Dorostenci vstoupili do sezóny dobrými výkony

Do sezóny vstoupili po elitních týmech také dorostenci. Letošní rozdělení divizí 1. dorostenecké soutěže nabízí netradiční souboje s pražskými kluby a hned na úvod se naši mladíci vedení trenérem Ďuriškou představili v Praze.

Na základě loňských výsledků bylo Znojmo včleněno do 1. výkonnostního koše, a tak jejími prvními soupeři byli Black Angels a Gullivers Brno. Následně se bude 1. koš dohrávat ve Znojmě, kde dorostenci narazí na Spartu Praha a Bulldogs Brno.

V prvním utkání sezóny předvedli dorostenci parádní soustředěný výkon v obraně okořeněný čistým kontem. První branku sezóny si připsal Daniel Málek v 9. minutě. Znojmo dál pozorně bránilo a bylo odměněno další brankou Vítka Marušíka v 23. minutě. Když se pak v polovině 3. třetiny trefil Damián Jelínek, bylo o výsledku rozhodnuto. Dorostenci si připsali na úvod soutěže cenný skalp, který podpořil výborným výkonem Ondřej Málek.

Ani ve 2. utkání je nečekal jednoduchý úkol proti brněnským Gulliverům. Opět bylo k vidění vyrovnané utkání, v němž šel soupeř v 9. minutě do vedení, ale účet první třetiny srovnal ve 13. minutě Damián Jelínek. Rozdíl ve skóre utkání udělala druhá pasáž hry, kdy na branku Gulliverů našel odpověď Adam Kylián, ale hosté šli po třetí brance znovu do vedení. Třetí třetina se hrála dlouhé minuty bez branek a prosadili se až Gulliveři 4 minuty před koncem brankou na 4:2. Laufeni následně stihli pouze snížit na 3:4 brankou Martina Vavřiny. Znojmo si tak v Praze připsalo výhru i prohru. K udržení 1. koše tak musí dorostenci ve své hale porazit jednoho z dvojice Sparta Praha – Bulldogs Brno.

K prvnímu turnaji sezóny se vyjádřil trenér Martin Ďuriška. „Kluci podali během celého dne skvělý výkon do obrany, zejména v prvním utkání bez obdržené branky. Dokázali jsme si vytvořit velké množství gólových šancí z brejkových situací, které jsme však bohužel neproměňovali. Druhé utkání pak rozhodlo několik drobných chyb, které soupeř trestal. Celý tým na hřišti nechal vše a za bojovnost do posledních vteřin bych chtěl kluky velmi pochválit.“

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Black Angels 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Daniel Málek, 23. Vítek Marušík, 37. Damian Jelínek.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Gullivers Brno 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 13. Damian Jelínek, 23. Adam Kylián, 42. Martin Vavřina - 9. Jakub Polcar, 18. Mikuláš Weinstein, 29. František Čuhel, 41. Mikuláš Weinstein.