21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
493_20231204_102358.jpg

Dorostenci za šest! Zahráli si i mladší žáci a elévky

Trio znojemských mládežnických družstev se o víkendu představilo na florbalových kolbištích. Parádně se v Českých Budějovicích prezentovali dorostenci. Po domácím nepříliš povedeném představení tentokrát zabrali a na horské jihočeské půdě vybojovali všech šest možných bodů. V akci se představili také mladší žáci a elévky.

DOROSTENCI

vs. Strakonice 4:3

vs. Štíři České Budějovice 7:3

Jako by platilo, že čím dál člověk jede, tím více se mu potom daří. Zatímco na znojemském turnaji se klukům proti Jihočechům vůbec nedařilo, tentokrát je sice čekal kus pořádné cesty, ale výlet z jihu Moravy na jih Čech se rozhodně vyplatil.

Bitva se Strakonicemi byla velmi těsná. Příliš florbalové krásy však ani tentokrát nepobrala. „V první utkání se nám nepodařilo odskočit na rozdíl více než dvou branek a soupeř se tak neustále držel v kontaktu. Vlivem nekoncentrace na veškeré základy v naší hře jsme nakonec ubojovali těsnou výhru 4:3,“ komentoval první duel lodivod dorostenců. Vzhledem ke košovému systému a přání vrátit se o patro výš však účel světil prostředky.

„V duelu se Štíry jsme diktovali od samého začátku tempo a po velmi dobrém výkonu jsme dokráčeli k výhře 7:3. Všechny tři kompletní formace bych chtěl pochválit za zlepšený koncentrovaný výkon a týmové vystupování, kdy se každý navzájem skvěle podporoval. Zároveň se nám dařilo také aplikovat prvky nátlakové hry bez míčku, které jsme se věnovali v trénincích,“ pochvaloval si trenér Martin Ďuriška.

MLADŠÍ ŽÁCI

Svěřenci Jana Šťastníka v barevném provedení BLACK odcestovali do Rousínova, kde vyzvali jihomoravské trio – brněnské Gepardy, Bulldogs z téhož města a Hodonín. Ve všech duelech se jim podařilo vsítit celkem dvanáct branek, především se ale začaly projevovat prvky, na které se mladí Znojmáci zaměřují na trénincích.

Druhá skupina s označením GREEN si pod vedením Jana Handla zahrála v jihomoravské metropoli. Na Lesné vyzvali postupně Ivanovice na Hané, Aligators a domácí Hattrick. „Greeni se prezentovali skvělou ofenzivní hrou. Především se ale bavili florbalem a nabrali mnoho zápasových zkušeností, které se propíšou do jejich herního projevu i v budoucnu,“ uvedl lodivod kategorie.

ELÉVKY

Nejmenší děvčata si zahrála na domácí půdě proti brněnské ZŠ Horní, Židenicím, Bulldogs Brno a Hattricku. Holky si dle slov trenérky Smutné turnaj velmi užily a už teď se těší na další.