21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
503_20231204_110556.jpg

Dorostenci udrželi elitní koš. Žákyně trápily brněnského favorita

Trojice znojemských mládežnických družstev se o uplynulém víkendu představila na florbalových palubovkách. Dorostenci odcestovali do Prahy s jasným cílem porazit Písek a udržet nejvyšší koš. V akci se představili také mladší žáci a žákyně. Mladé dívčí naděje dokázaly potrápit brněnského favorita.

DOROSTENCI

vs FBC Písek 4:6

vs Florbal Chodov 1:13

Elitní mládežnická kategorie vyrazila do republikové metropole s úkolem udržet nejvyšší koš a zajistit si tak další čtyři velmi kvalitní duely v této lize. Primární cíl nedělního turnaje se nakonec podařilo splnit. "V duelu s Pískem jsme byli prakticky po celou dobu lepším týmem. Skvělá byla hlavně první třetina. Mrzela mě jen zbytečná vyloučení ve třetí periodě. Ta také znemožnila nastoupení třetí pětky," komentoval zastupující trenér Petr Jindra. Jeho svěřenci sice vyhráli pouze o dvě branky, herní dominance ale byla znatelnější.

O poznání horší bylo druhé utkání s favorizovaným pražským Chodovem. Hlavně pak nástup do něj. Kluci pravděpodobně vinou uspokojení po prvním duelu a záchraně nejvyššího koše podlehli pocitu, že to půjde samo. Nešlo. "V první třetině jsme bohužel fungovali spíš jako kompars pro soupeře. Řešili jsme vše ostatní, jen ne vlastní hru. Výsledkem toho bylo skóre 0:7, hrozný výkon a můj velmi ostrý projev o přestávce," doplnil zastupující trenér.

Od druhé třetiny už to zase bylo kvalitní Znojmo. Aktivní, důrazné, dostupující. Plně se ale ukázala kvalita soupeře. "Pochválit chci hlavně brankáře, kteří chytali v obou zápasech skvěle. A třetí lajnu. Hrála sice jen ve druhém utkání, ale naprosto parádně. Kluci bojovali, dřeli. A zaslouženě vsítili gól," zakončil lodivod. Z Prahy tak jeho družstvo odjelo se třemi body na kontě.

MLADŠÍ ŽÁCI

BLACK vs Gepardi Brno, Gullivers Brno, Troopers

GREEN vs Hodonice-ZŠ Tasovice, Bulldogs Brno orange, Hattrick Brno blue

Obě party mladších žáků sužovaly četné nemoci hráčů. V akci se tak mohlo představit hned trio elévů, kteří oblékli dres „greenů“. Ti nastoupili v nedalekých Hodonicích. „V soutěžních zápasech se „greenům“ tentokrát tolik nedařilo. Nejpovedenějším duelem byl ten s brněnským Hattrickem, kdy byli chlapci velmi aktivní a zaslouženě vedli o tři branky. Ani tento průběh ale nakonec na konečnou vytouženou výhru nestačil,“ komentoval hlavní lodivod kategorie Jan Šťastník.

Absence nebyly jen na hráčské straně, ale i na trenérské. Protože chyběli oba kmenoví trenéři, do jejich role byl dočasně pasován bývalý extraligový hráč a nyní spíš extraligový tatínek Michal Sekanina. Spolu s ním se na střídačku postavil druhý rodič, pan Tima. Oba zaslouží poděkování za to, jak turnaj zvládli.

Hlavní trenér nemohl být se zeleným týmem, protože šéfoval lavičce družstva v černých barvách. To se předvedlo na domácí palubovce ve Znojmě. „Ve všech třech utkáních jsme tahali za delší konec provazu a zaslouženě se radovali z dobré hry. Za zmínku tentokrát stojí především dobra obranná činnost. Ve třech duelech jsme obdrželi pouze sedm branek,“ popisoval lodivod. Rozhodně to ale nebyla žádná procházka růžovým sadem. I v případě „bleků“ sehrály svou významnou roli hráčské absence. „Nastoupili jsme v tom prakticky nejužším možném složení. Ale nic to neměnil na faktu, že kluci k zápasům přistoupili vzorně a předvedli parádní hru. Vyzdvihnu hlavně duel s Gullivers, který byl tím nejlepším v sezoně,“ završil hodnocení.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

vs Bulldogs Brno 1:2

vs Zlín Lions 8:2

Na horké brněnské půdě, tedy konkrétně na té akademické v areálu VUT, se představily znojemské žákyně. V prvním zápase poměřily síly s favorizovanými buldočkami. A rozhodně se neztratily.

„Soupeřky jsme zaskočili aktivním přístupem a dobrým rozebíráním hráčů. Snažili jsme se chodit důrazně do soubojů a hlídat si předbrankový prostor. Za celý zápas jsme udělali jen dvě chyby, které bohužel soupeřky využily. I tak mě ale těší, že holky plnily přesně to, co plnit měly. Za tento výkon si hráčky zaslouží obrovskou pochvalu,“ komentoval první duel trenér Miroslav Kuřitka.

V druhém zápasu se karta obrátila. Roli papírového favorita přebíraly holky z vinařského města. „Naším cílem bylo celoplošným presem okamžitě získávat míčky. Vyzkoušeli jsme si možné rotace formací, snažili jsme se o kombinace v útočném pásmu. V první třetině jsme sice lehce podlehli uspokojení z výkonu v prvním zápase. Nicméně po přestávkovém ujasnění si priorit jsme převzali otěže pevně do svých rukou a opět ukázali dobrý týmový výkon. Výsledkem pak byla vcelku zasloužená výhra,“ zakončil hodnocení Kuřitka.