Dorostenci se po dalších výhrách vrací do 1. koše. Naši nejmenší z přípravky pořádali domácí turnaj

Druhý turnaj v sezóně čekal naše nejmenší z přípravky. Tentokrát si však hráči užili turnaj opravdu naplno, protože ho pořádali v naší domovské hale, kde za velké podpory rodičů předvedli energické zápasy plné nadšení.

Oba znojemské týmy sehrály dohromady 8 utkání. Přípravka LAUFEN CZ porovnala síly s brněnskými týmy Židenic, Hattricku a Gullivers Brno. Se stejnými soupeři se utkal také náš další tým TJ Znojmo ZŠ Mládeže. Nasbírané nové zkušenosti se budou zajisté hodit do dalších turnajů, které naše nejmenší florbalisty čekají.

Komentář trenéra Martina Ďurišky: „Jsem rád, že si děti mohli zahrát velký počet zápasů v domácím prostředí. Na zápasy byli moc natěšení a skvělá byla také radost z každého jednotlivého gólu. I přes věkové rozdíly mezi námi a soupeři bylo cítit opravdové nadšení pro florbal a zápal do hry.“

DOROST

Dorostenci se vezou na vítězné vlně. V rámci druhého koše zvítězili ve všech 4 utkáních i přesto, že jim v cestě stáli zvuční soupeři. Po dvou domácích výhrách tak postupují zpět do 1. koše ve své divizi, kde změří síly například s týmem Bulldogs Brno.

V prvním utkání na domácí palubovce hráli dorostenci proti Zlínu, který byl možná i mírným favoritem utkání. První třetina byla vyrovnaná a za stavu 1:1 bylo stále utkání otevřené. Znojmu ale fungovala perfektně obrana a bylo nebezpečné směrem dopředu, což se projevilo především ve 2. třetině, kterou dorostenci ovládli poměrem 5:2 a do třetí třetiny si vybudovali slušný náskok. Kdo čekal v poslední části drama, ten se mýlil. Znojmo totiž dalo po brankách Jelínka, Vavřiny a Málka utkání jasný ráz a zvítězilo vysoko 9:3. Jednalo se přitom o cenný skalp silného protivníka!

Ve druhém utkání se spíše čekalo povinné vítězství domácího celku, a tak tomu i bylo. Šumperk nestačil kvalitou na domácí mladíky, kteří si během dvou třetin vybudovali skóre 7:0! Až za rozhodnutého stavu ve třetí třetině dopřáli svému soupeři více volnosti, ale divokou 3. část i tak ovládli poměrem 6:4 a zvítězili vysoko 13:4. Pěti brankami se blýskl Vilém Bednařík a čtyři kanadské body zaznamenali Blažek s Vavřinou. Svěřenci trenéra Šťastníka tak putují zaslouženě zpět o koš výše.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Zlín Lions 9:3 (1:1, 5:2, 3:0)
Branky Znojma: Matěj Rebroš (vlastní), Martin Vavřina 2, Vítek Marušík 2, Damián Jelínek 2, František Blažek, Daniel Málek.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Asper Šumperk 13:4 (4:0, 3:0, 6:4)
Branky Znojma: Vilém Bednařík 5, František Blažek 3, Martin Vavřina 2, Damian Jelínek 2, Vítek Marušík.