o zvrácení výsledku byla velmi sympatická. Jenže Sparta naplno ukázala svou sílu,“ vracel se k druhému duelu trenér druhé nejstarší mládežnické kategorie.

Obě utkání přinesla negativa i pozitiva. „Víme, co máme před blížícím se play-off ladit. Kluky bych však chtěl komplexně za celý den pochválit. Ve výrazně oslabené sestavě a s mnoha změnami ve formacích ukázali, že zapracovali na týmovosti a samostatnosti oproti předešlému kolu. Zároveň také nechali na hřišti vše, i když nutno dodat, že počet chyb při bránění i útočení byl příliš vysoký. Díky výsledkům ostatních zápasů zůstáváme v 1. koši a zakončíme v něm tak základní část. Od tohoto týdne se již budeme čistě zaměřovat jen na náš herní projev ve směru k play-off, které je za dveřmi,“ zakončil Ďuriška.

STARŠÍ ŽÁCI

BLACK vs Očov Hodonín 4:6, Gullivers Brno 0:7

GREEN vs TROOPERS 3:4, Atlas Blansko 1:7

Do hry se dostali také hráči o kategorii níže, tedy starší žáci. Ti s označením GREEN odcestovali do Blučiny. A hra naplno ukázala, co je aktuálně trápí. „Přecházíme na nové herní rozestavení, zkoušíme hru v „boxu“ při systému 1-2-2. Jednalo se o naši premiéru, takže samozřejmě v postavení hráčů byly chyby. Postupně se ale vše zlepšovalo, což bude jistě patrné i na dalších turnajích. Bohužel ale trpíme na něco jiného, a to sice základní nedostatek v herních činnostech jednotlivce. Hráči s míčkem zbytečně moc driblují, nemají florbalku na zemi. Důsledkem toho všeho je, že se málo dostáváme ke střelbě. A co mě trápí asi nejvíc, byla absence přihraj a běž, tedy vlastně hlavního výstupu z kategorie. Máme tedy na čem pracovat,“ komentoval vystoupení svých oveček v Blučině trenér Jan Zerbst.

S vírou ve vybojování první výhry zamířili na Vysočinu, konkrétně do Třebíče, starší žáci BLACK. Proti Hodonínu začali sympaticky. Plnili stanovené pokyny a tříbrankový náskok v kombinaci s velmi aktivní hrou sliboval pomyslné lepší zítřky. Ty se ale nakonec nekonaly.

Prezentovali jsme se inovovaným herním rozestavením, které bylo zaměřeno primárně na bránění prostoru. První periodu kluci zvládli s bravurou. Od druhé třetiny ale přestali plnit dané pokyny a soupeř srovnal krok. Mrzel mě hlavně přístup hráčů ve třetí periodě. Asi jsme si mysleli, že se to udělá samo. Neudělalo. Bohužel nás opět srazila na kolena chvilková nekoncentrace a nevíra ve vítězství," hodnotil trenér Petr Jindra.

Druhý duel s Gullivers měl jasného favorita. Tabulkové postavení se sice potvrzovalo, i tak ale Znojmáci dokázali sehrát vyrovnanou partii s individuálně nesmírně kvalitním soupeřem. "Hodnocení druhého duelu je jednoduché. Když jsme dělali, co jsme měli, hrál se vyrovnaný zápas. Bohužel ale tři góly ze standardek a další z nedůrazu rozhodly o tom, že soupeře vyhrál poměrně vysoko," doplnil trenér Petr Jindra. Ten už šanci na bodový reparát nedostane. V Třebíči odtrénoval svou znojemskou derniéru a klub opouští.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

vs Aligators, Florbal Židenice, Hattrick Brno

Mladší žákyně, tedy dívčí naděje zavítaly na brněnský SportPoint. Jely se učit a bavit florbalem. „V prvním zápase jsme doslova přestřílely Aligatorky a mohly se tak radovat z prvního vítězství. Druhý zápas proti Židenicím už byl o něco těžší, ale našeho holky se s tím zvládly popasovat a po velmi vyrovnaném utkání nakonec dokázaly vstřelit víc branek,“ popisovala trenérka Eva Smutná.

A dobře to nakonec dopadlo i potřetí proti domácím Hattricku. „Musím říct, že hlavně druhý a třetí zápas nám ukázaly, na čem máme pracovat. A že toho bylo! Primárně teď ale bojujeme s přepínáním z útoku do obrany. To teď bude základ do dalších tréninků,“ zakončila hodnocení Smutná.

ŽENY B

vs Aligators U19 11:7

vs Zlín Lions 4:3

V sobotu 27. ledna se na domácí palubovce poprvé v sezóně představil také tým žen B.
V prvním utkání se rezerva žen utkala s Aligators U19. Hra nahoru dolů se nakonec změnila v gólovou přestřelku, ze které vyšly vítězně znojemské bojovnice, a to s výsledkem 11:7. Druhý zápas s týmem Zlín Lions přinesl hned na úvod nepříznivý stav pro domácí. Díky neskutečnému nasazení celého domácího týmu se podařilo obrátit stav zápasu a dovést ho až do samotného vítězného konce s výsledkem 4:3.

Ženská rezerva si tedy připsala dalších šest bodů do tabulky. V ní se nyní nachází na krásném třetím místě.