Související zápasy

Florbal Znojmo

Dorostenci podlehli v těsné bitvě Gulliverům a se sezónou se loučí

V rámci osmifinále Play-Off 1. ligy dorostenců byla k vidění doslova bitva mezi Znojmem a Gullivery. Není se však čemu divit, protože v sázce byl postup na MČR, kterého se zúčastní v Ostravě 8 nejlepších celků této kategorie.

Série se hrála na dvě utkání v jednom dni. V prvním utkání na znojemské palubovce zaskočili hosté z Brna domácí Znojmo a hned v první patnáctiminutovce si vytvořili náskok 3:0. Zmar dorostenců Laufenu ale pokračoval i v prostřední části a Brňané vedli už 5:0! Alespoň malou naději do druhého utkání vykřesal Martin Vavřina brankou na 1:5 těsně před druhou přestávkou. V poslední části už se znojemským mladíkům skórovat nepodařilo, a tak věděli, že pokud budou chtít postoupit, budou muset v odvetě smazat čtyřbrankové manko, protože skóre z obou utkání se sčítá.

Střeleckou smůlu z prvního utkání si Znojmo vynahradilo ve večerní odvetě, kdy dorostenci dokázali smazat manko, čemuž věřil po prvním utkání málokdo. Za vším stál výborný nástup do utkání a proměněné nabídnuté příležitosti. Ospalý úvod 2. druhého zápasu rozproudil svojí brankou v 6. minutě František Blažek. Oživení Laufeni pak spustili nevídanou smršť, když v 11. minutě skóroval Tomáš Světlík a ve 13. minutě zvyšoval už na 3:0 pro Znojmo Martin Vavřina. V tento moment byli dorostenci zpět ve hře a hala začala bouřit. Ještě v 1. třetině pak čtyřbrankové manko smazal svým druhým gólem František Blažek a mohlo se začít od nuly. Od 2. třetiny pak dostal tento dvoudílný souboj nový náboj, protože Laufen se po brance Davida Sedláčka na 5:0 nacházel v postupovém postavení. Znojemská euforie ale netrvala dlouho. Gulliveři se následně ze zmaru vzpamatovali a ještě v prostřední části přidali dvě branky. Laufenům tak do poslední třetiny chyběla jedna branka, která by utkání poslala alespoň do prodloužení. Veledůležitý gól vstřelili ale na začátku 3. části Gulliveři a ještě více se přiblížili postupu. Domácí však nic nevzdali, bojovali dále a 9 minut před koncem přidali branku Vítkem Marušíkem na 6:3 a opět chyběla ke srovnání celkového stavu jen jedna branka. Tu ale Znojmo ze závěrečného tlaku nevytěžilo a z postupu se tak mohli radovat Gulliveři. Znojemští mladíci mají za sebou přesto vydařenou sezónu, ve které dokázali porážet zvučné soupeře a nakonec se dokázali protlačit mezi nejúspěšnějších 16 týmu z celé ČR.

1. zápas: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMKOcase Gullivers 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)

Branky Znojma: 29. Martin Vavřina. Diváci: 82.

Branky Znojma: 6. František Blažek, 11. Tomáš Světlík, 13. Martin Vavřina, 15. František Blažek, 21. David Sedláček, 36. Vítek Marušík. Diváci: 68.