Související zápasy

Florbal Znojmo

Dorostenci vyřadili Zlín a jsou mezi šestnácti nejlepšími v republice

Přesto, že oběma elitním týmům sezóna již skončila, florbal ve Znojmě je stále v plném proudu. Momentálně jsou to dorostenci, kteří mají před sebou vrchol sezóny. Jeden milník si už připsali, když o uplynulém víkendu vyřadili v první sérii Play-Off tým Zlín Lions a postoupili do osmifinále Play-Off. Vítěz osmifinálového dvojutkání poté postupuje na Mistrovství České republiky, ve kterém se potká 8 nejlepších celků!

Dorostenci Laufenu měli díky výkonům ze sezóny výhodu domácího prostředí. Přesto museli dopolední utkání odehrát v Hodonicích, odpolední odvetu již absolvovali na svém domácím hřišti. V hodonickém azylu se v 1. třetině oba týmy nejprve oťukávaly a k vidění nebyla ani jedna branka. Ve 2. třetině šláplo do pedálu především Znojmo, kterému se podařilo čtyřikrát překonat brankáře Slováka. V 18. minutě se prosadili Bednařík s Přibilem a Laufeni šli do náskoku. Tým Zlína má svém středu šikovné individuality jakými jsou Jakub Vít a Ondřej Balner, kteří svými brankami dali svému týmu naději, ale mezi ně vměstnal také svoji trefu František Blažek a bylo to 3:2. Dorostenci v čele s brankářem Ondřejem Málkem dále výborně bránili a přidali další dvě trefy, které se nakonec ukázaly jako rozhodující. Obě trefy měl na svědomí Martin Vavřina a Laufeni v prvním duelu zvítězili 5:2!

Dorostenecké Play-Off se hraje na dvě utkání, v nichž se sčítají branky, podobně jako tomu je například ve fotbalové Lize mistrů. Druhé utkání, které se již hrálo ve znojemské hale, začalo stejně opatrně jako to první. Byl to ale Zlín, který musel dohánět tříbrankové manko, a Laufeni se snažili především pozorně bránit. Oproti dopolednímu zápasu Zlínští Znojmo přehrávali, během 2. třetiny vstřelili dvě branky a k dorovnání náskoku jim chyběl jediný zásah. Ve 27. minutě ale uklidnil znojemskou střídačku svojí brankou na 1:2 František Blažek! Poté přišla třetina pravdy. Zlín zvýšil 9 minut před koncem na 3:1 a mohlo začít to pravé drama. Dění na hřišti i na tribuně odpovídalo zápasu Play-Off a v horečnatém závěru se dorostencům podařilo uhájit náskok z prvního utkání a postoupit mezi nejlepších 16 celků!

V dalším kole Play-Off čeká dorostence derby proti Gullivers Brno! Hrát se bude v sobotu 2. dubna ve Znojmě.

1. zápas: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Zlín Lions 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)

Branky: 18. Vilém Bednařík, 18. David Přibil, 28. František Blažek, 30. Martin Vavřina, 40. Martin Vavřina - 24. Jakub Vít, 29. Ondřej Balner. Diváci: 40.

Komentář domácích (Šťastník Jan): „Vyrovnaný první poločas, kterému dominovaly obrany. Rozhodne se večer.“

Komentář hostů (Vít Daniel): „První zápas na menší hale byl plný soubojů, všichni obětavě bránili a moc florbalové to nebylo. Těšíme se na odpolední odvetu na normálním hřišti.“

2. zápas: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Zlín Lions 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 27. František Blažek - 19. Adam Nedbálek, 25. František Tvrdoň, 36. Jakub Vít. Diváci: 75.

Komentář trenéra hostů (Vít Daniel): „Všechny kluky musím za předvedený výkon a nasazení pochválit, zahráli výborně. Soupeři se se štěstím podařilo náskok získaný v dopoledním boji uhájit. Přejeme Znojmu mnoho štěstí v dalších kolech.“

Komentář trenéra domácích (Šťastník Jan): „Spoustu zkušeností pro kluky. Zlín byl těžkým soupeřem, měl lepší individuality. Kuba a Balnys nás byli schopni přehrát, ale týmovým výkonem a dobrou obranou jsme to zvládli. V prvním nás taky vylapal Lukáš Slovák. Dobrá atmosféra, díky divákům obou stran.“

Program osmifinále Play-Off 1. ligy dorostenců:

1. utkání: Sobota 2. 4. (?) TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMKOcase Gullivers